Поточний час: 28 квіт 2024, 00:48

Часовий пояс: UTC + 2 години



Почати нову тему Відповісти на тему  [ Повідомлень: 58 ]  На сторінку Пред.  1, 2, 3, 4  Наступ.
Автор Повідомлення
 Заголовок повідомлення: Re: Бюджетный набор автономного дома
#130999Повідомлення 11 січ 2023, 16:30 
Власник електровелосипеда, член клубу
Аватара користувача
Не в мережі

Звідки: Запорожье
Дякував (ла) 286 Подякували 1009
Мій електротранспорт: >
tollyn писав(ла):
Дорожче, але не в рази.

А ви спершу порахуйте, .. я тут на форумі вже пару раз вікладував розрахунки, і різниця була не в 2 ... і навіть не в 5 разів. Спробуйте, розрахунок не важкий, емність комірки в Вт*ч перемножаєте на кількість циклів (реальних), ціну за получену енергію зрівнюєте з ціною комірки. :)

_________________
2 моноколеса, 2 электровела, 2 подводных буксира, надувной электро-каяк.


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
 Заголовок повідомлення: Re: Бюджетный набор автономного дома
#131003Повідомлення 12 січ 2023, 08:56 
Активіст форуму
Не в мережі

Звідки: город Киев
Дякував (ла) 2 Подякували 37
-=TRO=- писав(ла):
tollyn писав(ла):
Дорожче, але не в рази.

А ви спершу порахуйте, .. я тут на форумі вже пару раз вікладував розрахунки, і різниця була не в 2 ... і навіть не в 5 разів. Спробуйте, розрахунок не важкий, емність комірки в Вт*ч перемножаєте на кількість циклів (реальних), ціну за получену енергію зрівнюєте з ціною комірки. :)

Я рахував, і не один раз.
Чуть піздніше викладу "грубий" перерахунок.
І по друге, це розрізняти системи, системи для економії(умовно). І інвестиції для незалежності і підвищення комфорту. Це абсолютно різна комплектація.

Для економії, потрібно обовязково мати наявність мережі.
Для прикладу розрахунок для умовної економії.
Умова.
Споживання мінімум 250квт*г в місяць.
Обладнання
Інвертор мережевий з датчиком струму. Не більше 2 квтг. 500$
АКБ 5 квт*г 950$
Контроллер заряду 48в 30А близько 250$
Сонячні панелі 6 шт близько 850$
Всього 2550$
За рік система може віддати приблизно:(7*250)+(2*100)+(2*50)=2050 квт*г
Враховуємо середній срок служби системи не менше 8-15 років. Аккумуляторів не менше 10 років. В середньому 12 років враховуючи ціну компонетнтів. Я особливо не рахував, але приблизно.
2050*12=24600квт*г Що дорівнює без врахування підвищення.
Візьму цифру 1,68грн за 1 квт*год. 1,68/38=0,056 долл.
0,056*24600=1337$ Це зараз, а до війни було 1,68/28=0,06 долл. 24600*0,06=1473$
Це врахуванням цього тарифу.
А ви впевнені, що не буде як з газом. І вже зараз ми пожинаємо плоди навмисного(популізму) заниження тарифів для населення. Я к би це неприємно звучало, для багатьох.


Востаннє редагувалось tollyn 12 січ 2023, 09:45, редаговано 2 раз(а).

Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
 Заголовок повідомлення: Re: Бюджетный набор автономного дома
#131004Повідомлення 12 січ 2023, 09:30 
Голова клубу
Аватара користувача
Не в мережі

Звідки: Україна, Донецьк => Ірпінь
Дякував (ла) 6750 Подякували 2485
Мій електротранспорт: Tesla S
Хочу електротранспорт: е-панцирник
1500$ це однозначно не бюджетний варіант. Бюджетний це переробити Запорожець на електро за 100$.


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
 Заголовок повідомлення: Re: Бюджетный набор автономного дома
#131006Повідомлення 12 січ 2023, 10:36 
Активіст форуму
Не в мережі

Звідки: город Киев
Дякував (ла) 2 Подякували 37
Stalker_W писав(ла):
1500$ це однозначно не бюджетний варіант. Бюджетний це переробити Запорожець на електро за 100$.

1500$ это поездка один раз за границу на отдых.


