Поточний час: 28 бер 2024, 19:45

Часовий пояс: UTC + 2 години



Почати нову тему Відповісти на тему  [ Повідомлень: 188 ]  На сторінку 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Наступ.
Автор Повідомлення
 Заголовок повідомлення: Конверсія KTM sx85
#52378Повідомлення 17 лют 2018, 10:41 
Власник електровелосипеда
Аватара користувача
Не в мережі

Звідки: Lviv
Дякував (ла) 21 Подякували 122
Мій електротранспорт: KTM SX-E
Зображення

Довгоочікуваний проект поїхав! :bravo: Тестую і відловлюю нюанси! Згодом обов'язково напишу детальний огляд у своєму блозі! Цікаво буде порівняти з Pozitive MD, оскільки це був перший ебайк в моїх руках на якому можна було поганяти по горах!

Коротко по комплектації/характеристиках:

Ходова: KTM SX85 2008 року;
Мотор МК QS 205 50h v3 40*3T 3000w (редукція 1:2,15)
Контроллер Kelly KLS 8430s (300А)
Акумулятор 88v48,5ah 24s1p (4.260kWh)
Вага 93кг
Максимальна швидкість (при співвідношенні 1:2,15) 75-80 км/год
Система охолодження відсутня (пасивне охолодження)

_________________
SilentEnduro


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
 Заголовок повідомлення: Re: Конверсія KTM sx85
#52446Повідомлення 18 лют 2018, 16:38 
Власник електровелосипеда
Не в мережі

Звідки: Тернопіль
Дякував (ла) 21 Подякували 73
підпишусь, цікаво що з того получиться :)


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
 Заголовок повідомлення: Re: Конверсія KTM sx85
#53072Повідомлення 27 лют 2018, 11:50 
Активіст форуму
Не в мережі

Звідки: харьков
Дякував (ла) 159 Подякували 5
Мій електротранспорт: делаю
Хочу електротранспорт: эндуро мот
когда подробностей ждать?


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
 Заголовок повідомлення: Re: Конверсія KTM sx85
#53090Повідомлення 27 лют 2018, 14:16 
Власник електровелосипеда
Аватара користувача
Не в мережі

Звідки: Lviv
Дякував (ла) 21 Подякували 122
Мій електротранспорт: KTM SX-E
В нас зараз -15-20 надворі. Хай трохи попустить, чуть розтане сніг - можна буде нормально його поганяти хоч би тиждень. А так, доробляю деякі косметичні нюанси. Але їде він дуже цікаво!

_________________
SilentEnduro


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
 Заголовок повідомлення: Re: Конверсія KTM sx85
#53851Повідомлення 11 бер 2018, 19:00 
Не в мережі

Звідки: Хмельницкий
Дякував (ла) 20 Подякували 22
Снігу вже нема :)


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
 Заголовок повідомлення: Re: Конверсія KTM sx85
#53858Повідомлення 11 бер 2018, 20:47 
Власник електровелосипеда, член клубу
Аватара користувача
Не в мережі

Звідки: Ukraine, Lviv
Дякував (ла) 5 Подякували 3
AdeptusOne писав(ла):
Снігу вже нема :)

тепер є купа багна :(
ще тиждень-півтора і все розтане/підсохне

_________________
Зображення

https://www.youtube.com/c/silentenduro


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
 Заголовок повідомлення: Re: Конверсія KTM sx85
#53905Повідомлення 12 бер 2018, 13:39 
Власник електровелосипеда
Аватара користувача
Не в мережі

Звідки: Lviv
Дякував (ла) 21 Подякували 122
Мій електротранспорт: KTM SX-E
Катаю, аналізую, доробляю. Не хочу писати поспішних висновків.

Між іншим, підключив PowerWatcher - тепер можна спостерігати витрату енергії. В режимі міста, якщо їхати акуратно в потоці, часті зупинки і в міру плавний розгін - середній розхід 35вт/км. Якщо веселіше крутити ручку газу - розхід получився 41вт/км (на оффроудній гумі з тиском 1атм). Сьогодні поганяв круті підйоми по оффроуді - 50вт/км В принципі, цифри мені подобаються. Рекуперація в середньому +10%

Контроллер зараз запрограмований на 100% фазного і 70% батарейного (300/210а), чутлива ручка газу і потужний момент з нуля обертів. Покищо не бачу необхідності збільшувати батарейний струм.В діапазоні 0-50 км/год крутний момент чудовий, запас по максималці до 75-80 км/год, на даний час мені цього достатньо.


