Поточний час: 26 квіт 2024, 17:29

Часовий пояс: UTC + 2 години



Почати нову тему Відповісти на тему  [ Повідомлень: 110 ]  На сторінку Пред.  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Наступ.
Автор Повідомлення
 Заголовок повідомлення: Re: Собираю самокат на 16/12 колесах
#110953Повідомлення 28 вер 2020, 14:41 
Власник електровелосипеда
Не в мережі

Звідки: Lviv
Дякував (ла) 22 Подякували 61
Мій електротранспорт: 1квт евел
Бери швальбу, макссіс, не знаю які ще є доступні та якісні. Не бери дешеві на ринку - у них плетеня таке, що порветьсі раніше, чим зітретьсі хоть на третину.


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
 Заголовок повідомлення: Re: Собираю самокат на 16/12 колесах
#110956Повідомлення 28 вер 2020, 15:56 
Не в мережі

Звідки: Киев столица
Дякував (ла) 6 Подякували 0
Хочу електротранспорт: Электросамокат 16"/12" 350w
Глянул Швальбе
Schwalbe Mad Mike 20x 2.125 - нагрузка до 70 кг
Schwalbe Big Apple 20x 2.15 - нагрузка до 85 кг
Schwalbe Big Ben 20x 2.15 - нагрузка до 95 кг

Это же нагрузка на одно колесо? То есть, нагрузки в 70кг должно быть достаточно?


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
 Заголовок повідомлення: Re: Собираю самокат на 16/12 колесах
#110961Повідомлення 28 вер 2020, 18:30 
Активіст форуму
Не в мережі

Звідки: с,Малютянка
Дякував (ла) 289 Подякували 100
Мій електротранспорт: вело
Хочу електротранспорт: електро вел
На нормальній дорозі може і достатньо, на наших якщо не яма то щебінь .


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
 Заголовок повідомлення: Re: Собираю самокат на 16/12 колесах
#110972Повідомлення 28 вер 2020, 22:59 
Власник електровелосипеда
Не в мережі

Звідки: Lviv
Дякував (ла) 22 Подякували 61
Мій електротранспорт: 1квт евел
Звісно ж на одне колесо, звісно ж витримають і навіть більше скажу, вони розраховоні на значно більші перевантаження, бувало з пасаЖИРОМ і за дві сотні кіл приходилось на два колеса (звісно ж на заднє більше навантаження, чим на переднє), а швальбі хоть би що.


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
 Заголовок повідомлення: Re: Собираю самокат на 16/12 колесах
#110974Повідомлення 28 вер 2020, 23:15 
Не в мережі

Звідки: Киев столица
Дякував (ла) 6 Подякували 0
Хочу електротранспорт: Электросамокат 16"/12" 350w
Vitali писав(ла):
Звісно ж на одне колесо, звісно ж витримають і навіть більше скажу, вони розраховоні на значно більші перевантаження, бувало з пасаЖИРОМ і за дві сотні кіл приходилось на два колеса (звісно ж на заднє більше навантаження, чим на переднє), а швальбі хоть би що.


У тех ребят, которые самокат переделывали в гараже (здесь ссылка была ранее), во втором видео как раз покрышка Швальбе жива осталась, а "камера китайская" умерла.

Для начала возьму Schwalbe Mad Mike 20x 2.125, она стоит почти в два раза дешевле (чем модели Биг) и на ней есть протектор.
Если я ставлю мотор колесо вперед, мне же нужна покрышка с протектором - чтоб цепляться, или наоборот гладкая?

В маркировке покрышки указано 57-406, это мне только с такой маркировкой подходит камера под неё?


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
 Заголовок повідомлення: Re: Собираю самокат на 16/12 колесах
#110975Повідомлення 29 вер 2020, 00:10 
Власник електровелосипеда
Не в мережі

Звідки: Lviv
Дякував (ла) 22 Подякували 61
Мій електротранспорт: 1квт евел
Доречі, сильно бюджетний ряд швальбе не варто брати, блек шарк не зносиласі, а порваласі по корду, блек джек також мені не сподобали, краще брати б/в, якщо переводити в пробіг, то так навіть дешевше вийде, бо її продаюсь сильно дешевше нової, навіть якщо гарний протектор, але то вже ваш вибір яку брати.

