Поточний час: 29 бер 2024, 01:39

Часовий пояс: UTC + 2 години



Почати нову тему Відповісти на тему  [ Повідомлень: 14 ] 
Автор Повідомлення
 Заголовок повідомлення: Електромотоцикл класу Спортбайк
#45926Повідомлення 17 лист 2017, 16:42 
Творець електромобіля, член клубу
Аватара користувача
Не в мережі

Звідки: Глеваха, возле Киева
Дякував (ла) 244 Подякували 222
Мій електротранспорт: Subaru Libero
Хочу електротранспорт: 4х4 с солнечными панелями
Хочу замахнутись на проект електромотоцикла класу Спортбайк
Так як більшу половину свого життя проїздив на мотоциклах і останнім часом катаюсь на Дукаті Монстер 600 і його характеристики мене влаштовують (для літра вже старий став :) ), тому хочу зробити електромотоцикл зі схожими параметрами, але трохи все ж таки кращими, щоб сівши на нього відчув що він кращий та потужніший.
Для початку хочу спробувати зробити електродвигун, а точніше скомпонувати два двигуни в один електропривід. Якщо дійсно вийде щось гідне з цим електроприводом, то куплю донора, скоріше за все, того ж Дукаті Монстра і буду рухатись далі, якщо ні, то продовжувати не буду.
Бажані характеристики:
Максимальна швидкість 160-180 км/год
Розгон до 100 км/год за 4-5 сек
Пікова потужність 40-60 кВт
Орієнтовні крутні моменти на колесі при 0 об/хв - 700 Нм, при 100об/хв – 1300Нм, при 1500об/хв 600 Нм
Маса 170 кг
Колеса 17 дюймов. Радіус 305мм (1,915 метра за оберт, при 180км/год - 1500…1600об/хв),
Бюджет проекту орієнтовно $4000-5000 розтягнуті на рік, а можливо й два.
По електроприводу – хочу як основний двигун взяти АИР100L6 на Cлавянці від Вячеслава М (перемотаного з АИР100L8) , якщо я не помиляюсь він видає 33кВт і 160Н.м та розкручується на 6600 об/хв. Якщо передаточне число на цепній передачі буде 1:4 щоб розвивав ту швидкість яку потрібно, то старт до ста буде секунд десять, а то й більше… тому на одному валу з ним хочу встановити додатковий моментний БЛДС з відведенням статора з активної зони зі збільшенням обертів, як на відео https://www.youtube.com/watch?v=RqF4RwdcksY , або як колись озвучував ідею Міхалич - збільшенням зазорів в БЛДС зі збільшенням обертів.
Вага електродвигуна АИР100L6 буде 30кг ( габарити 430х260мм, діаметр вала 28мм) та вага допоміжного електродвигуна БЛДС теж, гадаю, буде 30кг (за виготовленням БЛДС планую приставати до Діми babac :) ). Загальна вага приводу вийде десь 60кг, це багато але прийнятно.
Так як зараз займаюсь дороблянням свого Субарика, то по цьому проекту етап переварювання ідей реалізації, тому буду радий почути як раціональні думки так і зауваження, бо я все ж таки механік і з електроприводами на Ви :ups:


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
 Заголовок повідомлення: Re: Електромотоцикл класу Спортбайк
#45934Повідомлення 17 лист 2017, 18:42 
Творець електромобіля, член клубу
Не в мережі

Звідки: Харьков-České Budějovice
Дякував (ла) 723 Подякували 662
Мій електротранспорт: Citroen C-zero, Citroen Berlingo 24kWh
Так если вес БЛДС сравним с весом асинхронника не проще ли добавить ещё один асинхронник с более "коротким" ПЧ и если надо с муфтой свободного хода , хотя в с связи с тем , что он не будет тормозить то можно и без муфты. Хотя муфта могла бы исключить потери на редукторе второго мотора на высоких оборотах.

_________________
Наши конверсии- http://www.evlab.com.ua/


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
 Заголовок повідомлення: Re: Електромотоцикл класу Спортбайк
#45940Повідомлення 17 лист 2017, 20:57 
Власник електровелосипеда
Аватара користувача
Не в мережі

Звідки: Борисполь
Дякував (ла) 88 Подякували 238
Мій електротранспорт: Самодельный электромот "Багира"
А пробег какой планируется?


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
 Заголовок повідомлення: Re: Електромотоцикл класу Спортбайк
#45942Повідомлення 17 лист 2017, 21:00 
Творець електромобіля, член клубу
Аватара користувача
Не в мережі

Звідки: Глеваха, возле Киева
Дякував (ла) 244 Подякували 222
Мій електротранспорт: Subaru Libero
Хочу електротранспорт: 4х4 с солнечными панелями
Olaff писав(ла):
Так если вес БЛДС сравним с весом асинхронника не проще ли добавить ещё один асинхронник

Возможно, как вариант, поставить их рядом...вроде бы там места хватает, но у меня есть надежда, что вес БЛДСа получится все же меньше 30кг , ближе или даже меньше 20кг, за счет использования побольше алюминия...но это пока надежды :) И второй плюс, что с одной стороны на валу асинхронника звездочка, а с другой прямо поверх корпуса БЛДС. Компактно получается - Ширина остается таже около 430-440мм и диаметр с кожухом около 350мм.


