Поточний час: 27 квіт 2024, 20:13

Часовий пояс: UTC + 2 години



Почати нову тему Відповісти на тему  [ Повідомлень: 47 ]  На сторінку Пред.  1, 2, 3, 4  Наступ.

Яка потрібна номінальна потужність, максимальна швидкість, дальність і ємність АКБ
Опитування закінчилося 20 жовт 2023, 13:27
До 300Вт 0%  0%  [ 0 ]
До 1000Вт 22%  22%  [ 12 ]
Понад 1000Вт 2%  2%  [ 1 ]
До 25км/годину 2%  2%  [ 1 ]
До 50км/годину 24%  24%  [ 13 ]
Понад 50км/годину 2%  2%  [ 1 ]
До 50 км 9%  9%  [ 5 ]
До 100 км 15%  15%  [ 8 ]
Понад 100км 0%  0%  [ 0 ]
До 500Вт/годин 4%  4%  [ 2 ]
До 1500Вт/годин 17%  17%  [ 9 ]
Понад 1500Вт/годин 4%  4%  [ 2 ]
Всього голосів : 54
Автор Повідомлення
#134268Повідомлення 16 вер 2023, 17:13 
Не в мережі

Звідки: город Киев
Дякував (ла) 2 Подякували 3
Мій електротранспорт: qs205 мид
По вело трансмиссии. Поделюсь опытом.
Один из пунктов у вас грунтовые дороги. (считай лес). Если это пункт убрать, то все становиться гораздо дешевле и проще и мид вообще не нужен.
Теперь по миду и лесу. Был у меня циклон 1800-3000w. Вес велосипеда точно не помню, но, где-то 35-45 кг. Мой на тот момент 80 кг. Вело кассеты хватало ровно на один раз съездить в лес. (Киев, Голосеевский парк\лес) И дело не в цепи котора была заменена на односкоростную вело и между звезд кассеты добавлены проставки для того чтобы кассета переключалась нормально, а в самих звездах.
Звезды на 22 зуба и меньше умирают за одну поездку в лес. Еще как-то 24 зуба.
Нормально работают только звезды на 32 и больше зуба за счет увеличение оборотов, редукции и как следствие уменьшение нагрузки на звезды.
Плюс в городе при интенсивных стартах за неделю кассету тоже можно легко убить.
Вывод:
Вело трансмиссия только для нагрузок сопоставимых с теми, что может выдать человек.
Из минусов это помимо того что её постоянно нужно переключать ( на 14 звезды не стартанешь, цепь просто прокрутит, на 22 стартанешь, но за 3-7 дней по городу кассету под замену, на 32 нормально, но много шума из-за высоких оборотов и дополнительный минус при переключении её нужно крутить ногами иначе можно не почувствовать момент завершения переключения и мид просто вгонит цепь глубоко между звездами с деформацией последний и куча головной боли по выковыриванию цепи).
Всего этого можно избежать просто поставив более мощный мид (масса вариантов qs120, и.т.д) которому не нужна коробка передач ИЛИ поднять напряжение для того чтобы увеличить обороты.
Например, на циклон 1800-3000w при 72 Вольт (20-22s лифер. точно не помню. вроде 20s) и звезде на 32 зуба велосипед ехал 35 км\час. Нужно больше скорости? тогда либо звезду 28 зубов (но, уже мото) и немного больше напряжения либо просто больше напряжения.
А гораздо проще просто уйти от кучи головной боли с вело трансмиссией и поставить мото цепь и звезды + мид.
Это если нужен лес.
Если лес не нужен, то и мид как по мне тоже не нужен.
Да и те же qs205 5T (не мид) ой как хорошо едут по лесу в плане тяги судя по видео.
____________________________________________________
Вторая часть. По поводу вашего списка Т.З. Там есть противоречия:
1. Цена и качественная подвеска. (лучше уточнить что имеется ввиду. Вилки могут стоить 200 дол. Могут 2000 дол.)
2. Вело компоненты и лес. (если конечно не ехать в лесу 5 км\час под гору как это может делать человек)
3. Пространственные рамы вроде как не подходят по весу и пройденный этап. При этом мотор колесо - тяжелое, миды бафанг не подходят, редукторник не потянет, а что остаётся и как вы это что-то поставите НЕ в пространственную раму не понятно (предполагаю остояться вело методом исключения) Разве что китайский мопед, но там не вело трансмиссии и есть вес.
______________________________________________________
Часть три. Уже есть подобные велосипеды. Вроде был на эндлесс сфере. (Поищу) но там цена значительно выше. И еще был проект Albatros (Есть на ютубе видео и сфере ветка. Основной упор на вело трансмиссию, легкий вес и мид) но, там цена думаю уйдет выше оглашенной в этом проекте.