Додаткові файли:
IMG_20180312_084109.jpg
IMG_20180312_084109.jpg [ 592.88 КБ | Переглядів: 12450 ]

_________________
SilentEnduro
Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
 Заголовок повідомлення: Re: Конверсія KTM sx85
#53956Повідомлення 13 бер 2018, 09:03 
Власник електровелосипеда
Аватара користувача
Не в мережі

Звідки: Lviv
Дякував (ла) 21 Подякували 122
Мій електротранспорт: KTM SX-E
Вчора зважив байк по-осях, на моє здивування, ідеально 50/50 (передок на 100 грам важчий, враховуючи вагу прилиплого болота).

Дуель між контроллером Kelly KLS 8430s і мотором QS 205 50h v3 40*3T на тему перегріву виграв мотор. Контроллер набрав 75 градусів і почав збавляти потужність. Мотор ззовні був ледве теплий, всередині 85 градусів. Це при умові крутих затяжних підйомів з м'яким грунтом, фазний 300а, батарейний досягав 175а.
Потенціал у цього мотора фантастичний, враховуючи вагу байку і мої 80кг. Щодо контроллера, то я, чесно кажучи, очікував від нього більше. Тобто по потужності в принципі зауваг немає. А от нагрівся він швидше ніж я думав. Треба ще поїздити, помоніторити.

По динаміці нічого нового сказати не можу, з такими налаштуваннями і в такій конфігурації, байк валить як дурний, особливо по лісі, дав газу і не встигаєш зрозуміти що відбувається. Блискавичний розгін... До такого крутного моменту краще йти поступово, добре прикататися і відчути байк, інакше можуть знадобитися гроші на вставні зуби.

_________________
SilentEnduro


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
 Заголовок повідомлення: Re: Конверсія KTM sx85
#53979Повідомлення 13 бер 2018, 13:51 
Власник електрояхти, член клубу
Аватара користувача
В мережі

Звідки: Львів
Дякував (ла) 530 Подякували 412
Мій електротранспорт: зараз немає
Хочу електротранспорт: будую вітрильну яхту з електромотором
vchaban писав(ла):
Щодо контроллера, то я, чесно кажучи, очікував від нього більше. Тобто по потужності в принципі зауваг немає. А от нагрівся він швидше ніж я думав. Треба ще поїздити, помоніторити.


Може кулер якійсь на радіатор контролера поставити?

_________________
Блог про пригоди під вітрилами http://www.dnevki.net


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
 Заголовок повідомлення: Re: Конверсія KTM sx85
#53985Повідомлення 13 бер 2018, 15:12 
Творець електромобіля, член клубу
Не в мережі

Звідки: Ковель
Дякував (ла) 48 Подякували 234
Мій електротранспорт: Пежо Эксперт и Tazzari Zero.
Хочу електротранспорт: Уже есть 2
vchaban писав(ла):
Вчора зважив байк по-осях, на моє здивування, ідеально 50/50 (передок на 100 грам важчий, враховуючи вагу прилиплого болота).

Дуель між контроллером Kelly KLS 8430s і мотором QS 205 50h v3 40*3T на тему перегріву виграв мотор. Контроллер набрав 75 градусів і почав збавляти потужність. Мотор ззовні був ледве теплий, всередині 85 градусів. Це при умові крутих затяжних підйомів з м'яким грунтом, фазний 300а, батарейний досягав 175а.
Потенціал у цього мотора фантастичний, враховуючи вагу байку і мої 80кг. Щодо контроллера, то я, чесно кажучи, очікував від нього більше. Тобто по потужності в принципі зауваг немає. А от нагрівся він швидше ніж я думав. Треба ще поїздити, помоніторити.

По динаміці нічого нового сказати не можу, з такими налаштуваннями і в такій конфігурації, байк валить як дурний, особливо по лісі, дав газу і не встигаєш зрозуміти що відбувається. Блискавичний розгін... До такого крутного моменту краще йти поступово, добре прикататися і відчути байк, інакше можуть знадобитися гроші на вставні зуби.

