Поточний час: 27 квіт 2024, 18:46

Часовий пояс: UTC + 2 години



Почати нову тему Відповісти на тему  [ Повідомлень: 53 ]  На сторінку Пред.  1, 2, 3, 4
Автор Повідомлення
#131100Повідомлення 17 січ 2023, 12:41 
Власник електровелосипеда
Не в мережі

Звідки: Днепр
Дякував (ла) 1 Подякували 11
Мій електротранспорт: Євровел, перероблено під ручку газа і 36В, двигун Panasonic NUA028
horobey писав(ла):
tesljar писав(ла):
Схему інвертора можна?
Скілька інвертор увесь обійшовся?

інвертор купляв на алі. ціна його біля 90 доларів, + мотав свій трансформатор. але річ чудова. при покупці можна вибрати підходящий варіант по потужності, вхідній і вихідній напрузі.
https://aliexpress.com/item/32973473122.html


Чомусь всі гоняються за потужністью інверторів. Хоча якщо використовувати його тільки для циркуляційного насоса, то більш важливий коефіцієнт корисної дії, щоб довше протриматись автономно. А у потужних інверторів цей коефіцієнт на невеликих потужностях 30-100Вт поганенький. Але на Алі є кіти і малопотужних інверторів.
Я купив собі на пробу на Алі таку безтрансформатону плату https://www.aliexpress.com/item/1005004631277782.html
І таку під трансформатор https://www.aliexpress.com/item/32957246618.html
У першої струм х.х. 0.25А, ККД при 60Вт навантаження ~86%
У другої струм х.х. 1А, ККД при 60Вт ~77%.


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
#131101Повідомлення 17 січ 2023, 13:01 
Активіст форуму
Аватара користувача
Не в мережі

Звідки: Тернопіль
Дякував (ла) 0 Подякували 30
Поганенький ККД у них на ХХ та на малої потужності із за того що вони на всьму (на мідному дроті) економлять і роблять струм намагнічування трансформаторів на "пределе".
Струм намагнічування же у "правільному" трансформаторі - зазвичай до 5% від робочого струму, тобто на ХХ він тяне мізер.

Також як вони і пишуть завишену потужність у пару разів, а включи його на цю потужність - то йому через півгодини гаплик прийде :freu: .

_________________
Навіщо займатися електрикою якщо не в змозі опанувати навіть мову.
https://www.youtube.com/watch?v=M8JfGYuut0w


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
#131105Повідомлення 17 січ 2023, 14:54 
Власник електровелосипеда
Не в мережі

Звідки: Днепр
Дякував (ла) 1 Подякували 11
Мій електротранспорт: Євровел, перероблено під ручку газа і 36В, двигун Panasonic NUA028
Ну крім цього у кожного інвертора на х.х. додається своє "службове споживання". Наприклад, живлення мікроконтролера, цифрових індикаторів, аналогових захисних схем з реле і т.д.
В любому випадку краще 0.25А на х.х. поки що я не бачив інвертора 12->220.


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
#131106Повідомлення 17 січ 2023, 15:06 
Активіст форуму
Аватара користувача
Не в мережі

Звідки: Тернопіль
Дякував (ла) 0 Подякували 30
0,25 ампера - це дуже непогано.

_________________
Навіщо займатися електрикою якщо не в змозі опанувати навіть мову.
https://www.youtube.com/watch?v=M8JfGYuut0w


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
#131113Повідомлення 17 січ 2023, 20:38 
Активіст форуму
Аватара користувача
Не в мережі

Звідки: Полтава
Дякував (ла) 6 Подякували 34
Деякі моменти для самодєльщиків:
1) Якщо хочемо на виході отримати чистий синус, заслуговує на увагу китайська платка, на яку трохи раніше звернув увагу ДядяВася. В інтернеті про неї доволі інформації. Побачив, що вона продавалась у "ЧП Ворон". Доречі, там є коротеньке відео про цю платку.
2) Якщо не використовувати звичайний підвищуючий транс, то є необхідність спочатку з низької напруги (12, 24 ...і т.д.) вольт отримати стабільні 300...330 вольт з усими захистами. Ця "повишайка" буде займати половину всієї схеми майбутнього інвертора. Тому цей блок заслуговує окремої уваги. Я би його робив по "пушпульній" схемі з використанням SG3525 - проста мікруха з доволі потужними виходами. В бік TL494 не варто дивитися - слабкі виходи, не здатні прокачувати ємності затворів без додаткового обвісу.


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
#131127Повідомлення 18 січ 2023, 15:22 
Власник електровелосипеда
Не в мережі

Звідки: Днепр
Дякував (ла) 1 Подякували 11
Мій електротранспорт: Євровел, перероблено під ручку газа і 36В, двигун Panasonic NUA028
Ця платка називається EGS002. Вона дуже часто використовується в китайських сінусних інверторах. Наприклад в тих, що я показав вище. В одному інверторі стоїть вона, в іншому - її клон.
Кому нема часу чекати з Китаю, можна купити зараз на ОЛХ з переплатою. Їх там повно.
Основа цієї плати чип EG8010. В даташиті на цей чип є декілька типових схем включення.
Я вже встиг спалити дві таких платки під час експериментів :cry:


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
#131149Повідомлення 19 січ 2023, 11:13 
Власник електровелосипеда, член клубу
Аватара користувача
Не в мережі

Звідки: Суми
Дякував (ла) 252 Подякували 194
Мій електротранспорт: Leopard 3000W.
Karl писав(ла):
Чомусь всі гоняються за потужністью інверторів. ...

я наприклад 7 кВтний використовую на весь дім і не думаю що треба слідкувати щоб не "вибило" якщо щось підключу більше норми. на хх у мене бере 0.4 А. ( десь 30 вт). він має чистий синус і я не маю зараз проблем із будь-яким споживачем, особливо в сонячну погоду, коли сонячні панелі компенсують витрати акумулятора.
тому морочитись із менш потужними інверторами, тим паче без синуса для себе не бачу сенса.

_________________
Цю штуку я завжди беру в подорожі


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
#131156Повідомлення 19 січ 2023, 18:55 
Власник електровелосипеда
Не в мережі

Звідки: Днепр
Дякував (ла) 1 Подякували 11
Мій електротранспорт: Євровел, перероблено під ручку газа і 36В, двигун Panasonic NUA028
Яка у Вас ємність акумуляторів?


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
Показати повідомлення за:  Поле сортування  
Почати нову тему Відповісти на тему  [ Повідомлень: 53 ]              На сторінку Пред.  1, 2, 3, 4

Часовий пояс: UTC + 2 години


Хто зараз на конференції

Зараз цей форум переглядають: немає зареєстрованих користувачів і гості: 21


Ви не можете створювати нові теми
Ви не можете відповідати на повідомлення
Ви не можете редагувати свої повідомлення
Ви не можете видаляти свої повідомлення
Ви не можете додавати додаткові файли

Найти:
Створено на основі phpBB® Forum Software © phpBB Group