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
#134274Повідомлення 17 вер 2023, 12:18 
Власник електровелосипеда, член клубу
Аватара користувача
Не в мережі

Звідки: Kyiv, Ukraine
Дякував (ла) 127 Подякували 383
Мій електротранспорт: Восемь электробайков
Хочу електротранспорт: Tesla Y, BMWi2, спорткар на основе Smart купе.
Виталик писав(ла):
По вело трансмиссии. Поделюсь опытом.
Один из пунктов у вас грунтовые дороги. (считай лес). Если это пункт убрать, то все становиться гораздо дешевле и проще и мид вообще не нужен.
Теперь по миду и лесу. Был у меня циклон 1800-3000w. Вес велосипеда точно не помню, но, где-то 35-45 кг. Мой на тот момент 80 кг. Вело кассеты хватало ровно на один раз съездить в лес. (Киев, Голосеевский парк\лес) И дело не в цепи котора была заменена на односкоростную вело и между звезд кассеты добавлены проставки для того чтобы кассета переключалась нормально, а в самих звездах.
Звезды на 22 зуба и меньше умирают за одну поездку в лес. Еще как-то 24 зуба.
Нормально работают только звезды на 32 и больше зуба за счет увеличение оборотов, редукции и как следствие уменьшение нагрузки на звезды.
Плюс в городе при интенсивных стартах за неделю кассету тоже можно легко убить.
Вывод:
Вело трансмиссия только для нагрузок сопоставимых с теми, что может выдать человек.
Из минусов это помимо того что её постоянно нужно переключать ( на 14 звезды не стартанешь, цепь просто прокрутит, на 22 стартанешь, но за 3-7 дней по городу кассету под замену, на 32 нормально, но много шума из-за высоких оборотов и дополнительный минус при переключении её нужно крутить ногами иначе можно не почувствовать момент завершения переключения и мид просто вгонит цепь глубоко между звездами с деформацией последний и куча головной боли по выковыриванию цепи).
Всего этого можно избежать просто поставив более мощный мид (масса вариантов qs120, и.т.д) которому не нужна коробка передач ИЛИ поднять напряжение для того чтобы увеличить обороты.
Например, на циклон 1800-3000w при 72 Вольт (20-22s лифер. точно не помню. вроде 20s) и звезде на 32 зуба велосипед ехал 35 км\час. Нужно больше скорости? тогда либо звезду 28 зубов (но, уже мото) и немного больше напряжения либо просто больше напряжения.
А гораздо проще просто уйти от кучи головной боли с вело трансмиссией и поставить мото цепь и звезды + мид.
Это если нужен лес.
Если лес не нужен, то и мид как по мне тоже не нужен.
Да и те же qs205 5T (не мид) ой как хорошо едут по лесу в плане тяги судя по видео.
____________________________________________________
Вторая часть. По поводу вашего списка Т.З. Там есть противоречия:
1. Цена и качественная подвеска. (лучше уточнить что имеется ввиду. Вилки могут стоить 200 дол. Могут 2000 дол.)
2. Вело компоненты и лес. (если конечно не ехать в лесу 5 км\час под гору как это может делать человек)
3. Пространственные рамы вроде как не подходят по весу и пройденный этап. При этом мотор колесо - тяжелое, миды бафанг не подходят, редукторник не потянет, а что остаётся и как вы это что-то поставите НЕ в пространственную раму не понятно (предполагаю остояться вело методом исключения) Разве что китайский мопед, но там не вело трансмиссии и есть вес.
______________________________________________________
Часть три. Уже есть подобные велосипеды. Вроде был на эндлесс сфере. (Поищу) но там цена значительно выше. И еще был проект Albatros (Есть на ютубе видео и сфере ветка. Основной упор на вело трансмиссию, легкий вес и мид) но, там цена думаю уйдет выше оглашенной в этом проекте.

Дякую за розгорнуту і інформативну відповідь.
1.Стосовно мідів які використовують велотрансмісію (бафангоподібні) мінуса, що унеможливлює їх використання у проекті - ціна(від 500$), обмеження потужності(через велотрансмісію з зовнішнім перемиканням можливо передавати до 500-750Вт у номіналі, при використання планетарних втулок до 1000-1500Вт але ціна +300$), 2-4 кратна редукція - 1-2 до ведучої зірки та 1-2 у подальшому (втрата ККД від 10 до 20% у середньому).
Тобто будуть стояти дві передачі окремо моторна на полегшених мотокомпонентах (цеп або ремінь) та велотрансмісії на недорогих компонентах.
2. Підвіска: бюджет 250-400$ - вилка якісний Китай, повітря, двокоронока від 120 мм; аморт 165-240мм різних видів.
Просторові рами: вага понад 10-14 кг, вартість понад 350$ не підходить.
Задача рама: з боксом під АКБ і багажником вагою до 10 кг і до 300$
3. Цікаво подивитися на подібні проекти.
ПС Сам також з Києва і дуже сумую за своїми нічними польотами (а іноді і повзанням) у Голосіївському лісі. :ups:


