Поточний час: 26 квіт 2024, 12:26

Часовий пояс: UTC + 2 години



Почати нову тему Відповісти на тему  [ Повідомлень: 179 ]  На сторінку Пред.  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 12  Наступ.
Автор Повідомлення
 Заголовок повідомлення: Re: Кондиционер в электромобиле
#3783Повідомлення 17 лип 2014, 13:41 
Не в мережі

Звідки: Харьков
Дякував (ла) 1 Подякували 31
Хочу електротранспорт: BMW e38 электро
SOLOD писав(ла):
Есть ли результат по кондиционеру?
На будущий сезон тоже себе планирую что нибудь прикрутить.

Да пока нет никаких результатов, пока только на модели кондея определился.


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
 Заголовок повідомлення: Re: Кондиционер в электромобиле
#3838Повідомлення 21 лип 2014, 19:17 
Активіст форуму
Не в мережі

Звідки: місто Київ
Дякував (ла) 12 Подякували 19
Прикпив китайців пару елементів пельтьє, зібрав по примітивнійшій схемі прототип, поки без застосування водяних термознімачів, на радіаторах від компів. На виході є охолоджене повітря і підігріте відвожу через гофру від пилососа, ніяк не доберусь до авто, щоб зрозуміти єфективність пристрою.
Споживає 65 ватт при 12 вольтах,-60 елемент пельтьє, 3,5 і 1,5 вентилятори.


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
 Заголовок повідомлення: Re: Кондиционер в электромобиле
#3839Повідомлення 21 лип 2014, 22:15 
Творець електромобіля, засновник клубу
Аватара користувача
Не в мережі

Звідки: Украина. Киев.
Дякував (ла) 872 Подякували 1387
Мій електротранспорт: "Электра 2"
Хочу електротранспорт: "Электра 3" вдвое легче, но с втрое бОльшим солнцеобеспечением
А , пожалуйста, поподробнее и с ценами. Это ж, если таких, 12 ти вольтовых -десяток ( для моей батареи) , то , чем не малогабаритный обратимый ОТОПИТЕЛЬ-ОХЛАДИТЕЛЬ.! ?


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
 Заголовок повідомлення: Re: Кондиционер в электромобиле
#3840Повідомлення 22 лип 2014, 00:05 
Не в мережі

Звідки: Харьков
Дякував (ла) 1 Подякували 31
Хочу електротранспорт: BMW e38 электро
Так, давайте поясню: EER елемента пельтье достигает 0.6-0.65 в ИДЕАЛЬНЫХ условиях, чем выше разница температур ход/тепл. сторон тем ниже EER . Поясню для непонятливых - для холодопроизводительности в 1 кВт необходимо питание МИНИМУМ 1.7 кВт, которые потом еще необходимо рассеять в атмосферу!
Поэтому кондиционер на пельтье - тупик.


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
 Заголовок повідомлення: Re: Кондиционер в электромобиле
#3841Повідомлення 22 лип 2014, 05:01 
Творець електромобіля, засновник клубу
Аватара користувача
Не в мережі

Звідки: Украина. Киев.
Дякував (ла) 872 Подякували 1387
Мій електротранспорт: "Электра 2"
Хочу електротранспорт: "Электра 3" вдвое легче, но с втрое бОльшим солнцеобеспечением
Сергей писав(ла):
Так, давайте поясню: EER елемента пельтье достигает 0.6-0.65 в ИДЕАЛЬНЫХ условиях, чем выше разница температур ход/тепл. сторон тем ниже EER . Поясню для непонятливых - для холодопроизводительности в 1 кВт необходимо питание МИНИМУМ 1.7 кВт, которые потом еще необходимо рассеять в атмосферу!
Поэтому кондиционер на пельтье - тупик.


Но,........-звучит солидно, как и ЕЕR, вместо КПД, в русском тексте?
Но мне, к примеру, даже непрофессионалу известно, что КПД теплопроизводительности, как и холода, КОНДИЦИОНЕРОМ, существенно выше единицы ! за счёт использования тепловой энергии окружающей среды. Потому, Ваше утверждение, может быть верным, но ...наоборот ?


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
 Заголовок повідомлення: Re: Кондиционер в электромобиле
#3842Повідомлення 22 лип 2014, 07:42 
Не в мережі

Звідки: Харьков
Дякував (ла) 1 Подякували 31
Хочу електротранспорт: BMW e38 электро
Михалыч писав(ла):
Сергей писав(ла):
Так, давайте поясню: EER елемента пельтье достигает 0.6-0.65 в ИДЕАЛЬНЫХ условиях, чем выше разница температур ход/тепл. сторон тем ниже EER . Поясню для непонятливых - для холодопроизводительности в 1 кВт необходимо питание МИНИМУМ 1.7 кВт, которые потом еще необходимо рассеять в атмосферу!
Поэтому кондиционер на пельтье - тупик.