Для асфальту сліки, для грязі злі шипи, все просто. Навпаки - буде погано їхати та не буде цепляти.

А що до камери - на ній написано на скілько її можна розтягувати, хоча ті, що йдуть як 2.125 спокійно ходять і в 2.25 і в 2.35, головне не переборщити та не ставити стару гуму, що має мікротріщини, бо то вже є сміття. Зара здаєтсі, що наче нормально і навіть іде, а потім на ходу взриває. Камери то взагалі як розхідний матерьял.


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
 Заголовок повідомлення: Re: Собираю самокат на 16/12 колесах
#111370Повідомлення 09 жовт 2020, 08:42 
Не в мережі

Звідки: Киев столица
Дякував (ла) 6 Подякували 0
Хочу електротранспорт: Электросамокат 16"/12" 350w
Всем здравия, не болеть, не чихать, и не сраться когда кто-то кашляет.
Был занят жизнью, но самокат нужно доделывать.

Для колесика были докуплены следующие детали:
    Ободная лента Schwalbe Polyurethan 406-22
    Покрышка 20x2.15 (55-406) Schwalbe BIG BEN HS439 R-Guard
    Камера 20" (40/62x406) Schwalbe AV7 40мм EK AGV
Всё это зашло на дополнительные 1100 грн с учетом доставки.

Так же на 1300 грн (пока в корзине, не заказал думаю выйдет ли что-то другое дешевле)
    Тормоз дисковый гидравлический Shimano MT201
    Ротор дискового тормоза Shimano SM-RT26-S 160мм, под 6 болтов

Еще на 800 грн потянет китай-зарядка типа такой (видел на 3А, не помню в каком магазе)
https://el-vel.com.ua/p314380522-zaryad ... o-36v.html
Заряжаться буду через БМС.

Теперь вопросы:
1) хотелось бы на время тестирования использовать без сварочный метод, что-то на подобии как используется в NESE Modules.
Q: Есть ли какие-то риски в таком способе связанные с электрикой, и токами до 20А?
Q: Кто-то использовал подобные холдеры (подобный метод монтажа без сварки, пайки)?

2) имеется никелевая лента, допустим что без примесей, с параметрами 0.2мм*8мм, по табличкам в инете она начнет греться где-то на 15-20А и её должно вполне хватить...
Q: Сгодится ли мне такая лента на мотор до 18А в пике (8-13А судя по отзывам в обычном режиме) в постоянную конфигурацию?
Q: ...или надо будет думать что-то лучше? - например, пойти в Эпицентр и купить кусок какого-то медного провода, или сделать двойную никелевую ленту?

3) Номинал мотор-колеса указан 9А (???) в максимуме 18А, контроллер макс 18А, смарт БМС макс 40А.
Q: В смарт бмс должна быть какая-то настройка (???) чтоб регулировать максимальный ток на выходе, или надо будет покупать какой-то автомат/предохранитель на 15А?
Q: При > 18А, сдохнет контроллер или он просто отключится?

4) Плата нагрузки, для тестирования аккумов в пути. Измеритель внутреннего сопротивления так же едет. Что делать? :)
Q: Собирать батарейку без тестирования отдельных аккумов на емкость и сопротивление, а потом заряжать через БМС?
Q: Прогнать пару циклов зарядки/разрядки каждого аккума через IMAX B6 (вроде там есть такая функция) и потом собирать батарейку?
Q: Ждать пока приедет (через 2 недели) измеритель внутреннего сопротивления и только потом собирать?

5) Ручка газа рычажного типа
Q: нужно ли мне еще что-то докупать, какой-то синхронизатор к дисковым тормозам чтоб при нажатии на тормоза и тормозил (???) сам мотор.
Q: нужно ли докупать переключатель скоростей (вроде переключатели на 3 положения + круиз) или для рычажного это не нужно?