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
#134275Повідомлення 17 вер 2023, 15:44 
Не в мережі

Звідки: город Киев
Дякував (ла) 2 Подякували 3
Мій електротранспорт: qs205 мид
По проекту Albatros...
У него велосипед получился до 40 кг, в том числе из-за использования алюминия.
За счет большого числа деталей изготовленных на фрезеровочном станке (ступица или задняя втулка, крепление мотора) думаю у него прайс ушел далеко за 3 тысячи.
Но, у него можно посмотреть некоторые технические решение и упростить их по возможности.
А некоторые просто заменить.
Например, слишком дорого и как по мне не надежно использовать планетарную втулку. Хотя при условии что она не сломается, то последняя решает проблемы с плавным переключением.
Ниже отправлю ссылки на проект на сфере. Там можно посмотреть 3д модели (чертежей именно с размером нет. Только приблизительные) и сам процесс + видео на ютуб.
Так-же, как по мне кто-то скопировал его идею\раму, но с прицелом на максимально простое (дешевое) производство, а именно ушли от планетарной втулки и поставили мото звезду, ушли от изгиба труб - конструкция максимально простая как по мне.
Единственный вопрос это трансмиссия и есть ли там детали вырезанные на фрезерном. (скорее всего да, но может тоже можно как-то упростить. Лазер и напильник или еще как-то)
Мотор заменили с 750W Fat bike на более мощное мотор колесо.
Тут я так понимаю это сделано из-за того что нет больше коробки передач в виде планетарки и нужно больше мощности (кратковременно). Как по мне правильно решение.
Поломка планетарки - это куча денег, а сломать думаю можно легко.
В целом если делать копию-копии... То, может влезть в бюджет.
Но, тут есть момент. Самому нужно просчитать диаметр труб и смоделировать нагрузки (привет солид воркс и куча потраченного времени ) И... дальше решить:
1. Предложить, согласовать изготовление либо с частными лицама занимающимся пространственными рамами. Еще вопрос кто готов работать с алюминием.
(Очень положительно могу отозваться о Сергее из Одессы - очень демократические цены + как по мне отлично изготавливает рамы. Отдельное спасибо ему за изготовление моей рамы)
2. Либо максимально удешевить и искать, где купить трубы, кто сделает правильные пропилы и кто сварит это все по чертежам.
Но, тут есть момент:
Название темы Народный Мид.
Если это производство, то случайный человек не сможет повторить, а только обращаться условно к вам.
Частично это можно решить сделав проект публичным и выложив все чертежи на тот-же град каб. (человек покупает трубы, ищет сам кто подрежет, сварит) Или держать сток рам и продавать. Но, это не совсем народный проект.
Хотя, комбинация этих пунктов (публичность и сток) не противоречит друг-другу.
Ниже линки, видео...
1. https://endless-sphere.com/sphere/threa ... ike.95899/
2. https://youtu.be/vabHJzWpg28?feature=shared
Дальше фото копии (как по мне) с названием FR/1 Extreme Performance Electric Bike (думаю есть еще копии)
Вот он кстати на амазоне. Можно больше фото посмотреть.
https://www.amazon.ca/Electric-Terrain- ... B0CF287LNG
__________________________
Дополню.
Так-же можно посмотреть на передние звезды от cyclone.  Они с фривилом.
Опять же они с велосипедными звездами - низкая надежность и зависимость от стока. Но, возможно за счет фривила упростят конструкцию. 
https://electrichorse.com.ua/shop/kompl ... ok-cyclone
______________________________________
lu4 писав(ла):
ПС Сам також з Києва і дуже сумую за своїми нічними польотами (а іноді і повзанням) у Голосіївському лісі. :ups:

Чуть позже скинуть видео из Голосеевского. Поностальгировать можно. Только обрежу фрагменты видео со случайными людьми которых встретил на покатушке.


