Поточний час: 29 бер 2024, 01:52

Часовий пояс: UTC + 2 години



Почати нову тему Відповісти на тему  [ Повідомлень: 49 ]  На сторінку 1, 2, 3, 4  Наступ.
Автор Повідомлення
#131934Повідомлення 19 бер 2023, 21:10 
Власник електровелосипеда, член клубу
Аватара користувача
Не в мережі

Звідки: Запорожье
Дякував (ла) 285 Подякували 1001
Мій електротранспорт: >
Сьогодні був прикол...

Наткунувся на статтю де штучний інтелект допомагає в розробці електроніки.
Подивився відео де на текстові запити швидко видає майже готовий код.

Подумав шо прийшов час і мені познайомитись.. :D
Скоренько зайшовши на poe.com зі свого гугловського аккуанту (щоб не реєструватися).

Думав шоб такого запитати... А є в мене плата на STM32G031C8 яку я до середовища Arduino не зміг прикрутити (хоча вбив на то купу часу на гугління та експерименти). То питаю в того інтелекта чи воно взагалі сумісне... І отримую відповідь що так, і дає воно мені інструкцію. А в мене в ардуіні вже то все настроєно давно, а того клятого мікроконтроллера в меню немає.... я вже і откатувався на стару версію підримки STM32, та знов обновляв.. нема і все... Думаю, чи написати тому інтелекту що він тупий і бреше... Але взяв себе в руки, видалив з ардуіни підтримку STM32 зовсім, перезавантажився, та поставив знову. І воно падло зїявилося 8O , мікроконтроллерів в меню стало більше. Вибрав свій мікроконтроллер, і навіть поморгав світлодіодом за допомогою вбудованого в ардуіну скетчу.

Так шо то не штучний інтелект тупий, а я та програмісти з Arduino.
Скоро той інтелект залишить всіх інтелектуалів без роботи.

_________________
2 моноколеса, 2 электровела, 2 подводных буксира, надувной электро-каяк.


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
#131935Повідомлення 19 бер 2023, 21:37 
Власник електровелосипеда, член клубу
Аватара користувача
Не в мережі

Звідки: Суми
Дякував (ла) 249 Подякували 194
Мій електротранспорт: Leopard 3000W.
ШІ класна річ. Я користуюсь ним із першого дня. Мені не треба писати коди, у мене інша спеціалізація.
Також показав його можливості жінці. Таня просто в захваті. Вона веде онлайн уроки по іноземній мові, і іноді виникають тематичні питання, на які вона тепер має вичерпні відповіді. Не знаю як буде все це в подальшому розвиватися, але вже видно, що світ поміняється дуже.

_________________
Цю штуку я завжди беру в подорожі


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
#131936Повідомлення 20 бер 2023, 00:42 
Власник електровелосипеда
Не в мережі

Звідки: Запорожье - Запорожская область - Украина
Дякував (ла) 3 Подякували 16
Мій електротранспорт: Электровел на LG CHEM 40Ah разобран в 2018
Хочу електротранспорт: много чего хочу но названия не знаю
Чат GPT и сюда добрался, это пока слабый AI, сильный искуственный интеллект это когда машина прибрете способность мыслить и осознавать себя как отдельную личность (в частности, понимать собственные мысли), хотя и не обязательно, что их мыслительный процесс будет подобен человеческому.
теория слабого искусственного интеллекта отвергает такую возможность.


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
#131937Повідомлення 20 бер 2023, 00:49 
Власник електровелосипеда
Не в мережі

Звідки: Запорожье - Запорожская область - Украина
Дякував (ла) 3 Подякували 16
Мій електротранспорт: Электровел на LG CHEM 40Ah разобран в 2018
Хочу електротранспорт: много чего хочу но названия не знаю


Оффтоп
GPT уже статьи пишет, один человек даже получил диплом, который написал GPT-3. Сегодня просматривая фильм Аферисты 2023, заметил искажения странные, которые оч похожи на дорисовывание Midjorney, во многих сериалах замыливают возрастные морщины в реальном времени: это видно на паузе той же Wednesday


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
#131938Повідомлення 20 бер 2023, 01:12 
Активіст форуму
Аватара користувача
Не в мережі

