| Автор |
Повідомлення |
Форум: Водний електротранспорт Тема: Постройка парусной электрояхты Tempro 30+3 |
| zloitapok |
|
Додано: 01 черв 2026, 13:27
|
|
Відповіді: 113 Перегляди: 168522
|
| Дійшли руки подивитись про мікроінвертори: здається, ця штука робить AC струм, а мені треба DC для зарядки батарей. Тобто, штука цікава але не для моїх цілей. Поки що buck контроллер з паралельним підключеням панелей залишається кращим робочим варіантом |
|
 |
Форум: Водний електротранспорт Тема: Постройка парусной электрояхты Tempro 30+3 |
| zloitapok |
|
Додано: 25 квіт 2026, 21:30
|
|
Відповіді: 113 Перегляди: 168522
|
| Я, пожалуй, пас щодо такої системи |
|
 |
Форум: Водний електротранспорт Тема: Постройка парусной электрояхты Tempro 30+3 |
| zloitapok |
|
Додано: 21 квіт 2026, 12:00
|
|
Відповіді: 113 Перегляди: 168522
|
| 1. Багато де в світі обов'язково треба страхування, а з напругою більше 48В з цим будуть проблеми. 2. Сонячні панелі з'єднувати послідовно для збільшення напруги (для buck контроллерів) небажано бо затінення однієї призведе до суттєвої втрати генерації всіх. А на лодке завжди є чим затінити: щогла, ... |
|
 |
Форум: Водний електротранспорт Тема: Постройка парусной электрояхты Tempro 30+3 |
| zloitapok |
|
Додано: 19 бер 2026, 15:42
|
|
Відповіді: 113 Перегляди: 168522
|
| Alex Dnepr, дякую щодо поради, вирішую між ANL або MEGA, ті що на 48в звісно. |
|
 |
Форум: Водний електротранспорт Тема: Постройка парусной электрояхты Tempro 30+3 |
| zloitapok |
|
Додано: 12 бер 2026, 02:54
|
|
Відповіді: 113 Перегляди: 168522
|
| Leon29 КГ та ПВ немає лудженого кабеля. Це особливість морської експлуатації - треба луджений. Звичайна мідь вступає в реакцію з киснем та морською сіллю у повітрі (хлоридом натрію), через що утворюється оксид міді та хлорид міді. Цей процес також відбувається всередині пучка жил, через капілярний е... |
|
 |
Форум: Водний електротранспорт Тема: Постройка парусной электрояхты Tempro 30+3 |
| zloitapok |
|
Додано: 11 бер 2026, 21:38
|
|
Відповіді: 113 Перегляди: 168522
|
| Инженер, Ця БМС подобається бо: 1) балансування 5А 2) Вже мав з нею справу - надійна, складно спалити навіть по глупості (переплутавши балансувальні дроти) 3) Має вбудований передзаряд (як і деякі ішні китайскі, власне). https://www.aliexpress.com/item/1005003923442712.html (Color: 10-16 Different P... |
|
 |
Форум: Водний електротранспорт Тема: Постройка парусной электрояхты Tempro 30+3 |
| zloitapok |
|
Додано: 11 бер 2026, 15:54
|
|
Відповіді: 113 Перегляди: 168522
|
| Прийшов час подумати про бортову мережу 48В, дещо запланував, прошу конструктивної критики. 1. Електромоторів буде два ePropulsion POD 6.0, встановлені недалеко від кіля (1,5 метри в корму від задньої кромки кіля), рознесені на 0,5 метри від ДП кожен. Таке рішення через: зручність маневрування в мар... |
|
 |
Форум: Водний електротранспорт Тема: Реверс редуктор он же упорный подшипник |
| zloitapok |
|
Додано: 17 січ 2026, 22:50
|
|
Відповіді: 26 Перегляди: 7285
|
| Такого багато зараз, звуть saildrive це. Перероблювати на чисто електро як на мене сенсу небагато, бо конічні шестерні - втрати великі на цьому. Для гібриду - так, норм варіант. |