Додаткові файли:
FR1 Extreme Performance Electric Bike.jpg
FR1 Extreme Performance Electric Bike.jpg [ 158.96 КБ | Переглядів: 1007 ]
Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
#134277Повідомлення 17 вер 2023, 17:26 
Власник електровелосипеда, член клубу
Аватара користувача
Не в мережі

Звідки: Запорожье
Дякував (ла) 286 Подякували 1009
Мій електротранспорт: >
Теж у свій час довго міркував над ідеальним електробайком, ... стало зрозуміло що пхати мотори в колеса не варіант, бо та непідресорена масса тягне за собою колеса рівня пітбайку, того ж рівня раму .... Виходить тільки міддрайв. Як що є зайві гроші на таке хоббі, то потужний мід і регулярна заміна трансміссії, бо як що навіть саму брендову велотрансміссію навантажувати бажанними навантаженнями (для потужностей номіналом 1000W+), вона буде частим росхідником. А як що грощі ми бережемо,.... то крутний момент який потрібний для максімальних скоростей 50+ (при максимальних потужностях 1,5квт +) достатній для заїзду в більшість гірок, то КПП нам не потрібна, і треба просто зробити паралельну ресурсотривалу одношвидкісну трансміссію.

В свій час в якості компромісу розлядав вариант байка з трьома моторами, 1 легкий мід на звичайну велотрансміссію, і 2 легких редукторних міні моторколеса на гарному двох підвісному велобайку. Бо це варіант який під силу зібрати кожному без фрезерно-токарно-зварювальних робіт. А батарею... модульно обліпити раму з якомога нижчим центром тяжіння. На цей компроміс можна піти як що дороги не повний абзац (свідомо не ганяти по корягам на повній швидкості).

_________________
2 моноколеса, 2 электровела, 2 подводных буксира, надувной электро-каяк.


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
#134280Повідомлення 17 вер 2023, 22:01 
Не в мережі

Звідки: город Киев
Дякував (ла) 2 Подякували 3
Мій електротранспорт: qs205 мид
Виталик писав(ла):
______________________________________
lu4 писав(ла):
ПС Сам також з Києва і дуже сумую за своїми нічними польотами (а іноді і повзанням) у Голосіївському лісі. :ups:

Чуть позже скинуть видео из Голосеевского. Поностальгировать можно. Только обрежу фрагменты видео со случайными людьми которых встретил на покатушке.

Ниже видео на ютуб, конец марта 2023. не забыть включить 4к. Вес байка где-то 80кг, мид qs205 c редукцией 19 зубов перед 54 зад. Где-то 150-200 Ампер макс (вроде 150 на тот момент), но в большинстве случаев не думаю что больше 10 кВт.
Знакомый многим спуск на 1-15. Подъем обратно по соседней тропинке на 3-20.
Веселый прохват на 30-40 км\час (50 максималка по мотору) на 9-56.
Еще резина кенда к270 19\2.75 по мокрому грунту не едет от слова совсем. В горку не смог заехать. Через пару недель вернулся когда просохло - легко. Сейчас поменял на другую резину.

https://youtu.be/MykJBlH8lTc?feature=shared


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
#134297Повідомлення 18 вер 2023, 15:44 
Власник електровелосипеда, член клубу
Аватара користувача
Не в мережі