Но,........-звучит солидно, как и ЕЕR, вместо КПД, в русском тексте?
Но мне, к примеру, даже непрофессионалу известно, что КПД теплопроизводительности, как и холода, КОНДИЦИОНЕРОМ, существенно выше единицы ! за счёт использования тепловой энергии окружающей среды. Потому, Ваше утверждение, может быть верным, но ...наоборот ?

Михалыч, КПД - коэффициент преобразования енергии в работу (более 100% - вечный двигатель), а EER - отношение кВт холода/кВт энергии, не Я придумал. Потому что, кондиционер холода не производит, он производит работу по перекачке, и сжатию хладагента. А работу производит цикл Ренкина. Именно поэтому КПД не применимо, давайте называть все своими именами, мы на техническом форуме. Самый дешовый способ получения холода - испаритель, трв, компрессор, конденсатор. EER данной спарки уже давно превысил 3 единицы, у продвинутых - более 4-х, а топовые ушли за 5.


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
 Заголовок повідомлення: Re: Кондиционер в электромобиле
#3844Повідомлення 22 лип 2014, 09:44 
Творець електромобіля, засновник клубу
Аватара користувача
Не в мережі

Звідки: Украина. Киев.
Дякував (ла) 872 Подякували 1387
Мій електротранспорт: "Электра 2"
Хочу електротранспорт: "Электра 3" вдвое легче, но с втрое бОльшим солнцеобеспечением
Ну, спасибо за профессиональное разъяснение, но , боюсь , что технари, на НАШЕМ техническом форуме не поймут, как " РАБОТУ ПРОИЗВОДИТ не кондиционер а ЦИКЛ , даже , если он Ренкина !" ?
.


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
 Заголовок повідомлення: Re: Кондиционер в электромобиле
#3847Повідомлення 22 лип 2014, 11:25 
Власник електровелосипеда, член клубу
Аватара користувача
Не в мережі

Звідки: Kyiv, Ukraine
Дякував (ла) 127 Подякували 383
Мій електротранспорт: Восемь электробайков
Хочу електротранспорт: Tesla Y, BMWi2, спорткар на основе Smart купе.
Михалыч писав(ла):
Ну, спасибо за профессиональное разъяснение, но , боюсь , что технари, на НАШЕМ техническом форуме не поймут, как " РАБОТУ ПРОИЗВОДИТ не кондиционер а ЦИКЛ , даже , если он Ренкина !" ?
.

Просто кондиционер - способ (насос) для отвода энергии в атмосферу, а работает атмосфера и КПД тут не вычислиш.
В случае с термоэлементами - работает термоэлемент который имеет определёный КПД (естествено меньше 1)


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
 Заголовок повідомлення: Re: Кондиционер в электромобиле
#3851Повідомлення 22 лип 2014, 15:22 
Активіст форуму
Не в мережі

Звідки: місто Київ
Дякував (ла) 12 Подякували 19
На практиці не все так страшно як в теорії. Тим паче з отим страшним EER
(Energy Efficiency Ratio). Вираховувати його для елементів Пельтьє зовсім дурна справа, бо це відношення якихось там кіловат у зовнішньому просторі навколо елемента, до кіловат спожитої електроенергії.

конкретно, купив у китайців 5 елементів TEC1-12706 з кредитки списали 127 гривень 3 червня, доставка входила в ціну, зараздо датково беруть 4 доллари . Бандерольку поштарка принесла додому вдень через місяць, добре що мама не поїхала на дачу, а то довелося б самому викроювати час і бігти у відділ доставки на пошту. З серверної на роботі витяг згорівший блок живлення до компу і викинув все окрім вентилятора, зі старих компів витяг ще два радіатори від процесорів і ще один вентилятор (на КарДачах це все "щастя" можна купити гривень за 70). Придбав термопасту,ще 25 гривень, намазав нею один з елементів з обох сторін, приліпив до радіаторів, між радіаторів проклав пінопласт, все засобачив у корпус блока живлення. З боку гарячої сторони термоелемента прорізав дірку, куди приліпив кусок труби для відведення гарячого повітря і приєднав до автомобільного 12 вольтового зарядного пристрою. Все почало крутитися шурхотіти-дзижчати, з труби пішло тепле повітря, приєднав її до гофрованого шлангу від пилососу і виставив у вдчинені балконні двері. Інший вентилятор почав виганяти з корпусу блоку охолоджене повітря. На дотик різниця в температурах градусів в 5-10.

