Поточний час: 25 квіт 2024, 15:51

Часовий пояс: UTC + 2 години



Почати нову тему Відповісти на тему  [ Повідомлень: 3 ] 
Автор Повідомлення
#14511Повідомлення 05 лист 2015, 17:33 
Аватара користувача
Не в мережі

Звідки: Хайшенвэй
Дякував (ла) 0 Подякували 365
Българи представят революционен двигател




Опубликовано: 14 нояб. 2013 г.
Българи представят революционен двигател
Изобретението не се нуждае от гориво или скъпи акумулатори
Наши специалисти са напът да покажат на света двигател от революционно нов тип. Той не се нуждае от никакво гориво, нито пък от скъпи акумулатори. Нарича се контролиран електро-магнитен двигател и е разработен от българската фирма Електро Хибрид Ауто ООД, която го определя като стъпка в бъдещето.
Българи представят революционен двигател
Към момента се работи по едноцилиндров двигател от мотоциклет

"Ние изобретихме и патентовахме двигател от революционно нов тип - контролиран електро-магнитен двигател. Нашето изобретение се базира на използването на един постоянен магнит, контролиран от електрически импулси. Тази генерално нова концепция за двигател е приложима не само в автомобилостроенето, а във всяка една област от човешкия бит", споделят българските специалисти пред Automedia.bg.

Казано накратко, това е двигател, който не се нуждае от никакво гориво, нито пък от скъпи акумулатори. Той може да бъде създаден на базата на всеки бутален агрегат, като се запази цялата му фабрична периферия - валове, скоростна кутия и др. Технологията е революционна, но същевременно проста - буталото се прави от четири постоянни магнита, а ролята на запалителна свещ играе метал с намотка, който се превръща в електромагнит и при подаването на импулс (искра) отблъсква буталото с огромна сила.

А по този начин се получава машина, която е много близо до бленуваното "перпетуум мобиле". Контролирания електро-магнитен двигател се нуждае единствено от малко количество електроенергия (достатъчен е съвсем обикновен автомобилен акумулатор), която в процеса на работа се регенерира на почти 90%!

Изобретението на българските специалисти има приложение не само в автомобилостроенето. То може да бъде използвано, например, като генератор на електрическа енергия. В зависимост от големината на тока и магнитите може да се задвижват дори огромни машини.

Важна подробност е, че този новаторски агрегат е вече конструиран, работещ и изпробван. На компанията й предстои нелеката задача да популяризира своето изобретение, за да финансира развитието му. Към момента инженерите търсят средства, за да създадат прототип, който да представят на автомобилното изложение в Женева през март догодина. И така да привлекат вниманието на големите автомобилни компании.
...........
!още на връзката долу!
Електро Хибрид Ауто ООД
ource (Български):
http://automedia.investor.bg/a/0-nachal ... -dvigatel/


Цитата:
Болгария представляет революционную двигатель
Изобретение не требует топлива или дорогие батареи
Наши специалисты готовы показать миру новую революционную модель двигателя. Она не требует никакого топлива, ни дорогие батареи. Вызывается контролируется электро-магнитный двигатель и был разработан болгарской компанией Hybrid Electric Auto Ltd., который определяет его как шаг в будущее.
Болгария представляет революционную двигатель
В настоящее время работает на мотоцикле одноцилиндровым

"Мы изобрели и запатентованный двигатель революционный нового типа -.. Управляется электро-магнитный двигатель Данное изобретение основано на использовании постоянного магнита, контролируемой с помощью электрических импульсов Это общее новая концепция двигателя применима не только в автомобильной промышленности, и в каждом область человеческой жизни, "сказал болгарские специалисты в Automedia.bg.

Короче говоря, это двигатель, который не нужно никакого топлива, ни дорогих аккумуляторов. Он может быть создан на основе каждого поршневого двигателя, сохраняя при этом все свои заводские периферийные устройства - валы, коробка передач и т.д. Технология является революционным, но простой - поршень из четырех постоянных магнитов и роль свечи зажигания играет металла катушку, которая становится электромагнитом и импульс (искры) отталкивает поршень с огромной силой.

И, таким образом, производя машины, что очень близко к заветному «вечный двигатель». Контролируемая электро-магнитный двигатель нуждается только небольшое количество электроэнергии (достаточно вполне обычный автомобильный аккумулятор), которые в процессе работы выделяют почти 90%!