Звідки: Kyiv, Ukraine
Дякував (ла) 127 Подякували 383
Мій електротранспорт: Восемь электробайков
Хочу електротранспорт: Tesla Y, BMWi2, спорткар на основе Smart купе.
Виталик писав(ла):
По проекту Albatros...
У него велосипед получился до 40 кг, в том числе из-за использования алюминия.
За счет большого числа деталей изготовленных на фрезеровочном станке (ступица или задняя втулка, крепление мотора) думаю у него прайс ушел далеко за 3 тысячи.
Но, у него можно посмотреть некоторые технические решение и упростить их по возможности.
А некоторые просто заменить.
Например, слишком дорого и как по мне не надежно использовать планетарную втулку. Хотя при условии что она не сломается, то последняя решает проблемы с плавным переключением.
Ниже отправлю ссылки на проект на сфере. Там можно посмотреть 3д модели (чертежей именно с размером нет. Только приблизительные) и сам процесс + видео на ютуб.
Так-же, как по мне кто-то скопировал его идею\раму, но с прицелом на максимально простое (дешевое) производство, а именно ушли от планетарной втулки и поставили мото звезду, ушли от изгиба труб - конструкция максимально простая как по мне.
Единственный вопрос это трансмиссия и есть ли там детали вырезанные на фрезерном. (скорее всего да, но может тоже можно как-то упростить. Лазер и напильник или еще как-то)
Мотор заменили с 750W Fat bike на более мощное мотор колесо.
Тут я так понимаю это сделано из-за того что нет больше коробки передач в виде планетарки и нужно больше мощности (кратковременно). Как по мне правильно решение.
Поломка планетарки - это куча денег, а сломать думаю можно легко.
В целом если делать копию-копии... То, может влезть в бюджет.
Но, тут есть момент. Самому нужно просчитать диаметр труб и смоделировать нагрузки (привет солид воркс и куча потраченного времени ) И... дальше решить:
1. Предложить, согласовать изготовление либо с частными лицама занимающимся пространственными рамами. Еще вопрос кто готов работать с алюминием.
(Очень положительно могу отозваться о Сергее из Одессы - очень демократические цены + как по мне отлично изготавливает рамы. Отдельное спасибо ему за изготовление моей рамы)
2. Либо максимально удешевить и искать, где купить трубы, кто сделает правильные пропилы и кто сварит это все по чертежам.
Но, тут есть момент:
Название темы Народный Мид.
Если это производство, то случайный человек не сможет повторить, а только обращаться условно к вам.
Частично это можно решить сделав проект публичным и выложив все чертежи на тот-же град каб. (человек покупает трубы, ищет сам кто подрежет, сварит) Или держать сток рам и продавать. Но, это не совсем народный проект.
Хотя, комбинация этих пунктов (публичность и сток) не противоречит друг-другу.
Ниже линки, видео...
1. https://endless-sphere.com/sphere/threa ... ike.95899/
2. https://youtu.be/vabHJzWpg28?feature=shared
Дальше фото копии (как по мне) с названием FR/1 Extreme Performance Electric Bike (думаю есть еще копии)
Вот он кстати на амазоне. Можно больше фото посмотреть.
https://www.amazon.ca/Electric-Terrain- ... B0CF287LNG
__________________________
Дополню.
Так-же можно посмотреть на передние звезды от cyclone.  Они с фривилом.
Опять же они с велосипедными звездами - низкая надежность и зависимость от стока. Но, возможно за счет фривила упростят конструкцию. 
https://electrichorse.com.ua/shop/kompl ... ok-cyclone
______________________________________
lu4 писав(ла):
ПС Сам також з Києва і дуже сумую за своїми нічними польотами (а іноді і повзанням) у Голосіївському лісі. :ups:

Чуть позже скинуть видео из Голосеевского. Поностальгировать можно. Только обрежу фрагменты видео со случайными людьми которых встретил на покатушке.

Трохи узагальню ваші твердження стосовно "народного міддрайву електровелосипеду"
Технічна частина:
1) альбатрос - просторовофермова не закрита з низу рама з круглих труб і фрезерованого профільного алюмінію, з вбудованим у раму мотором і загальним приводом для педального і моторного приводів Вартість біля 3000$
2) FR1 - просторовофермова не закрита знизу рама зз круглих алюмінієвих труб з вбудованим мотором що є силовою частиною рами та вісь мотора є віссю маятника, з загальним вартість понад 3000$
3) Мід на 205му 3кВт моторі, просторова, просторовофермова рама з круглих труб вага понад 60кг вартість понад 3500$(це не на відео, а загалом з використанням не QSмоторів і більш простих контролерів).
Суспільне - народний мідрайв електровелосипеду повинен мати відкритий і публічний повний пакет технічної документації.
Тепер відповім:
З технічних пропозицій можна винести тільки те що деяку цікавість представляє не закриті знизу конфігурація рами, оскільки виготовлення просторових рам з круглих труб особливо з алюмінію потребує значних витрат, а також складно реалізувати мотор у рамі з єдиною передачею з педальним приводом ці особливості, а також вартість (знизити яку можна не значно на 10-15%) унеможливлює взяття даних зразків за прототип.
Що до міду на 205м - то це не є електровелосипед ні при якому наближенні - не по вазі, ні по енергоозброєнні ( має тільки деякі велокомпоненти), в залежності від потужності і ваги це є електромопед, або як на відео - легкий електромотоцикл. Крім того вартість понад 3500$ - не є доступною для широкої аудиторії.
Стосовно суспільної складової "народного міддрайву електровелосипеду" то на моє розуміння - це те, що данний байк зможе своїми характеристиками задовольнити найбільше бажаючих, а не доступність технічної документації для відтворення, в якості аргументів наведу приклад "народного автомобіля" або фірми Фольксваген - де саме ця концепція покладена у основу.


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
#134301Повідомлення 18 вер 2023, 18:36 
Не в мережі

Звідки: город Киев
Дякував (ла) 2 Подякували 3
Мій електротранспорт: qs205 мид
По рамам альбатрос и FR1 резюме верное, но основной акцент был на конструкцию рамы и создании копии.
При этом именно на FR1 как рамы требующей минимального количества изгибов труб.
Без алюминия не уверен как у вас выйдет сделать велосипед 35 кг +\- 5 кг.
Может конечно получиться добиться необходимой прочности из тонкостенных труб малого диаметра - нужно считать. ( предположение в рамках FR1).
По цене рамы FR1. Честно говоря, не вижу причин почему она должна стоить больше 300$. 
Моя рама обошлась мне 250$. С моей точки зрения, она сложнее в изготовлении. (Большое количество изгибов под разным углом) Единственное конечно сделана из железа, а не алюминия.
Это я к тому что рама это не самое дорогое в конструкции электровелосипеда.