Тепер дещо про "дурість" вираховування EER для такого пристрою. Пристрій "пілотний", навіть точно не знаю площі радіаторів. Вентилятори слабенькі з холодної сторони новим мав переганяти через себе 3,5 куба повітря за годину роботи, з гарячої 1,5.

Виробник декларує збереження працездатності елементу в діапазоні температур від мінус 30 до плюс 70. Цебто не можна ні переохолоджувати, ні перегрівати.

Можу сказати таку річ: сам елемент є пристроєм у якого підтримується стала різниця температур між сторонами за умови проходження чере нього сталого струму, але не більше 6 ампер. І ця різниця залежить не тільки від струму, а і від того, як активно відводиться температура від холодної, або гарячої сторони. А тут вже вступаєв силу і площа радіаторів, і повітряний потік через них, і матеріал з якого вони виготовлені, і якість контакту між радіатором і елементом. Колись, можливо хтось і складе відповідні таблиці залежностей, та зараз я таких не знайшов, але вичитав, що для подібних елементів досягнуто різниці температур між сторонами в 60 градусів. Тобто при температурі на гарячому боці в 30 градусів тепла на холодному може бути мінус 30. А так як робота елемента починається за умови коли обидва боки мають однакову температуру навколишнього середовища, наприклад плюс 30, і "відпрацьовують" з однаковою швидкістю, то гарячий досягне плюс 60, а холодний нуля. Тож ці температури і потрібно використовувати для роботи в режимі кондиціювання. Бачу декілька проблем, до вирішення яких ще не приклав ніяких практичних зусилль, це відведення конденсату з холодного радіатора, і регулювання струму споживання при роботі від АКБ. Певно потрібно ще купити змінний опір і прикрутити його послідовно зелементом Пельтьє, але не можу визначитись з номіналом і потужністю. Логіка підказую потужність в 100 ват номінал в 100 ом, але до довідників не добрався, щоб визначити, які є серійні екземпляри з близькими параметрами.

Вибачте за "многабукаФ" :(


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
 Заголовок повідомлення: Re: Кондиционер в электромобиле
#3852Повідомлення 22 лип 2014, 19:52 
Творець електромобіля, засновник клубу
Аватара користувача
Не в мережі

Звідки: Украина. Киев.
Дякував (ла) 872 Подякували 1387
Мій електротранспорт: "Электра 2"
Хочу електротранспорт: "Электра 3" вдвое легче, но с втрое бОльшим солнцеобеспечением
А , главное : не все же знают, что это ТУПИК , и делают - и получается совсем неплохо!
... http://proghammer.ho.ua/files/IMG_5714a.JPG
Хочу элементы Пельтье . Кто подскажет какие лучше и как купить ватт на 600 и вольт на 60 ?


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
 Заголовок повідомлення: Re: Кондиционер в электромобиле
#3853Повідомлення 22 лип 2014, 21:27 
Творець електромобіля, засновник клубу
Аватара користувача
Не в мережі

Звідки: Украина. Киев.
Дякував (ла) 872 Подякували 1387
Мій електротранспорт: "Электра 2"
Хочу електротранспорт: "Электра 3" вдвое легче, но с втрое бОльшим солнцеобеспечением
lu4 писав(ла):
Михалыч писав(ла):
Ну, спасибо за профессиональное разъяснение, но , боюсь , что технари, на НАШЕМ техническом форуме не поймут, как " РАБОТУ ПРОИЗВОДИТ не кондиционер а ЦИКЛ , даже , если он Ренкина !" ?
.

Просто кондиционер - способ (насос) для отвода энергии в атмосферу, а работает атмосфера и КПД тут не вычислиш.
В случае с термоэлементами - работает термоэлемент который имеет определёный КПД (естествено меньше 1)

А , нет ли аналогии? : разве, получая от "Пельтье" тепло, мы не греем окружающей средой холодную её часть и наоборот ? Тот же принцип "ТЕПЛОВОЙ НАСОС"
Да, но не следует забывать, или замалчивать, что и : "СВЕРХ ВЫСОКИЙ ЕЕR ЦИКЛА РЕНКИНА", обеспечивает заурядный мотор-компрессор С ОЧЕНЬ НИЗКИМ КПД.
И, заметьте, у Пельтье : никаких, стремящихся к утечкам, хладагентов, нет и силовых вращающихся-трущихся масс ; Кулеры обдува-мелочь и та , при скорости не обязательна.
.....А не окажется ли, со временем, очевидным, ЧТО ПРЕИМУЩЕСТВА КОМПРЕССОРОВ, КАК И ДВСов , не бесспорны ?