|
 |
Форум: Водний електротранспорт Тема: Постройка парусной электрояхты Tempro 30+3 |
| zloitapok |
|
Додано: 16 січ 2026, 20:29
|
|
Відповіді: 113 Перегляди: 168522
|
 Оффтоп |
Суха склотканина. Жаль невідомо який завод так робить. Додаткові файли:
photo_2026-01-16_16-08-35.jpg [ 175.56 КБ | Переглядів: 4376 ]
Додаткові файли:
photo_2026-01-16_16-08-34.jpg [ 220.51 КБ | Переглядів: 4376 ]
Додаткові файли:
photo_2026-01-16_16-08-33 (2).jpg [ 88.13 КБ | Переглядів: 4376 ]
Додаткові файли:
photo_2026-01-16_16-08-32.jpg [ 194.08 КБ | Переглядів: 4376 ]
Додаткові файли:
photo_2026-01-16_16-08-32 (2).jpg [ 156.56 КБ | Переглядів: 4376 ]
|
|
|
 |
Форум: Водний електротранспорт Тема: Реверс редуктор он же упорный подшипник |
| zloitapok |
|
Додано: 16 січ 2026, 15:08
|
|
Відповіді: 26 Перегляди: 7285
|
| від гвинта в воді ніколи не буде осьових ударних навантажень - це залог довговічності підшипника |
|
 |
Форум: Водний електротранспорт Тема: Реверс редуктор он же упорный подшипник |
| zloitapok |
|
Додано: 15 січ 2026, 23:57
|
|
Відповіді: 26 Перегляди: 7285
|
| А какое усилие (осевое) рассматривается для этого подшипника? …мне так, для общего развития :D Мабуть треба було міряти зусилля тяги на швартових, щоб мати якійсь цифри від яких можна відштовхуватись. Я цього не зробив на першій яхті. Вхідна потужність в контролер була 7 кВт, але цього мало щоб щос... |
|
 |
Форум: Водний електротранспорт Тема: Реверс редуктор он же упорный подшипник |
| zloitapok |
|
Додано: 15 січ 2026, 23:54
|
|
Відповіді: 26 Перегляди: 7285
|
Roman 78 писав(ла): Наскільки я знаю Пріус там електромотор так не виглядає, він наче вбудований в коробку? Це вже якась переробка? Він виймається з коробки ) електромоторів там два, різні: gm1 та gm2 |
|
 |
Форум: Водний електротранспорт Тема: Реверс редуктор он же упорный подшипник |
| zloitapok |
|
Додано: 15 січ 2026, 21:05
|
|
Відповіді: 26 Перегляди: 7285
|
| Я б не ставив такий підшипник під осьове навантаження, бо він під великі радіальні навантаження в місцях де складно забезпечити точність його монтажу перпендикулярно валу, осьові навантаження його швидко вб'ють. Вибачте. Нащо вибачаєтесь? За 2 роки на воді не вбило. Але ви дещо прави - він більше п... |
|
 |
Форум: Водний електротранспорт Тема: Реверс редуктор он же упорный подшипник |
| zloitapok |
|
Додано: 15 січ 2026, 13:51
|
|
Відповіді: 26 Перегляди: 7285
|
| Якби Ви звернулись раніше - запропонував би низькооборотистий GM1 від тойоти пріус, вже з контроллером kelly і двосторонньою газулькою, ще й ціна тоді була дуже норм. tL-DduL5YYE В цього мотору підходящі для вашої задачі обороти на 48В. Але я вже не займаюсь цим, перепрошую. Війна внесла свої коррек... |
|
 |
Форум: Водний електротранспорт Тема: Реверс редуктор он же упорный подшипник |
| zloitapok |
|
Додано: 14 січ 2026, 18:52
|
|
Відповіді: 26 Перегляди: 7285
|
Roman 78 писав(ла): Але ж під нього треба тримач. Є готові рішення?
Є, додав фото в попередній пост. Він стандартний, у ділера підшипників має бути такий. |
|
 |
| Поле сортування: |