Звідки: луганск-одесса
Дякував (ла) 42 Подякували 39
Мій електротранспорт: транвай
Хочу електротранспорт: хоть бы шо нибудь для начала
В реальном времени есть смысл делать это в процессе стрима без задержки, т.е " прямого эфира", при любых других обстоятельствах видеоэффекты на паузе не будут видны.
Касаемо ии- да, ему можно доверить очень многое и да, орределённый сегмент профильного планктона останется без работы. Но пардон творчество и импровизация находятся не в той категории которую можно просчитать и скопипастить. Поэтому хэндмейд я думаю всё же не потеряет в цене ;)

_________________
Желающий создавать находит средства. Не желающий- причину


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
#131939Повідомлення 20 бер 2023, 06:48 
Власник електровелосипеда, член клубу
Аватара користувача
Не в мережі

Звідки: Суми
Дякував (ла) 249 Подякували 194
Мій електротранспорт: Leopard 3000W.
прагматик писав(ла):
...Поэтому хэндмейд я думаю всё же не потеряет в цене ;)

Все змінюється. Колись книги копіювали тільки руками, потім прийшли ручні наборні верстати, що значно прискорили процес, потім... коротше, тепер кожний має принтер немислимий зовсім недавно. ШІ зараз в стадії того наборного пристрою, але потенціал у нього величезний. Доповнюючи ваше повідомлення: Так зроблене руками цінитись буде, але є але. Не все що зроблено колись зараз в ціні, дещо просто сміття. Взяти хоч би саморобні електромобілі. На деякі без сліз дивитись не виходить.

_________________
Цю штуку я завжди беру в подорожі


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
#131940Повідомлення 20 бер 2023, 07:45 
Активіст форуму
Аватара користувача
Не в мережі

Звідки: Тернопіль
Дякував (ла) 0 Подякували 30
Щось не можу второпати - що це таке штучний інтелект. Це та ж вікіпедія, чи перекладач, чи що? Чи електроний партнер для ігри у шахи чи в карти? Чи лайфхпк "ходячий"?)))

_________________
Навіщо займатися електрикою якщо не в змозі опанувати навіть мову.
https://www.youtube.com/watch?v=M8JfGYuut0w


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
#131941Повідомлення 20 бер 2023, 08:44 
Власник електровелосипеда, член клубу
Аватара користувача
Не в мережі

Звідки: Суми
Дякував (ла) 249 Подякували 194
Мій електротранспорт: Leopard 3000W.
Давайте запитаємо у ШІ і подивимся що він відповість:
Я
Що таке штучний інтелект? Розкажи як це розуміеш ти, для широкої аудиторії, щоб це було зрозуміло.
ШІ
Штучний інтелект (СІ) - це галузь науки, яка займається розробкою комп'ютерних систем, що можуть виконувати завдання, які раніше були виконувані виключно людьми. Основна мета СІ - створення програм та систем, які здатні аналізувати інформацію, робити висновки та приймати рішення на основі цих висновків.

Штучний інтелект можна розділити на дві основні категорії: слабкий і сильний. Слабкий штучний інтелект використовується для розв'язання конкретних завдань, таких як розпізнавання мови або зображень. Сильний штучний інтелект включає в себе створення програм та систем, які можуть виконувати будь-яке завдання, яке може виконати людина.

Одним з найбільш відомих прикладів штучного інтелекту є голосовий помічник, наприклад, Siri в Apple або Alexa в Amazon. Ці голосові помічники використовують натуральну мову для комунікації з користувачами та виконання завдань, таких як пошук інформації в Інтернеті або налаштування будильника.

Штучний інтелект застосовується в багатьох галузях, включаючи медицину, фінанси, автомобільну промисловість та інші. Наприклад, в медицині СІ може допомогти у діагностуванні хвороб та розробці індивідуальних планів лікування.

Штучний інтелект - це дуже широка та складна тема, яка стала дедалі більш важливою у нашому житті. Я сподіваюся, що мій короткий огляд надав хоча б деяку інформацію про те, що це таке та які можуть бути приклади заст

Я
ти не закінчив речення

ШІ
Вибачте за це недорозуміння. Я мав на увазі, що мій огляд може дати деяку інформацію про те, що таке штучний інтелект та які можуть бути приклади застосування цієї технології.