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
 Заголовок повідомлення: Re: Бюджетный набор автономного дома
#131008Повідомлення 12 січ 2023, 11:01 
Власник електровелосипеда, член клубу
Аватара користувача
Не в мережі

Звідки: Суми
Дякував (ла) 252 Подякували 194
Мій електротранспорт: Leopard 3000W.
2550 більш реальне за попередне 1500. ще не враховані деякі моменти. наприклад праця. якщо ви будете наймати професіонала, то прийдеться заплатити і дуже не мало. якщо будете робити все самі, то це також потенційні витрати. час який ви потратити на всю роботу можно було б єфективно використати для заробітка в галузі де ви фахівець. також будуть якісь транспортні, а такох непередбачувані витрати.
думаю ще 1000 баксів можете накинути сміливо.
тепер давайте порахуємо. як все виглядає на сьгоднішній час, буду брати до уваги тільке число що ви вказали 2550 доларів.
ціна 1 квт*г на сьгодні 1,6 грн. долар коштує 40 грн. ви заклали 250 квт*г на місяць. це рохи забагато, але нехай.
2550х40=102 000 грн.
102 000/1,6=63750 квт*г.
63750/250/12≈21 рік.
на ці гроші можно купляти електроенергію впродовж 20 років ні про що не турбуючись.
треба зазначити, що за цей час ви поміняєте двічі акумулятори і майже напевно буде потрібно щось ремонтувати із обладнання. тобто ціна комлекта із часом буде тільки збішуваться і не окупиться в найближчому майбутьньому.
із приємного ви отримаєте відносну незалежність, яка інколи важливіша за гроші. також маючи якийсь єлектротранспорт, будете кататись безкоштовно. це приємно, знаю по собі.

_________________
Цю штуку я завжди беру в подорожі


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
 Заголовок повідомлення: Re: Бюджетный набор автономного дома
#131009Повідомлення 12 січ 2023, 11:07 
Власник електровелосипеда
Аватара користувача
Не в мережі

Звідки: Львів
Дякував (ла) 42 Подякували 63
Мій електротранспорт: електровелосипед
Хочу електротранспорт: доробити велосипед
У вас в розрахунках помилка. Ви прийняли ціну електрики незмінною. А вона буде змінюватись.

І друге. Якщо встановити двотарифний лічильник, то також можна трохи зекономити.


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
 Заголовок повідомлення: Re: Бюджетный набор автономного дома
#131010Повідомлення 12 січ 2023, 11:15 
Власник електровелосипеда, член клубу
Аватара користувача
Не в мережі

Звідки: Суми
Дякував (ла) 252 Подякували 194
Мій електротранспорт: Leopard 3000W.
розрахунках мав на увазі, сонячну енергію (безкоштовно). якщо заряджати акумулятори від мережі, навіть вночі, то розрахунки будуть ще більш гнітючіші і окупність прагне до нескінченності.
що стосується тарифу, тут є момент гадання. може так, а може і ні. тому невраховувалось.

_________________
Цю штуку я завжди беру в подорожі


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
 Заголовок повідомлення: Re: Бюджетный набор автономного дома
#131017Повідомлення 12 січ 2023, 13:25 
Власник електровелосипеда
Аватара користувача
Не в мережі

Звідки: Львів
Дякував (ла) 42 Подякували 63
Мій електротранспорт: електровелосипед
Хочу електротранспорт: доробити велосипед
Якійсь сферичний кінь у вакуумі.

Двотарифний лічильник я поставив ще до війни. 1600 гривень. Моя окупність приблизно 5-6 років. Залежить від інтенсивності нічного використання та тарифів.

З початком віялових відключень придбав упс, потім другий. Батарея вже була. Про окупність взагалі не йдеться. Неприємно сидіти в темряві.


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
 Заголовок повідомлення: Re: Бюджетный набор автономного дома
#131020Повідомлення 12 січ 2023, 14:45 
Активіст форуму
Не в мережі

Звідки: город Киев
Дякував (ла) 2 Подякували 37
horobey писав(ла):
2550 більш реальне за попередне 1500. ще не враховані деякі моменти. наприклад праця. якщо ви будете наймати професіонала, то прийдеться заплатити і дуже не мало. якщо будете робити все самі, то це також потенційні витрати. час який ви потратити на всю роботу можно було б єфективно використати для заробітка в галузі де ви фахівець. також будуть якісь транспортні, а такох непередбачувані витрати.
думаю ще 1000 баксів можете накинути сміливо.
тепер давайте порахуємо. як все виглядає на сьгоднішній час, буду брати до уваги тільке число що ви вказали 2550 доларів.
ціна 1 квт*г на сьгодні 1,6 грн. долар коштує 40 грн. ви заклали 250 квт*г на місяць. це рохи забагато, але нехай.
2550х40=102 000 грн.
102 000/1,6=63750 квт*г.
63750/250/12≈21 рік.
на ці гроші можно купляти електроенергію впродовж 20 років ні про що не турбуючись.
треба зазначити, що за цей час ви поміняєте двічі акумулятори і майже напевно буде потрібно щось ремонтувати із обладнання. тобто ціна комлекта із часом буде тільки збішуваться і не окупиться в найближчому майбутьньому.
із приємного ви отримаєте відносну незалежність, яка інколи важливіша за гроші. також маючи якийсь єлектротранспорт, будете кататись безкоштовно. це приємно, знаю по собі.

