Поточний час: 27 квіт 2024, 21:53

Часовий пояс: UTC + 2 години



Почати нову тему Відповісти на тему  [ Повідомлень: 56 ]  На сторінку 1, 2, 3, 4  Наступ.
Автор Повідомлення
 Заголовок повідомлення: Моя сонячна станція.
#135106Повідомлення 28 лист 2023, 23:50 
Творець електромобіля, член клубу
Аватара користувача
Не в мережі

Звідки: Київ
Дякував (ла) 135 Подякували 384
Мій електротранспорт: Chevrolet Volt 2014,Chevrolet Bolt 2017
Хочу електротранспорт: Tesla Model S
Нарешті настав той момент коли я все ж таки наважився встановити сонячну станцію в своєму будинку. Посприяла звісно ж минулорічна ситуація з відключенням електроенергії в результаті обстрілів енергетичної інфраструктури. Ще того року придбав гібридний інвертор на 5 кВт який підключав до батареї (сім модулів від ніссан ліф, 14s). Найбільша проблема при відсутності світла-накачати воду з свердловини, так як глибинний насос потребую велику стартову потужність. З часом було придбано 28 літієвих пакетів по 60 А\г для батареї 14s2p, батарея була зібрана і встановлена БМС на 100 амперів. При наявності такого обладнання не поставити сонячні панелі було б не логічно. Придбав 12 панелей по 415 ватт. В неділю було встановлено і підключено до інвертора. Поки що з інвертором не розібрався, не можу зрозуміти як можна порахувати кількість енергії що дає сонце, зі слів спеціаліста що встановлював-це можливо лише при підключені до зеленого тарифу. Вивчав питання лічильника постійного струму-не знайшов, може хтось підкаже.
Стосовно вигоди-дуже сумнівно, окупність без зеленого тарифу більше 10 років і то теоритична, може в когось інша думка з цього приводу-поділіться.


Додаткові файли:
зображення_viber_2023-11-25_18-51-17-567.jpg
зображення_viber_2023-11-25_18-51-17-567.jpg [ 641.2 КБ | Переглядів: 2316 ]
зображення_viber_2023-11-08_15-57-40-885.jpg
зображення_viber_2023-11-08_15-57-40-885.jpg [ 423.45 КБ | Переглядів: 2316 ]
зображення_viber_2023-10-15_14-15-41-355.jpg
зображення_viber_2023-10-15_14-15-41-355.jpg [ 388.47 КБ | Переглядів: 2316 ]
зображення_viber_2023-10-15_14-16-21-559.jpg
зображення_viber_2023-10-15_14-16-21-559.jpg [ 428.35 КБ | Переглядів: 2316 ]

_________________
загальний пробіг на електротязі більше 200 тис.км км
http://electroavtosam.com.ua/forums/viewtopic.php?f=28&t=184
Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
 Заголовок повідомлення: Re: Моя сонячна станція.
#135111Повідомлення 29 лист 2023, 08:56 
Творець електромобіля, член клубу
Не в мережі

Звідки: Жмеринка
Дякував (ла) 128 Подякували 629
Мій електротранспорт: Ел-Пежо 205 ........ Ел-FAW 6371
doc1972 писав(ла):
...Стосовно вигоди-дуже сумнівно, окупність без зеленого тарифу більше 10 років і то теоритична, може в когось інша думка з цього приводу-поділіться.

Тепер ви з квітня по жовтень на 80% без проблем будете заряджати свою электричку СВОЕЮ єнергіею - яку ще вигоду ви чекаете :?
Мої вітання {!_!}

_________________
Пробіг на Эл-Пежо 30 000км
Пробіг на єл-FAW 6371 60 000км


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
 Заголовок повідомлення: Re: Моя сонячна станція.
#135112Повідомлення 29 лист 2023, 11:25 
Не в мережі

Звідки: Україна
Дякував (ла) 1565 Подякували 309
Мій електротранспорт: а ти чого, пацан, інтєрєсуєшся?
doc1972 писав(ла):
Стосовно вигоди-дуже сумнівно, окупність без зеленого тарифу більше 10 років і то теоритична, може в когось інша думка з цього приводу-поділіться.