_________________
Цю штуку я завжди беру в подорожі


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
#131943Повідомлення 20 бер 2023, 10:17 
Власник електровелосипеда, член клубу
Аватара користувача
Не в мережі

Звідки: Запорожье
Дякував (ла) 285 Подякували 1001
Мій електротранспорт: >
прагматик писав(ла):
Но пардон творчество и импровизация находятся не в той категории которую можно просчитать и скопипастить.
Вже зараз воно пише картини в обраному жанрі (від стімпанку до єкспрессіонізму) відтворюючи всі предмети та сюжет що просять, і непогано доімпровізовує все про що не згадали. Як що підключити до маніпуляторів, скоро буде робити справжні картини і речі. Як ви збираєтесь відрізняти хендмейд зроблений ШІ від створенного людиною?

Учні вже в школах здають роботи написані ШІ за допомогою 3D принтера(прикріплюють до єкструдера звичайну ручку і воно пише кожен раз трохи міняючи вигляд літер)

_________________
2 моноколеса, 2 электровела, 2 подводных буксира, надувной электро-каяк.


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
#131945Повідомлення 20 бер 2023, 11:20 
Власник електровелосипеда, член клубу
Аватара користувача
Не в мережі

Звідки: Запорожье
Дякував (ла) 285 Подякували 1001
Мій електротранспорт: >
В штучного інтелекту немає тих природніх тормозів які є в людини. Наприклад нетренована людина не може тримати в голові більше пїяти оперативних данних при рішенні якоїсь задачі (проблеми...) типу кольорів, цифр.... Людині для того треба вчити різні лайфхаки (тренуватися оперативно структурувати і групувати данні в голові), але навіть з лайфхаками вона прокачує цю здатність лише в рази.

Я наприклад коли вивчав морзянку, то при прийомі символів коли не встигаєш переводити та записувати літери, вони накопичуються, так от, коли між записанною літерою і тою шо звучить більше 5 символів прийом для більшості людей стає неможливим. І тільки треновані одиниці "спортсмени" можуть після скоростного прийому ще пару хвилин писати прийнятий в голову текст.

Другий приклад, як що людині показати дві однакові картини з невеликою розбіжністью просто змінивши одне зображення на друге, вона одразу побачить де розбіжність, але як що між двома кртинками вставити третю катритну, навіть зі сплошною заливкою хоча б на секунду, людина розбіжностей вже не бачить , навіть якщо вони вдесятеро крупніші за ті що вона детектувала коли картинки йшли без розривів.
В штучного інтелекту з цим проблем немає.

Нашому мозку нема куди прокачуватися, він такий як є і іньшим вже довго не буде (поки штучний інтелект з нашою ДНК чогось не намутить). Природа мізки робила не за для вищих матерій (філософия, математика, творчість), а єлементарно для виживання, тому він дуже примітивний(доказують приклади з трьох перших абзаців), і бере лише кількістью нейронів.

Самий головний фактор того що штучний інтелект покладе на лопатки наш мозок, це час на єволюцію. Мільйон років єволюції мозку людини штучному інтелекту прокачують за лічені місяці. Просто раніше люди не знали як створювати великі нейросітки та ШІ, тепер наукова база і технічна можливість під це зазнала великого стрибка.

Зараз повертаються знову до забутих аналогових компьютерів, бо нейронні сітки краще єволюціонують коли результат трохи відрізняється від попереднього, зараз для цого вводять рандомізацію(тіпа кубік кидають вибираючи з декількох рішень), з аналоговими данними рандомізувати буде не треба, необхідна помилка буде сама, але розмір компьютера зменьшится у десятки разів.

Думаю залишилось не довго до того часу, коли ми будемо відрізнятися від ШІ як зараз відрізняются тварини проти нас. Погано що це скоріш за все потягне за собою і наш статус. Бо є такий закон, що гарно організована меньшість завжди керує неорганізованною більшістью. А самоорганізції в ШІ буде хоч отбавляй, того контролювати буде не можливо.

_________________
2 моноколеса, 2 электровела, 2 подводных буксира, надувной электро-каяк.


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
#131946Повідомлення 20 бер 2023, 11:29 
Власник електровелосипеда
Не в мережі