Изобретение болгарских специалистов есть применение не только в автомобильной промышленности. Он может быть использован, например, в качестве генератора электроэнергии. В зависимости от токов и магнитов может управлять даже большие машины.

Важная деталь, что эта инновационная система уже разработана, проверена и работает. Компания сталкивается с трудной задачей содействовать его изобретение финансировать свое развитие. Инженеры в настоящее время ищет средства, чтобы создать прототип, который будет представлен на Женевском автосалоне в марте следующего года. Таким образом, чтобы привлечь внимание крупных автомобильных компаний.
...........
! Более соединение ниже!

http://www.electrohybridauto.com/
http://www.electrohybridauto.com/en
Controlled magnet engine.




Изобретения срещу криза: вечният двигател на Валери Матов

Цитата:
Двойна тяга
Друга от тези фирми е софийската “Електро Хибрид Ауто”, в която работи изобретателят Валери Матов. Негов патент е конвертирането на бензинови двигатели в хибридни - на бензин и ток. При това двата двигателя могат да работят паралелно, като електрическият осигурява ускорението, а бензиновият - мощността. Според Матов това е приложимо както за двигатели с предно, така и за тези със задно предаване.
“По време на движение водачът може да избере да изключи единия от двигателите. Няма нищо по-лесно. Завърта се ключът на бензиновия или се натиска прекъсвача на електрическия двигател и той се изключва. После, пак по време на движение, може да се включи отново”, казва Матов.
Изобретението му вече е приложено на много коли, а на сайта на компанията има видео, което демонстрира твърденията му. Самият Матов не уточнява бройката на вече конвертираните коли, а споделя само, че в повечето случаи става въпрос за “Опел Корса”.
На сайта на фирмата пише и че конвертирането на стари бензинови двигатели струва между 5000 и 8000 евро, което е доста по-евтино и от най-евтиния нов електромобил.

Двухместный тяги
Другой из этих компаний является София "гибридный электромобиль Авто", который использует изобретатель Валерий Мэтт. Его патент преобразования бензиновых двигателей гибридных - бензиновый и электричество. Кроме того, оба двигателя могут работать параллельно обеспечивает электрический ускорение и бензин - власть. По словам Мэтта применимо для обоих двигателей до и для тех, кто с RWD.
"Во время движения водитель может выбрать, чтобы исключить один из двигателей. Там нет ничего проще. Поверните переключатель на бензине или реле давления на электродвигатель и исключается. Затем снова во время движения может быть включен снова, "говорит Мэтт.
Его изобретение уже реализована на многих автомобилях и на веб-сайте компании есть видео, демонстрирующее его претензий. Сам Мэтт не указать количество автомобилей уже конвертированы, но только доля, что в большинстве случаев "Opel Corsa".
На веб-сайте компании, пишет, что преобразование старых бензин стоит между 5000 и 8000 евро, что намного дешевле и дешевый новый электрический автомобиль.


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
#14513Повідомлення 05 лист 2015, 17:47 
Творець електромобіля, засновник клубу
Аватара користувача
Не в мережі

Звідки: Украина. Киев.
Дякував (ла) 872 Подякували 1387
Мій електротранспорт: "Электра 2"
Хочу електротранспорт: "Электра 3" вдвое легче, но с втрое бОльшим солнцеобеспечением
Очередной вариант бредовой идеи, возвратно поступательного магнитного движка .


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
#14518Повідомлення 05 лист 2015, 22:03 
Творець електромобіля, керівник відділення клубу
Аватара користувача
Не в мережі

Звідки: Харьков
Дякував (ла) 32 Подякували 233
Мій електротранспорт: Славута
В ДВС пытаются уйти от возвратно поступательного движения. А тут умные перцы нашлись....

_________________
Дорога покорится идущему


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
Показати повідомлення за:  Поле сортування  
Почати нову тему Відповісти на тему  [ Повідомлень: 3 ]             

Часовий пояс: UTC + 2 години


Хто зараз на конференції

Зараз цей форум переглядають: немає зареєстрованих користувачів і гості: 7


Ви не можете створювати нові теми
Ви не можете відповідати на повідомлення
Ви не можете редагувати свої повідомлення
Ви не можете видаляти свої повідомлення
Ви не можете додавати додаткові файли

Найти:
Створено на основі phpBB® Forum Software © phpBB Group