Поточний час: 12 трав 2024, 18:19

Часовий пояс: UTC + 2 години



Почати нову тему Відповісти на тему  [ Повідомлень: 85 ]  На сторінку Пред.  1, 2, 3, 4, 5, 6
Автор Повідомлення
 Заголовок повідомлення: Re: Досконало про Li-ion і не тільки
#134803Повідомлення 01 лист 2023, 21:19 
Не в мережі

Звідки: м.Олександрія
Дякував (ла) 1 Подякували 6
Мій електротранспорт: електровелосипед
В мене батарейки з списаних шкільних нетбуків, по шість шт. 18650 2200ma/h в кожному акумуляторі. Всі були розряджені в ноль але штатно зарядились після довгої перерви в роботі з різним результатом. Коли розібрав акуми на елементи тоді вже там виявились потухші та живі. А декілька батарей зарядились і ожили.
Але щоб зібрати з них 10s4p прийшлось добряче їх перетасувать в паралелях щоб отримати бажаний результат.


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
 Заголовок повідомлення: Re: Досконало про Li-ion і не тільки
#134820Повідомлення 02 лист 2023, 16:58 
Власник електровелосипеда
Не в мережі

Звідки: Днепр
Дякував (ла) 1 Подякували 12
Мій електротранспорт: Євровел, перероблено під ручку газа і 36В, двигун Panasonic NUA028
Пенсіонер писав(ла):
Але щоб зібрати з них 10s4p прийшлось добряче їх перетасувать в паралелях щоб отримати бажаний результат.

До речі, на тому сайті, про який вчора писав, є посилання на онлайн Pack Builder https://www.repackr.com/#/pack-builder
Там вписуєш ємність своїх бу акумуляторів, задаєш тип батареї (S та P) і отримуєш оптимальний росподіл їх всередені батареї.


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
 Заголовок повідомлення: Re: Досконало про Li-ion і не тільки
#134821Повідомлення 02 лист 2023, 19:07 
Власник електровелосипеда, член клубу
Аватара користувача
Не в мережі

Звідки: Запорожье
Дякував (ла) 286 Подякували 1009
Мій електротранспорт: >
Karl писав(ла):
////і отримуєш оптимальний росподіл їх всередені батареї.

Це як що внутрішній опір у них плюс-мінус однаковій, або як що той опір не критичний (струм меньше максимального в рази). Я в екселі тасував по обом параметрам, за вечір пазл 14р13s складав.

До речі, не просто так плата захисту батареї ноутбуків при повному розряді однієї банки валиться в захист який можна підняти тільки программатором. Бо банка яка побувала на тому світі (повністью розряджена, та й ще довгенько), то прямий кандидат на возгорання. Бо деякі після такого впираються рогом в кінці заряду і починають грітися шо скажені, так і не бравши повної напруги. Будьте обережні, без нагляду такі не заряджайте, або слабеньким струмом (щоб струму не вістачило перегріти, одна надія що при перевіщенні тиску клапан спрацює, але працює він тільки у фірмових, і то не зажди).

_________________
2 моноколеса, 2 электровела, 2 подводных буксира, надувной электро-каяк.


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
 Заголовок повідомлення: Re: Досконало про Li-ion і не тільки
#134833Повідомлення 03 лист 2023, 15:15 
Не в мережі

Звідки: м.Олександрія
Дякував (ла) 1 Подякували 6
Мій електротранспорт: електровелосипед
Ті банки що не набирають вольтаж більше ніж 4v заряду також корисні. В мене з початку раптових відключень така батарейка 3s3p інтернетний роутер підтримує в бустерному режимі, паралельно блоку живлення роутера, - і не гріється й годин 5-6 держе як напруга пропадає..


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
 Заголовок повідомлення: Re: Досконало про Li-ion і не тільки
#134840Повідомлення 04 лист 2023, 11:39 
Власник електровелосипеда
Не в мережі

Звідки: Днепр
Дякував (ла) 1 Подякували 12
Мій електротранспорт: Євровел, перероблено під ручку газа і 36В, двигун Panasonic NUA028
Пенсіонер писав(ла):
Ті банки що не набирають вольтаж більше ніж 4v заряду також корисні. В мене з початку раптових відключень така батарейка 3s3p інтернетний роутер підтримує в бустерному режимі, паралельно блоку живлення роутера, - і не гріється й годин 5-6 держе як напруга пропадає..


А блоку живлення не стає погано після подачі напруги у такій схемі? Йому ж тоді треба і роутер живити, і батареї заряджати?

Я собі для таких цілей купив на Алі дешеву платку DC UPS на 12В.
Такого типу https://vi.aliexpress.com/item/1005004967489813.html
Вона чесно заряджає та розряджає акумулятори.
В мене зараз стоять 6шт 18650(1S6P) з залишковою ємністью біля 1200mAh. Вистачає десь на 10годин.