Взагалі цей контроллер має 100ампер постійних фазних і 300ампер пікових 30секунд.Попробуй поставити фазный 35відсотків і нього перегріти тоді :) для таких режимів треба брати не по піках а по номіналі контроллер.


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
 Заголовок повідомлення: Re: Конверсія KTM sx85
#53986Повідомлення 13 бер 2018, 15:29 
Власник електровелосипеда
Аватара користувача
Не в мережі

Звідки: Lviv
Дякував (ла) 21 Подякували 122
Мій електротранспорт: KTM SX-E
Grigoriy.k писав(ла):
vchaban писав(ла):
Вчора зважив байк по-осях, на моє здивування, ідеально 50/50 (передок на 100 грам важчий, враховуючи вагу прилиплого болота).

Дуель між контроллером Kelly KLS 8430s і мотором QS 205 50h v3 40*3T на тему перегріву виграв мотор. Контроллер набрав 75 градусів і почав збавляти потужність. Мотор ззовні був ледве теплий, всередині 85 градусів. Це при умові крутих затяжних підйомів з м'яким грунтом, фазний 300а, батарейний досягав 175а.
Потенціал у цього мотора фантастичний, враховуючи вагу байку і мої 80кг. Щодо контроллера, то я, чесно кажучи, очікував від нього більше. Тобто по потужності в принципі зауваг немає. А от нагрівся він швидше ніж я думав. Треба ще поїздити, помоніторити.

По динаміці нічого нового сказати не можу, з такими налаштуваннями і в такій конфігурації, байк валить як дурний, особливо по лісі, дав газу і не встигаєш зрозуміти що відбувається. Блискавичний розгін... До такого крутного моменту краще йти поступово, добре прикататися і відчути байк, інакше можуть знадобитися гроші на вставні зуби.

Взагалі цей контроллер має 100ампер постійних фазних і 300ампер пікових 30секунд.Попробуй поставити фазный 35відсотків і нього перегріти тоді :) для таких режимів треба брати не по піках а по номіналі контроллер.


Я розумію що ти маєш на увазі. Суб'єктивно мені здається що 7230s довше грівся. Теоретично, якщо б я подавав навіть 100а то акум повністю мав би розрядитися за 30хв. На ділі я за 2 години його не висаджу, а це 25а в середньому. Цікаво наскільки рекуперація підігріває контроллер, він тоді по-суті нонстоп працює, не має часу остигнути.

_________________
SilentEnduro


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
 Заголовок повідомлення: Re: Конверсія KTM sx85
#54323Повідомлення 17 бер 2018, 19:34 
Власник електровелосипеда
Аватара користувача
Не в мережі

Звідки: Lviv
Дякував (ла) 21 Подякували 122
Мій електротранспорт: KTM SX-E
На жаль, не вдається відредагувати перший пост, тому пишу в новому повідомлення, продублюю текст з блогу. Доречі, питаннячко з перегрівом вдалося вирішити, не знаю як і коли, але випадково ввів невідповідне значення PWM frequency і так само випадково зауважив це під час покатушки. Поправив, все ок. :hurra:

Після прикатки і кількох вдалих тестових виїздів з програмуванням контроллера, можна сказати, що їде цей електромотоцикл дуже цікаво. Чудова динаміка, потужний і рівний крутний момент з нуля обертів, чутлива ручка газу з хорошим відкликом, непоганий показник максимальної швидкості, абсолютно однаковий розподіл ваги по осях (50/50).

Мотор приємно здивував. Незважаючи на свій номінал 3000w, при обмотці 3Т отримуємо найнижчу індуктивність і опір - за рекомендацією виробника, піково можна подавати 408 ампер фазного струму.

Конкретно в моєму випадку, контроллер налаштований на 300А піково фазного струму і 200А батарейного при напрузі акумулятора 88.6v (повністю заряджений 100,5v) - це в рази більше номінальної потужності двигуна.