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
 Заголовок повідомлення: Re: Кондиционер в электромобиле
#3855Повідомлення 23 лип 2014, 08:40 
Site Admin
Аватара користувача
Не в мережі

Звідки: город Киев
Дякував (ла) 417 Подякували 1122
Мій електротранспорт: Nissan Leaf
Да нет Михалыч, не все так плохо. Не такой уж низкий КПД моторов, но дело не в этом. Представьте «черный ящик», ему даете 1 кВт электроэнергии, а он вам дает 4кВт холода, или тепла, как 4-х киловатный ТЭН. Тепловой насос, блин, он переносит тепло с одного места в другое с определенным коэффициентом энергоэффективности, и потребителя интересует этот коэффициент, а не КПД мотора «черного ящика». Или, если КПД мотора повысим, скажем, с 90% до 98%, то на EER это повлияет не сильно.

_________________
Чем скуднее знания, тем категоричней суждения.

"Глупцы все, кто глупцами кажутся и половина тех, что не кажется". (Бальтасар Грасиан)


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
 Заголовок повідомлення: Re: Кондиционер в электромобиле
#3868Повідомлення 23 лип 2014, 13:15 
Активіст форуму
Не в мережі

Звідки: місто Київ
Дякував (ла) 12 Подякували 19
Михалыч писав(ла):

Хочу элементы Пельтье . Кто подскажет какие лучше и как купить ватт на 600 и вольт на 60 ?


Наскільки досліджував це питання, у елементів пельтье головним є "форм-фактор" :D точніше розмір. Найдоступніші 40 на 40 міліметрів і 4 міліметри товщиною, є й інші, але дорожче. Розраховані на роботу при 12 вольт потужністю до 70 ватт. По теорії,- хочете 60 вольт, ставте послідовно 5 штук, хочете 600 ватт, підключайте паралельно десяток. Але, наскільки розумію, для роботи в кондиціонері це буде не так важливо, бо якщо вдасться охолодити від одного елемента радіатор площею 10 мерів квадратних до мінус 30 градусів при обдуві потоком повітря у 100 кубометрів за годину, то в приміщенні об'ємом 10 кубометрів буде холодніше ніж зимою в Анадирі.


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
 Заголовок повідомлення: Re: Кондиционер в электромобиле
#3871Повідомлення 23 лип 2014, 14:59 
Творець електромобіля, засновник клубу
Аватара користувача
Не в мережі

Звідки: Украина. Киев.
Дякував (ла) 872 Подякували 1387
Мій електротранспорт: "Электра 2"
Хочу електротранспорт: "Электра 3" вдвое легче, но с втрое бОльшим солнцеобеспечением
Это, уже разговор, не с теоретиком, а с профессионалом !
Но Леонид, Вы же учтите, что я то, хотя и энтузиаст, но не профессионал, а дилетант.
.... " Но , если я чего РЕШИЛ то, ...выпью обязательно !" Но, как правило, у меня, методом проб и ошибок - и дольше и дороже . Потому, Предлагаю:
1) Вы, как ПРОФИ, проектируете основные параметры и компоненты.
2) Я , как энтузиаст, оплачиваю закупки , делаю и владею изделием.
3) Вам, как автору ЛАВРЫ ! Но возможен и вариант изготовления 2х образцов
.


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
 Заголовок повідомлення: Re: Кондиционер в электромобиле
#3875Повідомлення 23 лип 2014, 17:27 
Активіст форуму
Не в мережі

Звідки: місто Київ
Дякував (ла) 12 Подякували 19
Михалыч писав(ла):
Потому, Предлагаю:
[b]1) Вы, как ПРОФИ, проектируете основные параметры и компоненты.

Михаличу, я не профі, я навіть на нього не вчусь, я "балуюсь" коли мені цікаво. Зі мною мати діло може вийти "собі дорожче".

Тим паче, з досвіду попереднього місця роботи знаю, що проектування починається зі складання техзавдання, а це спільна робота виконавця і замовника. Тож без Вашої участі не обійтись.


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
Показати повідомлення за:  Поле сортування  
Почати нову тему Відповісти на тему  [ Повідомлень: 179 ]              На сторінку Пред.  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 12  Наступ.

Часовий пояс: UTC + 2 години


Хто зараз на конференції

Зараз цей форум переглядають: немає зареєстрованих користувачів і гості: 4


Ви не можете створювати нові теми
Ви не можете відповідати на повідомлення
Ви не можете редагувати свої повідомлення
Ви не можете видаляти свої повідомлення
Ви не можете додавати додаткові файли

Найти:
Створено на основі phpBB® Forum Software © phpBB Group