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
 Заголовок повідомлення: Re: Досконало про Li-ion і не тільки
#134841Повідомлення 04 лист 2023, 13:13 
Не в мережі

Звідки: м.Олександрія
Дякував (ла) 1 Подякували 6
Мій електротранспорт: електровелосипед
Carl, нагріву акумулятора нема, 12v адаптер D-link трохи теплий але він завжди таким був, ну може трохи більш теплий. Там 11.85v з адаптера йде, все зъеднане паралельно.


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
 Заголовок повідомлення: Re: Досконало про Li-ion і не тільки
#134844Повідомлення 04 лист 2023, 14:38 
Власник електровелосипеда
Не в мережі

Звідки: Днепр
Дякував (ла) 1 Подякували 12
Мій електротранспорт: Євровел, перероблено під ручку газа і 36В, двигун Panasonic NUA028
Я питаю про той випадок, коли батарею розрядить до 3В, чи нижче якщо нема BMS.
А потім на них подали напругу з БП. Розряджена 3s батарея при зовнішніх 11.85В може взяти на себе і 1А, і навіть 5А. Залежатиме тільки від її внутрішнього опору, бо зовні ток заряду в такій схемі нічим не контролюється. У тих БП наче є якесь обмеження по струму, але тоді вже може роутеру не вистачити. Або захист може виявитися трігерного типу і БП зовсім напругу зніме...
Скоріше за все у тих ваших підвбитих батарей дійсно просто високий внутрішній опір і тому все працює.


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
 Заголовок повідомлення: Re: Досконало про Li-ion і не тільки
#134852Повідомлення 04 лист 2023, 22:13 
Не в мережі

Звідки: м.Олександрія
Дякував (ла) 1 Подякували 6
Мій електротранспорт: електровелосипед
Karl писав(ла):
Скоріше за все у тих ваших підвбитих батарей дійсно просто високий внутрішній опір і тому все працює.

В мене з вимірювального тільки мультіметр з осцілографом, тому в якому стані ті батарейки уявлення приблизне. Нада було швидко зробить резервне живлення з того що було. Вийшло як вийшло))


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
 Заголовок повідомлення: Re: Досконало про Li-ion і не тільки
#134868Повідомлення 06 лист 2023, 09:09 
Власник електровелосипеда, член клубу
Аватара користувача
Не в мережі

Звідки: Запорожье
Дякував (ла) 286 Подякували 1009
Мій електротранспорт: >
В мене роутер майже по такій же схемі, тільки я ризикувати не став, замість рідного блока живлення підключив зарядку СС СV на 12+_ вольт. Та й ще маленьку БМСку на 3S до банок прикрутив, що б при розбалансі ніяка банка не перезарядилася (і це в мене здорові, а в хворих саморозряд різний і розбаланс буде по любому)

А хворі банки та й ще напряму з БП, то ви ризковий, я б на таке не наважився, бо знаю як ті банки стріляють та горять. Як шо один живете то сам собі ворог, можна ризикувати як хочеш, хоч в російську рулетку грать, а своїх домашніх наражати на такі ризики (які про них не знають) то не по людськи. Схаменіться і подивіться відосиків на ютубі як банки горять, не ляканий ви наш.

_________________
2 моноколеса, 2 электровела, 2 подводных буксира, надувной электро-каяк.


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
 Заголовок повідомлення: Re: Досконало про Li-ion і не тільки
#136518Повідомлення 11 трав 2024, 00:32 
Власник електровелосипеда
Не в мережі

Звідки: Київ Україна
Дякував (ла) 410 Подякували 538
Мій електротранспорт: Электровелосипед Заря Силач
Хочу електротранспорт: Tesla
Цікава розповідь щоб розширити знання про акумулятори.
ЯКА БАТАРЕЯ КРАЩА ДЛЯ ЕЛЕКТРОМОБІЛЯ? Огляд типів та рекомендації



(пропоную дивитися на швидкості 1,5)


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
Показати повідомлення за:  Поле сортування  
Почати нову тему Відповісти на тему  [ Повідомлень: 85 ]              На сторінку Пред.  1, 2, 3, 4, 5, 6

Часовий пояс: UTC + 2 години


Хто зараз на конференції

Зараз цей форум переглядають: немає зареєстрованих користувачів і гості: 16


Ви не можете створювати нові теми
Ви не можете відповідати на повідомлення
Ви не можете редагувати свої повідомлення
Ви не можете видаляти свої повідомлення
Ви не можете додавати додаткові файли

Найти:
Створено на основі phpBB® Forum Software © phpBB Group