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
 Заголовок повідомлення: Re: Електромотоцикл класу Спортбайк
#45943Повідомлення 17 лист 2017, 21:21 
Творець електромобіля, член клубу
Аватара користувача
Не в мережі

Звідки: Глеваха, возле Киева
Дякував (ла) 244 Подякували 222
Мій електротранспорт: Subaru Libero
Хочу електротранспорт: 4х4 с солнечными панелями
tank6661 писав(ла):
А пробег какой планируется?

Хотелось бы выйти на 200км...мне все равно нужно будет где-то 700А на старте (76 или 96 В), а батарею хочу собирать с узких ЛиПо, которые Lu4 продает...с них придется собрать около 15кВт, чтоб те токи получить...а вот влезет ли мне это все :? КПП могла б токи на старте понизить, но не хочу ее ставить...но если токи все таки как-то понизятся то и батарея будет меньше около 10кВт и пробег 100-150км.


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
 Заголовок повідомлення: Re: Електромотоцикл класу Спортбайк
#45947Повідомлення 17 лист 2017, 23:17 
Творець електромобіля, член клубу
Не в мережі

Звідки: Харьков-České Budějovice
Дякував (ла) 723 Подякували 662
Мій електротранспорт: Citroen C-zero, Citroen Berlingo 24kWh
Прикинул я по вашим входящим данным из первого поста динамические характеристики , так вроде и одного сотого габарита на всё примерно хватает, зачем ещё мотор?

_________________
Наши конверсии- http://www.evlab.com.ua/


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
 Заголовок повідомлення: Re: Електромотоцикл класу Спортбайк
#45949Повідомлення 17 лист 2017, 23:43 
Творець електромобіля, член клубу
Аватара користувача
Не в мережі

Звідки: Глеваха, возле Киева
Дякував (ла) 244 Подякували 222
Мій електротранспорт: Subaru Libero
Хочу електротранспорт: 4х4 с солнечными панелями
Olaff писав(ла):
Прикинул я по вашим входящим данным из первого поста динамические характеристики , так вроде и одного сотого габарита на всё примерно хватает, зачем ещё мотор?

Хватает если с коробкой передач, а без нее или момента не хватит для динамического старта или максималка будет до 100км/час... но кпп не хочу, хочеться что-то более прогресивное :)


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
 Заголовок повідомлення: Re: Електромотоцикл класу Спортбайк
#45956Повідомлення 19 лист 2017, 14:14 
Творець електромобіля, член клубу
Не в мережі

Звідки: Харьков-České Budějovice
Дякував (ла) 723 Подякували 662
Мій електротранспорт: Citroen C-zero, Citroen Berlingo 24kWh
Denis писав(ла):
Olaff писав(ла):
Прикинул я по вашим входящим данным из первого поста динамические характеристики , так вроде и одного сотого габарита на всё примерно хватает, зачем ещё мотор?

Хватает если с коробкой передач, а без нее или момента не хватит для динамического старта или максималка будет до 100км/час... но кпп не хочу, хочеться что-то более прогресивное :)


Рекомендую пересчитать, я считал для массы 250 кг, ПЧ 4 , радиуса качения 305 мм , исходя из примерных кривых крутящего момента АС моторов. Сила тяги на старте примерно 1880 Н , примерный разгон до 100 км/ч пять секунд. Единственно не знаю точно коэффициент сопротивления воздуха ( выбрал 0,5 ) , площадь фронтальной проекции (выбрал 0,6 м*2) и коэффициент учёта вращающихся масс выбрал 0,15 , хотя думаю для мотоцикла можно и меньше.

_________________
Наши конверсии- http://www.evlab.com.ua/


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
 Заголовок повідомлення: Re: Електромотоцикл класу Спортбайк
#45981Повідомлення 19 лист 2017, 21:54 
Творець електромобіля, член клубу
Аватара користувача
Не в мережі

Звідки: Глеваха, возле Киева
Дякував (ла) 244 Подякували 222
Мій електротранспорт: Subaru Libero
Хочу електротранспорт: 4х4 с солнечными панелями
Не спорю, возможно теоретически и да ... но и теория бывает разная :) я больше исхожу из того что мой бензиновый мотоцикл, который есть, имеет 50Нм (при 8000об) и общее передаточное на первой около 17 , получается 850Нм на колесе (тяга 2300Н) и он разгоняется за 7секунд. А в этом проекте хотелось бы выйти на 4000Н тяги на старте