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
 Заголовок повідомлення: Re: Собираю самокат на 16/12 колесах
#111380Повідомлення 09 жовт 2020, 12:01 
Власник електровелосипеда
Не в мережі

Звідки: Lviv
Дякував (ла) 22 Подякували 61
Мій електротранспорт: 1квт евел
Що ж, відповім на дурні запитання.

Щодо гальма - то ти якісь золоті знайшов, я на алі дешевше брав та пару, а не одне гальмо.

Зарядне - теж якесь золоте, тут на форумі значно дешевші перероблені блоки є, які набагато надійніші, мають регулювання та й нові коштували значно дорожче цієї китай-приблуди, де більша частина ціни - то просто націнки продавців, їй красна ціна - 300 грн

Деяким людям не доходить, що на граблі не можна наступати і поки лоба декілька раз не розіб'ють, то й будуть збирати на холдерах. Про те, що будуть контакти відходити - то й говорити думаю не требо, а от що опір пружинки в холдері значно більше опору банки - то чомусь не всі здогадуютсі, а потім чого воно грієтсі та відвалюєтсі думають та чешуть рєпу.

Номінал мотору вказаний правильно, інша справа, люблять люди на максимальному срумові кататсі, тоді й мотор гарячий зі всіма наслідками. Рекомендую ставити термодатчик і обмежити струм, якщо буде сильний нагрів. Декілька сильних нагрівів обмотки і потемнівший лак почте тріскати та коротити і це в кращому випадку і все це на "стандартних" контроллерах люди умудряютсі зробити.

Якщо аккуми з алі, тао чи подібних місць де продають аккуми, які не пройшли тести, то 99% - це вібраковка і тестувати обов'яково, хоча можна просто брати аккуми на цьому ж форумі в тих, хто відповідає за якість, не дивлячить на те, що вони формально Б/В.

Під синхронізатором мабуть маєте на увазі простий геркон за 10 баксів на алі, гарна штука, в екстенній ситуації допомагає, а ось мотор тормозити буде тіко якщо він прямопривідний та контроллер дозволить.


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
 Заголовок повідомлення: Re: Собираю самокат на 16/12 колесах
#111387Повідомлення 09 жовт 2020, 13:24 
Не в мережі

Звідки: Киев столица
Дякував (ла) 6 Подякували 0
Хочу електротранспорт: Электросамокат 16"/12" 350w
Vitali писав(ла):
Щодо гальма - то ти якісь золоті знайшов, я на алі дешевше брав та пару, а не одне гальмо.


Я смотрел вчера аналогичный набор на Али, он стоит около 30-50$ (в зависимости от набора) + доставка, в сумме получается столько же

Vitali писав(ла):
Зарядне - теж якесь золоте, тут на форумі значно дешевші перероблені блоки є, які набагато надійніші, мають регулювання та й нові коштували значно дорожче цієї китай-приблуди, де більша частина ціни - то просто націнки продавців, їй красна ціна - 300 грн


Я видел на форуме блоки только от ser_mih и "дельты" , но в любом случае мне надо ток зарядки 3-4А максимум, а всё что здесь предлагают от 10А у блоков от ser_mih и у дельты, цитата с ОЛХ:
Цитата:
Диапазон регулировки силы тока 6-30 А (регулируется вручную)

Сразу хочу сказать что я собирался две зарядки покупать, одну "набагато надійнішу" для постоянного использования, и какую-то китайку чтоб кинуть в рюкзак.
Только что увидел что по дельтам есть большая тема, перечитаю сегодня, возможно там есть и нужная мне модель.

Vitali писав(ла):
Деяким людям не доходить, що на граблі не можна наступати і поки лоба декілька раз не розіб'ють, то й будуть збирати на холдерах. Про те, що будуть контакти відходити - то й говорити думаю не требо, а от що опір пружинки в холдері значно більше опору банки - то чомусь не всі здогадуютсі, а потім чого воно грієтсі та відвалюєтсі думають та чешуть рєпу.