По FR1 и использовании мотор колеса в качестве мида можно еще добавить что это дополнительная головная боль по креплению звезды к последнему, да и мотор нужно искать с прочной осью.

По qs205 - его в качестве мида я не предлагал в рамках темы) В качестве мотор колеса и отказа от мида как такового - да.


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
#134303Повідомлення 18 вер 2023, 20:31 
Власник електровелосипеда, член клубу
Аватара користувача
Не в мережі

Звідки: Kyiv, Ukraine
Дякував (ла) 127 Подякували 383
Мій електротранспорт: Восемь электробайков
Хочу електротранспорт: Tesla Y, BMWi2, спорткар на основе Smart купе.
Виталик писав(ла):
По рамам альбатрос и FR1 резюме верное, но основной акцент был на конструкцию рамы и создании копии.
При этом именно на FR1 как рамы требующей минимального количества изгибов труб.
Без алюминия не уверен как у вас выйдет сделать велосипед 35 кг +\- 5 кг.
Может конечно получиться добиться необходимой прочности из тонкостенных труб малого диаметра - нужно считать. ( предположение в рамках FR1).
По цене рамы FR1. Честно говоря, не вижу причин почему она должна стоить больше 300$. 

По FR1 и использовании мотор колеса в качестве мида можно еще добавить что это дополнительная головная боль по креплению звезды к последнему, да и мотор нужно искать с прочной осью.


У FR 1 основна проблема це мотор велопоивід, із за подібного суміщення фунцій при мені один проєкт міда накрився - більшість моторів (не моторколес) не розрахована на осьові навантаження а також мех навантаження на корпус.
Розробити такий надійний мотор це ще та задача і вартість такого мотора буде разів у 3-4 вища ніж у крпносерійних. Крім того вісь мотора використовується як проміжний вал для велотрансмісі що повинна обмежити оберти двигуна на 500-700 об/хв
максимум(ведуча зірка шатунів Т50+- відома на осі Т11 )для сумісної роботи, а враховуючи передаточні числа від мотору на колеса (1/3-4) то оберти мотору більше 1000 і велопривід повинен мати фрівіл або на педалях або на зірці . Крім того можливо є проблеми з компанування педального вузла педаль у нижньому положенні вирогідно утискання у землю при стисканні підвіски.
Висновок:
Для "народного мідрайв велосипеда" бажано:
• рама з відкритим низом,
• двигун у маятнику,
• дві окремі передачі для двигуна і для велотрансмісії.


Востаннє редагувалось lu4 19 вер 2023, 13:02, редаговано 2 раз(а).

Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
#134306Повідомлення 19 вер 2023, 12:57 
Власник електровелосипеда, член клубу
Аватара користувача
Не в мережі

Звідки: Kyiv, Ukraine
Дякував (ла) 127 Подякували 383
Мій електротранспорт: Восемь электробайков
Хочу електротранспорт: Tesla Y, BMWi2, спорткар на основе Smart купе.
-=TRO=- писав(ла):

В свій час в якості компромісу розлядав вариант байка з трьома моторами, 1 легкий мід на звичайну велотрансміссію, і 2 легких редукторних міні моторколеса на гарному двох підвісному велобайку. Бо це варіант який під силу зібрати кожному без фрезерно-токарно-зварювальних робіт. А батарею... модульно обліпити раму з якомога нижчим центром тяжіння. На цей компроміс можна піти як що дороги не повний абзац (свідомо не ганяти по корягам на повній швидкості).

Ну давайте прорахуємо подібний варіант хоча як на мій погляд це більше дорожній варіант оскількильки малі мотори не дуже люблять плигання по нерівностях.
Вел повно підвісний дорожній БУ ситистар алюстар (або подібний) 200-400$, 'мід 200-400$, 2 мк до 350 Вт з контролерами і спицюванням 300$ бокс 50$ АКБ 1,5кВтгод 500-700$
Ну у принципі використавши БУ донора і БУ мід можна влізти у 1400$ але універсальність і ресурс - під питанням.