2500 і 1500$ їх порівнювати некорректно. Це зовсім різні системи. Одна система, можлива робота при повній відсотності електромережі. А друга - це система на сьогодні, до прийняття законів які плануются і на розгляді.
Робота по монтажу, там ціна не велика. Я її не враховував сильний розбіг і багато залежить від того, хто, як, чим і де буде монтувати.
В розрахунках багато неточностей. Але суттєве збільшення комфортності, за такої окупаємості. Це дуже непогано.
Зараз курс 38 і не більше. Де і як купити по такі ціні обладнання це окрема тема.
Ціну за 1 квт*год я брав 1,68, а не 1,6.

По друге, всі люди вибирають комфорт.Ніхто не хоче використовувати жигулі, а вибирає іномарку. Собівартість поїздки на жигулях набагато дешевше, невже люди дурні і переплачують. Ніхто не хоче сидіти без світла, а мати світло.
Це все риторика.

Цитата:
Хеджування (англ. - гарантія) - відкриття угод на одному ринку для компенсації впливу цінових ризиків на протилежній позиції на іншому ринку у рівній частині. Хеджування реалізується задля страхування ризиків зміни цін завдяки укладанню угод в межах термінових ринків

Це той випадок, коли можна зафіксувати ціну електрики на роки вперед. Це як построїти будинок раніше дешевше, ніж зараз.
Я розумію не всі можуть думають, але є ті хто розуміють важливість інвестицій, на майбутнє.


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
 Заголовок повідомлення: Re: Бюджетный набор автономного дома
#131028Повідомлення 13 січ 2023, 08:35 
Активіст форуму
Аватара користувача
Не в мережі

Звідки: под Полтавой, Украина
Дякував (ла) 12 Подякували 20
horobey писав(ла):
ціна 1 квт*г на сьгодні 1,6 грн. долар коштує 40 грн. ви заклали 250 квт*г на місяць. це рохи забагато, але нехай.


На днях спілкувався з колегою, що зараз мешкає у Німеччині. Він казав, що за електрику сплачує 39 євроцентів за кіловатгодину. На наши гроши то виходить приблизно 18 гривень. Усі евроінтеграційні вимоги наши ратифікували, тому поступово ми інтегруємося до Європи. Відповідно й ціни будуть як там.

_________________
«Совершенство — это не тогда, когда уже нечего больше добавить, а тогда, когда уже нечего отнять.»
/Эйнштейн/


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
 Заголовок повідомлення: Re: Бюджетный набор автономного дома
#131079Повідомлення 16 січ 2023, 14:45 
Не в мережі

Звідки: Тернополь
Дякував (ла) 11 Подякували 2
Коли ставив собі сонячну на 3,6кв ніколи не заморачувався коли воно окупиться. Для мене це комфорт. Коли сусіди питають про окупність станції, відповідаю, що ніколи. Є постійно інтернет, телебачення, освітлення і опалення. Ціна питання системи близько 6000 уо.


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
 Заголовок повідомлення: Re: Бюджетный набор автономного дома
#131082Повідомлення 16 січ 2023, 20:26 
Не в мережі

Звідки: Днепр
Дякував (ла) 1058 Подякували 1071
Kostya писав(ла):
Коли ставив собі сонячну на 3,6кв ніколи не заморачувався коли воно окупиться. Для мене це комфорт. Коли сусіди питають про окупність станції, відповідаю, що ніколи. Є постійно інтернет, телебачення, освітлення і опалення. Ціна питання системи близько 6000 уо.