Звідки: Запорожье - Запорожская область - Украина
Дякував (ла) 3 Подякували 16
Мій електротранспорт: Электровел на LG CHEM 40Ah разобран в 2018
Хочу електротранспорт: много чего хочу но названия не знаю
Чтобы вы понимали ИИ который здесь обозревают, это нейросети, которые обучаются на разнообразных образах, в том же СССР нейросети в зачатке были, но не было мощностей(петабайты хранилища, оперативной памяти и GPU).
Chat GPT3 это нейросеть, которая обучается на милионах текстов и подбирает вам нужное, она не имеет доступа к Интернету, но имеет базу знаний, говорят до 2021года.
Нейросеть Midjorney скармливается куча картинок, затем она раздробляет на кусочки и делает немыслимые картинки, например как бы выглядело Запорожье во время 3 мировой войны(это не мой запрос, я видел в тг картинку) некоторые образы ужасают, некоторые поражают красотой.
Кстати вы помогаете гуглу(гугл купил рекапчу очень давно) распознавать капчу, нейросеть понимает где находится например на части фото велосипед или авто, тем самым учите ДРУГУЮ нейросеть, которая заточена под автопилот(распознавание объектов)


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
#131947Повідомлення 20 бер 2023, 11:35 
Власник електровелосипеда, член клубу
Аватара користувача
Не в мережі

Звідки: Суми
Дякував (ла) 249 Подякували 194
Мій електротранспорт: Leopard 3000W.
Це все безпечно, поки поміж людиною і ШІ є тумблер. А коли він зникне, а це станеться, тому що людина досить тупе створіння і вона це зробить, тоді може бути проблема для нас як вида.

_________________
Цю штуку я завжди беру в подорожі


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
#131948Повідомлення 20 бер 2023, 11:49 
Власник електровелосипеда, член клубу
Аватара користувача
Не в мережі

Звідки: Запорожье
Дякував (ла) 285 Подякували 1001
Мій електротранспорт: >
horobey писав(ла):
Це все безпечно, поки поміж людиною і ШІ є тумблер.
Коли ШІ стане працювати на розподільних сітках, як зараз працюють хакерськи сітки заражених компьютерів або криптовалютні блокчени(а технологію ШІ довго в таємниці не зберегти, і хтось таки адаптує не розуміючи що відкриває скриньку Пандори), і ступінь розподільності буде такий(в кожній розумній кавоварці) що вимкнути тумблер буде означати зробити людству харакірі, то ось ми і раби. (до речі був гарний фільм, АПГРЕЙД, де ШІ руками людей , примусово і втихаря построїв собі новий серверний комплекс, бо в старому йому було вже затісно)

_________________
2 моноколеса, 2 электровела, 2 подводных буксира, надувной электро-каяк.


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
#131949Повідомлення 20 бер 2023, 12:47 
Власник електровелосипеда
Не в мережі

Звідки: Київ Україна
Дякував (ла) 406 Подякували 530
Мій електротранспорт: Электровелосипед Заря Силач
Хочу електротранспорт: Tesla
Можливості його дійсно вражають. Бачів його в ділі. При розумному використанні значно полегшує отримання потрібної інформації, да і інформацію видає зовсім іншого рівня ніж ми звикли.
Можливо це перший крок до війни людей і машин якщо не буде запобіжників.


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
#131956Повідомлення 21 бер 2023, 17:54 
Творець електромобіля, керівник відділення клубу
Не в мережі

Звідки: Днепроптеровск
Дякував (ла) 542 Подякували 441
Мій електротранспорт: Fiat Panda пробег 60000км
Как говорил Вассерман войны с искусственным не будет ибо ему ничего не будет нужно из того за что мы воюем помеж людьми.
Не ну а че яхту, телочек и на ГОА? )))
А вот в правах скорее всего нас ущемит. (и слава богу чтобы не самовыпилились)
Предполагаю что будут отношения с нами такими на подобии как у нас с пожилыми родителями.
А мы будем бухтеть и ершится )))

Но до всего этого нужно суметь дожить. Чтобы ИИ развился до такого уровня.
Ато мы (человечество) стремимся выпилится всеми доступными способами.
Начиная от пропаганды радужной повестки в детских садиках. До баранов на ядерных кнопках.


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
Показати повідомлення за:  Поле сортування  
Почати нову тему Відповісти на тему  [ Повідомлень: 49 ]              На сторінку 1, 2, 3, 4  Наступ.

Часовий пояс: UTC + 2 години


Хто зараз на конференції

Зараз цей форум переглядають: немає зареєстрованих користувачів і гості: 7


Ви не можете створювати нові теми
Ви не можете відповідати на повідомлення
Ви не можете редагувати свої повідомлення
Ви не можете видаляти свої повідомлення
Ви не можете додавати додаткові файли

Найти:
cron
Створено на основі phpBB® Forum Software © phpBB Group