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
#134307Повідомлення 19 вер 2023, 13:12 
Власник електровелосипеда, член клубу
Аватара користувача
Не в мережі

Звідки: Запорожье
Дякував (ла) 286 Подякували 1009
Мій електротранспорт: >
lu4 писав(ла):
це більше дорожній варіант оскільки малі мотори не дуже люблять плигання по нерівностях.
Поясніть, чого не люблять... того шо в малих вісь та підшипники слабші? Так непідресорена масса (двигуна) теж меньша, в теорії і піікова нагрузка не повинна збільшитися. Чи є якась прикра статистика по малих моторах? В мене наприклад повний привід на хардтейлі з двома 250вт двигунами в які в реалі я вливаю по 700-750Вт, задньому колесу особливо дістається, ганяв так що були зміїні укуси (проколи камери при повному пробої покришки до обода), бо байк може топити 50+ км/г, щоб того не було вже давно камери вимушено перекачую вище 3,5 бар (+ на кожному ободі по 2 покришки бутербродом) . І при цьому механічно к моторам претензій нема.

_________________
2 моноколеса, 2 электровела, 2 подводных буксира, надувной электро-каяк.


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
#134308Повідомлення 19 вер 2023, 13:26 
Власник електровелосипеда, член клубу
Аватара користувача
Не в мережі

Звідки: Kyiv, Ukraine
Дякував (ла) 127 Подякували 383
Мій електротранспорт: Восемь электробайков
Хочу електротранспорт: Tesla Y, BMWi2, спорткар на основе Smart купе.
-=TRO=- писав(ла):
lu4 писав(ла):
це більше дорожній варіант оскільки малі мотори не дуже люблять плигання по нерівностях.
Поясніть, чого не люблять... того шо в малих вісь та підшипники слабші? Так непідресорена масса (двигуна) теж меньша, в теорії і піікова нагрузка не повинна збільшитися. Чи є якась прикра статистика по малих моторах?

1. Грунт це часто значне перевантаження, а редукторний загалом і дрібні тим більше дуже легко добре гріються і чим дрібніші тим меньше теплової інерції.
2. Ударні навантаження при відриві і головне приземленні під газом моторколеса можуть вибивати зуби у шестернях і чим менші мотори тим дрібніші шестерні (особливо це дуже сильно стосується інрайнерів з їх двоступеневою редукцією) а ударні навантаження приблизно однакові.
Але це усе відноситься до швидкої ближче до екстремальної їзди - якщо їздити обережно то у принципі ці ефекти майже не спортерігаються.


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
#134309Повідомлення 19 вер 2023, 13:43 
Власник електровелосипеда, член клубу
Аватара користувача
Не в мережі

Звідки: Запорожье
Дякував (ла) 286 Подякували 1009
Мій електротранспорт: >
lu4 писав(ла):
Ударні навантаження при відриві і головне приземленні під газом моторколеса
То так, я наприклад при таких навантаженнях інстиктивно скидую газ, не стильки боячись за мотори, а більше боюся за амовилку яку потужність мотора дуже навантажує на злом (в мене до того ж колеса 29", дуже довгі палки в вилки). Думав навіть зробити окреме вимикання переднього мотору при виїзді на такий поганий грунт.
lu4 писав(ла):
Вел повно підвісний дорожній БУ ситистар алюстар (або подібний) 200-400$,
Тут я як раз проти економії, треба брати брендову м'ясисту раму з гарною м'ясистою вилкою, бо маю поганий досвід повнопідвісного ашанабайка, роздовбало передню вилку з мотором так шо колесо в штанах можна було сантиметрів на 5 рукою шатати, і розбило шарнір задньої підвіски, задній аморт теж під заміну (по ітогу відбулась заміна всього байка) Тобто під таку електрифікацію нема сенсу брати дешеві раму з вилкою, бо буде на 1 сезон. А про іньшу зламану піді мною навпіл раму двопідвіса я навіть згадувати не хочу, (МК був в задньому маятнику і я давно відчував що там були доволі сильні торсіонні навантаження при маневруваннях на грунтах), дві неділі лікарняного (дуже побив коліна, з різаними ранами об придорожний гравій, і мінус телефон у шортах який спас мені бочину, бо я на тому боці ковзав коли впав, тільки за ціну того телефона можна було купити брендову м'ясну раму).