Это философия! Сравнивать философию и экономику не корректно. И то и другое имеет право на признание/одобрение/уважение.
Было б конечно идеально, если б и первое и второе совпадали (возможно в перспективе так и будет)…


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
 Заголовок повідомлення: Re: Бюджетный набор автономного дома
#131088Повідомлення 16 січ 2023, 21:28 
Власник електровелосипеда
Аватара користувача
Не в мережі

Звідки: Борисполь
Дякував (ла) 90 Подякували 249
Мій електротранспорт: Самодельный электромот "Багира"
В 1500$ вложиться вполне реально.nmc от Болта или Коны - 14шт,это 3кВт,около 320-350 баксов.Смысла покупать все вразнобой нет абсолютно никакого.Хороший гибрид на 24в можно купить до 500 баксов,в нем есть все функции,включая зарядку,контроллер заряда и хороший инвертор с чистым синусом.На 600 бакинских покупаем панели,3-4 шт.В солнечный день этого вполне хватит для обеспечения дома.


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
 Заголовок повідомлення: Re: Бюджетный набор автономного дома
#131111Повідомлення 17 січ 2023, 17:42 
Активіст форуму
Не в мережі

Звідки: город Киев
Дякував (ла) 2 Подякували 37
tank6661 писав(ла):
В 1500$ вложиться вполне реально.nmc от Болта или Коны - 14шт,это 3кВт,около 320-350 баксов.Смысла покупать все вразнобой нет абсолютно никакого.Хороший гибрид на 24в можно купить до 500 баксов,в нем есть все функции,включая зарядку,контроллер заряда и хороший инвертор с чистым синусом.На 600 бакинских покупаем панели,3-4 шт.В солнечный день этого вполне хватит для обеспечения дома.

nmc или lifepo4 это выбор каждого. Для меня лично nmc явно уступает. Но главное учитывать нужно в комплексе ресурс и стоимость аккумуляторов.
И у меня сомнения, что данный акб послужит 10 лет. имхо.

По поводу стоимости. Я не знаю где вы нашли акб болта, по такой цене. Но вы также доплюсуйте бмс(который будет балансировать батарею с хорошим током и не даст перезаряда отдельных элементов, а значит защитит батарею. Не только отключать, а и предупреждать ситуацию до отключения, чтобы бмс хорошо балансировал), перемычки, сборка.

По поводу хорошего гибридного инвертора. Мне непонятно, что вы подразумеваете, под все функции, и что такое хороший инвертор. Какая в нем реальная номинальная мощность, и есть ли в нем MPPT.
Для примера. Я лично под нормальным гибридным инверторм, подразумеваю инвертора китайской фирмы epever, как добротные середнячки. И он стоит дороже 500$
https://www.aliexpress.com/item/3296051 ... 9337TV4t9q
И я предложил другую комплектацию, с нескольких причин.
1. Дешевле, большем на 250$
2. В режиме инвертора, 3 квт не так уж и много и переплачивать нет смысла с моей стороны. Если переплачивать, то за больше солнечных панелей. при такой пасмурной погоде будет больше толку.
3. Бюджетное решение имеет ряд недостатков, небольшое количество солнечных панелей. Поэтому потери на хх трансформатора в ждущем режиме имеют значения. В обычном инверторе вы отключаете инвертор, а контроллер может работать и заряжать батарею. В гибридном, так не выйдет. Это мелочи, но все же.
4. Если есть возможность иметь модульную конструкцию, без существенного удорожания. Я предпочитаю модульность. Выход из строя отдельного устройства, быстрее и дешевле восстановить всю схему.

.


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
 Заголовок повідомлення: Re: Бюджетный набор автономного дома
#131116Повідомлення 17 січ 2023, 23:14 
Власник електровелосипеда
Аватара користувача
Не в мережі

Звідки: Борисполь
Дякував (ла) 90 Подякували 249
Мій електротранспорт: Самодельный электромот "Багира"
Вы вообще в курсе как работает гибридный инвертор и какие у него есть настройки??
Его без проблем можно использовать и как контроллер и как ИБП.
По поводу стоимости АКБ,"перемычек" и всего прочего- я так понимаю вы вообще далеки от темы???


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
Показати повідомлення за:  Поле сортування  
Почати нову тему Відповісти на тему  [ Повідомлень: 58 ]              На сторінку Пред.  1, 2, 3, 4  Наступ.

Часовий пояс: UTC + 2 години


Хто зараз на конференції

Зараз цей форум переглядають: немає зареєстрованих користувачів і гості: 37


Ви не можете створювати нові теми
Ви не можете відповідати на повідомлення
Ви не можете редагувати свої повідомлення
Ви не можете видаляти свої повідомлення
Ви не можете додавати додаткові файли

Найти:
Створено на основі phpBB® Forum Software © phpBB Group