Это всё понятно, про эти шишки уже начитан, меня интересовал способ подключения в холдерах в которых нет пружин, а лента прижимается к батарейке болтами. Потом нарисую скину - готовые решения сейчас не могу найти. Если бы была точечная сварка, я бы уже сделал, потом бы отодрал. А паять не хочется.

Vitali писав(ла):
Якщо аккуми з алі, тао чи подібних місць де продають аккуми, які не пройшли тести, то 99% - це вібраковка і тестувати обов'яково, хоча можна просто брати аккуми на цьому ж форумі в тих, хто відповідає за якість, не дивлячить на те, що вони формально Б/В.


Для самоката 12 тестовых аккумов с али VariCore, еще имеются 60 штук купленных здесь у Eugeniy79 (уже проверены продавцом по внутреннему сопротивлению), но они были для другого проекта для 4*16s (~48v) и я не хочу их трогать, чтоб потом не докупать из другой партии. По той же причине и паять их не хочу.

Vitali писав(ла):
Під синхронізатором мабуть маєте на увазі простий геркон за 10 баксів на алі, гарна штука, в екстенній ситуації допомагає, а ось мотор тормозити буде тіко якщо він прямопривідний та контроллер дозволить.


Может быть, какой принцип я так и не понял, везде где об этом было пишут просто "при нажатии на тормоза, так же останавливается мотор".


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
 Заголовок повідомлення: Re: Собираю самокат на 16/12 колесах
#111395Повідомлення 09 жовт 2020, 19:06 
Власник електромобіля
Не в мережі

Звідки: Марьинка
Дякував (ла) 405 Подякували 345
Хочу електротранспорт: Kia soul ev, но ищу лифа или зою
Мотор то останавливаетс, или правильно сказать выключается, а вот если редукторный, то мотор выключится, а велосипед будет двигаться дальше. Зарядных валом на олх до 500гр очень достойных. Батарею без пайки/сварки не получится собрать, малейший дребезг контактов и бмс вырубится. Разве что собрать и на столе попробовать как крутится движок, да и сопротивление соединений большое, будет греться на ваших токах. Ну об этом вам выше уже писали.


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
 Заголовок повідомлення: Re: Собираю самокат на 16/12 колесах
#111414Повідомлення 10 жовт 2020, 12:57 
Власник електровелосипеда
Не в мережі

Звідки: Lviv
Дякував (ла) 22 Подякували 61
Мій електротранспорт: 1квт евел
З приводи зарядочки скажу так - колись хотів брати компактну та потужну зарядочку на 700вт більше чим за сто баксів, а потім подумав - а чи варто платити такі гроші зверха, щоба возити на кіло менше, якщо вже так хочетсі возити с собо зарядку, плюнув на те діло, чи не краще ці гроши витратити на зайву батарейку? Так сказати, йти шляхом не дорогого вейтвіннерства, а дешевого нарощення масси, то є і дешевше і краще з утилітарної точки зору і мінімальний струм в 10а вже не буде здавати великим, а навпака. Зара сі покатаєш та й зрозумієш - чим більша батарейка тим більша свободи маєш, захотів спочатка по місту покатати й не помітиш як вже вивчаєш округи, а на одометрі буде не 30, а сотня км.


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
 Заголовок повідомлення: Re: Собираю самокат на 16/12 колесах
#111417Повідомлення 10 жовт 2020, 13:11 
Не в мережі

Звідки: Киев столица
Дякував (ла) 6 Подякували 0
Хочу електротранспорт: Электросамокат 16"/12" 350w
Vitali писав(ла):
З приводи зарядочки скажу так - колись хотів брати компактну та потужну зарядочку на 700вт більше чим за сто баксів, а потім подумав - а чи варто платити такі гроші зверха, щоба возити на кіло менше, якщо вже так хочетсі возити с собо зарядку, плюнув на те діло, чи не краще ці гроши витратити на зайву батарейку? Так сказати, йти шляхом не дорогого вейтвіннерства, а дешевого нарощення масси, то є і дешевше і краще з утилітарної точки зору і мінімальний струм в 10а вже не буде здавати великим, а навпака. Зара сі покатаєш та й зрозумієш - чим більша батарейка тим більша свободи маєш, захотів спочатка по місту покатати й не помітиш як вже вивчаєш округи, а на одометрі буде не 30, а сотня км.