_________________
2 моноколеса, 2 электровела, 2 подводных буксира, надувной электро-каяк.


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
#134310Повідомлення 19 вер 2023, 15:05 
Власник електровелосипеда
Не в мережі

Звідки: Украина Киев
Дякував (ла) 7 Подякували 114
Мій електротранспорт: 2WD планетарный полный привод е-велосипед
Хочу електротранспорт: Tesla M3 4WD
В мае продавался готовый миддрайв на базе Трека с новой трансмиссией Срам.
Человек собирал его сам,мотор Бафанг 750 Вт,синус,дорогой цветной дисплей со снятием блокировки скорости. Он был на нем в нескольких походах,потом срочно решил продать. За тысячу его можно было забрать,он предложил его мне,т.к я велосипед строился на моих глазах.
Сумма нужна была срочно и я не располагал ею. Хотя давно хотел качественный миддрайв,без соплей,мотоколес и рам - легкий Трек идеален для постройки.
Если бы я его забрал,то сделал бы то,что давно делают в мире для миддрайвов - купил бы к нему Альфину 11 скоростную от Шимано. Это планетарная коробка передач с маслянным картером.
Сам уже 10 лет использую Нексус 8 ск. Мотор 500 Вт у меня передний и КПП работает в гибридном режиме в разгонах с места.
Но это жалкая пародия...
Очень жалею что не купил тот Трек.


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
#134320Повідомлення 19 вер 2023, 21:09 
Власник електровелосипеда, член клубу
Аватара користувача
Не в мережі

Звідки: Kyiv, Ukraine
Дякував (ла) 127 Подякували 383
Мій електротранспорт: Восемь электробайков
Хочу електротранспорт: Tesla Y, BMWi2, спорткар на основе Smart купе.
-=TRO=- писав(ла):
lu4 писав(ла):
Вел повно підвісний дорожній БУ ситистар алюстар (або подібний) 200-400$,
Тут я як раз проти економії, треба брати брендову м'ясисту раму з гарною м'ясистою вилкою, бо маю поганий досвід повнопідвісного ашанабайка, роздовбало передню вилку з мотором так шо колесо в штанах можна було сантиметрів на 5 рукою шатати, і розбило шарнір задньої підвіски, задній аморт теж під заміну (по ітогу відбулась заміна всього байка) Тобто під таку електрифікацію нема сенсу брати дешеві раму з вилкою, бо буде на 1 сезон. А про іньшу зламану піді мною навпіл раму двопідвіса я навіть згадувати не хочу, (МК був в задньому маятнику і я давно відчував що там були доволі сильні торсіонні навантаження при маневруваннях на грунтах), дві неділі лікарняного (дуже побив коліна, з різаними ранами об придорожний гравій, і мінус телефон у шортах який спас мені бочину, бо я на тому боці ковзав коли впав, тільки за ціну того телефона можна було купити брендову м'ясну раму).

Алюстар дуже міцні рами - правда вилки там зазвичай не дуже.


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
#134323Повідомлення 20 вер 2023, 07:57 
Власник електровелосипеда, член клубу
Аватара користувача
Не в мережі

Звідки: Запорожье
Дякував (ла) 286 Подякували 1009
Мій електротранспорт: >
lu4 писав(ла):
Алюстар дуже міцні рами - правда вилки там зазвичай не дуже.
Подивився я на ті алюстари, пригадав шо воно таке.... Не побачив жодної рами яка б виглядала міцною (половина взагалі без трикутника), і жодної де був би хід підвіскі більш ніж на три пальці (суб'єктивно пофото). Може покажете конкретну раму яка вам впала до вподоби...

Як би я збирав такий всюдихід з трьома приводами, то брав би малу фрірайдову раму на 24" колесах (великої ростовки), бо малий діаметр обода тримає більші навантаження і дає більшу тягу при тому самому крутному моменті.... але вперед би поставив вилку і колесо 26", це суттєво піднімає зазор між педалями та грунтом, знімає навантаження з рук при довгій їзді . З мінусів трохи більше треба притискатися до руля при заїздах у гору. Я робив подібне за рамою 26" ставивши на перед 29 колесо з 29 вилкою. Не треба думати що я збочинець, велобайки з подібними різними розмірами колес є в лінійках брендів. Те що ззаду меньше колесо компенсується двійним трійним приводом на ньому (як що врахувати педалі).
Додаткові файли:
69er.JPG
69er.JPG [ 86.18 КБ | Переглядів: 829 ]
Додаткові файли:
Woodstock 707 46er.jpg
Woodstock 707 46er.jpg [ 95.1 КБ | Переглядів: 828 ]

_________________
2 моноколеса, 2 электровела, 2 подводных буксира, надувной электро-каяк.


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
Показати повідомлення за:  Поле сортування  
Почати нову тему Відповісти на тему  [ Повідомлень: 47 ]              На сторінку Пред.  1, 2, 3, 4  Наступ.

Часовий пояс: UTC + 2 години


Хто зараз на конференції

Зараз цей форум переглядають: немає зареєстрованих користувачів і гості: 84


Ви не можете створювати нові теми
Ви не можете відповідати на повідомлення
Ви не можете редагувати свої повідомлення
Ви не можете видаляти свої повідомлення
Ви не можете додавати додаткові файли

Найти:
cron
Створено на основі phpBB® Forum Software © phpBB Group