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
 Заголовок повідомлення: Re: Електромотоцикл класу Спортбайк
#45983Повідомлення 19 лист 2017, 22:05 
Не в мережі

Звідки: Україна
Дякував (ла) 1552 Подякували 306
Мій електротранспорт: а ти чого, пацан, інтєрєсуєшся?
Bosch SMG180+Kelly 400A


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
 Заголовок повідомлення: Re: Електромотоцикл класу Спортбайк
#45988Повідомлення 19 лист 2017, 23:29 
Творець електромобіля, член клубу
Не в мережі

Звідки: Харьков-České Budějovice
Дякував (ла) 723 Подякували 662
Мій електротранспорт: Citroen C-zero, Citroen Berlingo 24kWh
Denis писав(ла):
Не спорю, возможно теоретически и да ... но и теория бывает разная :) я больше исхожу из того что мой бензиновый мотоцикл, который есть, имеет 50Нм (при 8000об) и общее передаточное на первой около 17 , получается 850Нм на колесе (тяга 2300Н) и он разгоняется за 7секунд. А в этом проекте хотелось бы выйти на 4000Н тяги на старте


Прекрасному предела нет, правда ваше заднее колесо вряд ли реализует больше 2500 Н тяги при заявленном весе.

_________________
Наши конверсии- http://www.evlab.com.ua/


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
 Заголовок повідомлення: Re: Електромотоцикл класу Спортбайк
#46043Повідомлення 20 лист 2017, 17:41 
Творець електромобіля, член клубу
Аватара користувача
Не в мережі

Звідки: Глеваха, возле Киева
Дякував (ла) 244 Подякували 222
Мій електротранспорт: Subaru Libero
Хочу електротранспорт: 4х4 с солнечными панелями
Olaff писав(ла):
Прекрасному предела нет, правда ваше заднее колесо вряд ли реализует больше 2500 Н тяги при заявленном весе.

Я хочу реализовать такие мощностя и динамику да еще и с ограниченным бюджетом, потому что это сложно и поэтому мне интересно :) а не по причине необходимости мощного спортбайка ... хотя он тоже не помешает :D Я очень благодарен за внимание к моему проекту и будет время, на днях, обязательно пересмотрю - пересчитаю, возможно тогда хватит BLDCа килограмм на десять


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
 Заголовок повідомлення: Re: Електромотоцикл класу Спортбайк
#46052Повідомлення 20 лист 2017, 21:09 
Творець електромобіля, член клубу
Не в мережі

Звідки: Харьков-České Budějovice
Дякував (ла) 723 Подякували 662
Мій електротранспорт: Citroen C-zero, Citroen Berlingo 24kWh
Denis писав(ла):
Olaff писав(ла):
Прекрасному предела нет, правда ваше заднее колесо вряд ли реализует больше 2500 Н тяги при заявленном весе.

Я хочу реализовать такие мощностя и динамику да еще и с ограниченным бюджетом, потому что это сложно и поэтому мне интересно :) а не по причине необходимости мощного спортбайка ... хотя он тоже не помешает :D Я очень благодарен за внимание к моему проекту и будет время, на днях, обязательно пересмотрю - пересчитаю, возможно тогда хватит BLDCа килограмм на десять


Просто я переживаю, что для достижения поставленной задачи (из первого поста) решение с двумя разными моторами может оказаться избыточно сложным и нецелесообразным. А так проект интересный, потому и внимание :winken:

_________________
Наши конверсии- http://www.evlab.com.ua/


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
 Заголовок повідомлення: Re: Електромотоцикл класу Спортбайк
#46056Повідомлення 20 лист 2017, 21:45 
Site Admin
Аватара користувача
Не в мережі

Звідки: город Киев
Дякував (ла) 417 Подякували 1115
Мій електротранспорт: Nissan Leaf
Было б интересно разные моторы на разные колеса (мотор-колеса) - на зад - моментное, на перед - скоростное. Тогда на старте хоть несильно, но можно добавить тяги.

_________________
Чем скуднее знания, тем категоричней суждения.

"Глупцы все, кто глупцами кажутся и половина тех, что не кажется". (Бальтасар Грасиан)


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
Показати повідомлення за:  Поле сортування  
Почати нову тему Відповісти на тему  [ Повідомлень: 14 ]             

Часовий пояс: UTC + 2 години


Хто зараз на конференції

Зараз цей форум переглядають: немає зареєстрованих користувачів і гості: 21


Ви не можете створювати нові теми
Ви не можете відповідати на повідомлення
Ви не можете редагувати свої повідомлення
Ви не можете видаляти свої повідомлення
Ви не можете додавати додаткові файли

Найти:
Створено на основі phpBB® Forum Software © phpBB Group