Тестування показали, що за умови коректного налаштування контроллера, не зважаючи на відсутність будь-якого активного охолодження, система не перегрівається навіть в режимі активного катання по рельєфному бездоріжжю. Перегріти звісно можна, наприклад, на затяжних підйомах по рихлому грунті, або в інших схожих обставинах, коли на максимальна (пікова) потужність подається довший час. Контроллер Kelly KLS 8430s 300А може віддавати 30 секунд, 100А довготривало. Якщо розуміти таку специфіку, і не "перекручувати" ручку газу в згаданих умовах, то потенціалу контроллера і мотора цілком вистачає для аматора.

Щодо пробігу, в мене виходить приблизно 2-2,5 години активного ендуро на рельєфній місцевості (мається на увазі 2,5 години в русі, не враховуючи простою), без економії, до першого спрацювання BMS при навантаженнях 150А. Тоді залишається приблизно 25% заряду щоб доїхати до пункту призначення. Розхід при активному ендуро 60-70вт/км. В режимі міста, якщо їхати дуже акуратно в потоці, 35вт/км. - на оффроудній гумі з тиском 1атм.

Зважаючи на зібрану статистику, роблю висновок, що на даний час неможливо зібрати легкий електро хардендуро мотоцикл (до 110кг), який міг би долати більше 150км на одному заряді, або 5-6 годин чистого катання по бездоріжжю у спортивному режимі. Для цього потрібно принаймні 8-10кВт/год. акумулятора, а це, по найоптимістичніших мірках, враховуючи доступні на ринку елементи - 45-50кг літія. Крім ваги, фізично, по габаритах було би непросто запакувати 10кВт/год. акумулятор в ендуро байк. Тому, доки не будуть доступні якісь нові елементи живлення, для 150+км оффроуду доводиться дивитися в сторону мотоциклів з ДВЗ. Те що зараз можливо отримати від складеного електромотоцикла вагою до 110кг (середня вага заправленого бензинового хардендуро) - це 2-3 години, або 60-80км активного ендуро. Якщо не брати до уваги дальніх виїздів, то цього, в принципі, цілком достатньо.

Згодом додам більше фото і відео, розповім що довелося переробляти для установки електрообладнання, які виникали труднощі... детальніше опишу налаштування параметрів контроллера, які дозволяють отримувати весь потенціал потужності з "нуля" обертів і добитися бажаної роботи ручки газу.


Додаткові файли:
IMG_20180314_083617.jpg
IMG_20180314_083617.jpg [ 768.8 КБ | Переглядів: 12250 ]

_________________
SilentEnduro
Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
 Заголовок повідомлення: Re: Конверсія KTM sx85
#54330Повідомлення 17 бер 2018, 20:37 
Творець електромобіля, член клубу
Не в мережі

Звідки: Ковель
Дякував (ла) 48 Подякували 234
Мій електротранспорт: Пежо Эксперт и Tazzari Zero.
Хочу електротранспорт: Уже есть 2
Келли контроллеры работают с большим КПД если рабочая частота стоит 10кhz.По умолчанию на всех 20khz.


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
 Заголовок повідомлення: Re: Конверсія KTM sx85
#54361Повідомлення 18 бер 2018, 09:30 
Власник електровелосипеда
Не в мережі

Звідки: Тернопіль
Дякував (ла) 21 Подякували 73
Grigoriy.k писав(ла):
Келли контроллеры работают с большим КПД если рабочая частота стоит 10кhz.По умолчанию на всех 20khz.


це цікаво. як її змінити?


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
 Заголовок повідомлення: Re: Конверсія KTM sx85
#54370Повідомлення 18 бер 2018, 11:12 
Власник електровелосипеда
Аватара користувача
Не в мережі

Звідки: Lviv
Дякував (ла) 21 Подякували 122
Мій електротранспорт: KTM SX-E
Поставити цифру 10 замість 20 у полі PWM frequency і записати параметри)

_________________
SilentEnduro


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
Показати повідомлення за:  Поле сортування  
Почати нову тему Відповісти на тему  [ Повідомлень: 188 ]              На сторінку 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Наступ.

Часовий пояс: UTC + 2 години


Хто зараз на конференції

Зараз цей форум переглядають: немає зареєстрованих користувачів і гості: 14


Ви не можете створювати нові теми
Ви не можете відповідати на повідомлення
Ви не можете редагувати свої повідомлення
Ви не можете видаляти свої повідомлення
Ви не можете додавати додаткові файли

Найти:
Створено на основі phpBB® Forum Software © phpBB Group