Та я вже дивлюся на ліфери з цього топіку - viewtopic.php?f=113&t=3885 . Хотів вже питати допомоги які наступні ліфери мені шукати, і натрапив на топік.
В мене в паралелі 3 проекти, але у всіх електрична частина ще не зроблена, і самокат з них самий легкий та простіший в плані виконання. Той самий ашанбайк, який до мене повернеться в цьому місяці теж мабуть буде електрифікований, лише треба придбати ще одно мотор-колесо але вже в 26" і тільки встигай батарейку переміщати з одного девайсу до іншого.
На самокаті я мав потренуватися, бо в наступних проектах все значно складніше - струми до 100-150А и таке інше.

З приводу зарядного (Дельти) вже написав до vova319, чекаю


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
 Заголовок повідомлення: Re: Собираю самокат на 16/12 колесах
#111420Повідомлення 10 жовт 2020, 16:35 
Не в мережі

Звідки: Киев столица
Дякував (ла) 6 Подякували 0
Хочу електротранспорт: Электросамокат 16"/12" 350w
Vitali писав(ла):
Зарядне - теж якесь золоте, тут на форумі значно дешевші перероблені блоки є, які набагато надійніші, мають регулювання та й нові коштували значно дорожче цієї китай-приблуди, де більша частина ціни - то просто націнки продавців, їй красна ціна - 300 грн


Якщо дасте посилання, буду вдячний. По факту під мої задачі, а тим паче дешевше 1000 грн виявилося що нема

PS подивився на взуте 20" колесо, воно капець яке велике у порівнянні с 16". Я знав його приблизні розміри, але все одно уявляв його меншим :) Зараз почав замислюватися, а чи влізе воно взагалі в раму, завтра буду міряти


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
 Заголовок повідомлення: Re: Собираю самокат на 16/12 колесах
#111421Повідомлення 10 жовт 2020, 16:47 
Власник електровелосипеда
Не в мережі

Звідки: Lviv
Дякував (ла) 22 Подякували 61
Мій електротранспорт: 1квт евел
То бери одразу зарядку від Вектора і легка і потужна і два режими струму, наче 120 баксів {!_!}


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
 Заголовок повідомлення: Re: Собираю самокат на 16/12 колесах
#111422Повідомлення 10 жовт 2020, 17:01 
Не в мережі

Звідки: Киев столица
Дякував (ла) 6 Подякували 0
Хочу електротранспорт: Электросамокат 16"/12" 350w
Vitali писав(ла):
То бери одразу зарядку від Вектора і легка і потужна і два режими струму, наче 120 баксів {!_!}


На цьому форумі не бачу (лише в комментах), але э electrotransport.ru : 48V (53-59V) 12/6A
Для 36V нема

PS за 120-150$ це для досвідчених мажорів :) Зараз не бачу потреби віддавати такі гроші


Востаннє редагувалось Vitalii 11 жовт 2020, 09:26, редаговано 2 раз(а).

Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
Показати повідомлення за:  Поле сортування  
Почати нову тему Відповісти на тему  [ Повідомлень: 110 ]              На сторінку Пред.  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Наступ.

Часовий пояс: UTC + 2 години


Хто зараз на конференції

Зараз цей форум переглядають: немає зареєстрованих користувачів і гості: 4


Ви не можете створювати нові теми
Ви не можете відповідати на повідомлення
Ви не можете редагувати свої повідомлення
Ви не можете видаляти свої повідомлення
Ви не можете додавати додаткові файли

Найти:
Створено на основі phpBB® Forum Software © phpBB Group