"Нє всьо так адназначна" © :D
Рахувати окупність з позиції, що енерговвід на ділянку сам впав з неба за 0 баксів не дуже коректно, на мою думку. Треба відштовхуватися від голого будинку в чистому полі без заведених комунікацій.
Другий момент, це ціна кіловатгодини. Наприклад там де живе мій електробобік це 5грн. Я рахував, що система невеликої потужності (так, щоб багато пробігу було від сонця, але і так, щоб було куди дівати овер-генерацію влітку) окупиться за лічені роки, менше 5 точно.


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
 Заголовок повідомлення: Re: Моя сонячна станція.
#135113Повідомлення 29 лист 2023, 11:37 
Творець електромобіля, член клубу
Аватара користувача
Не в мережі

Звідки: Київ
Дякував (ла) 135 Подякували 384
Мій електротранспорт: Chevrolet Volt 2014,Chevrolet Bolt 2017
Хочу електротранспорт: Tesla Model S
Dream Tractor писав(ла):
doc1972 писав(ла):
Стосовно вигоди-дуже сумнівно, окупність без зеленого тарифу більше 10 років і то теоритична, може в когось інша думка з цього приводу-поділіться.

"Нє всьо так адназначна" © :D
Рахувати окупність з позиції, що енерговвід на ділянку сам впав з неба за 0 баксів не дуже коректно, на мою думку. Треба відштовхуватися від голого будинку в чистому полі без заведених комунікацій.
Другий момент, це ціна кіловатгодини. Наприклад там де живе мій електробобік це 5грн. Я рахував, що система невеликої потужності (так, щоб багато пробігу було від сонця, але і так, щоб було куди дівати овер-генерацію влітку) окупиться за лічені роки, менше 5 точно.

підключення вводу відбувалось 20 років тому і коштувало на той момент 250 долл. На сьогодні вартість однієї кВт\г становить 2.30-2.35 з урахуванням нічного тарифу, 5 кВт панелей мають генерувати 5 мВт\г на рук, але не факт що саме так буде, мої потреби складають 25 мВт\г на рік з урахуванням двох електромобілів і електричного опалення будинку. Враховуючи вартість обладнання 3700 долл, а генерація на 300 долл на рік, то окупність складатиме 12-13 років і то теоритична. Тому думаю про лічильник постійного струму щоб мати уяву про розмір річної генерації.

_________________
загальний пробіг на електротязі більше 200 тис.км км
http://electroavtosam.com.ua/forums/viewtopic.php?f=28&t=184


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
 Заголовок повідомлення: Re: Моя сонячна станція.
#135114Повідомлення 29 лист 2023, 11:40 
Творець електромобіля, член клубу
Аватара користувача
Не в мережі

Звідки: Київ
Дякував (ла) 135 Подякували 384
Мій електротранспорт: Chevrolet Volt 2014,Chevrolet Bolt 2017
Хочу електротранспорт: Tesla Model S
Goga65 писав(ла):
doc1972 писав(ла):
...Стосовно вигоди-дуже сумнівно, окупність без зеленого тарифу більше 10 років і то теоритична, може в когось інша думка з цього приводу-поділіться.

Тепер ви з квітня по жовтень на 80% без проблем будете заряджати свою электричку СВОЕЮ єнергіею - яку ще вигоду ви чекаете :?
Мої вітання {!_!}

дякую, так, влітку моє споживання +-1000 кВт\г на місяць, тому можу забеспечити себе повністю, але ще потрібна набагато більша батарея для ефективного використання сонячної генерації, але це додаткові інвестиції і окупність їх розтягується в часі.

_________________
загальний пробіг на електротязі більше 200 тис.км км
http://electroavtosam.com.ua/forums/viewtopic.php?f=28&t=184


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
 Заголовок повідомлення: Re: Моя сонячна станція.
#135116Повідомлення 29 лист 2023, 13:22 
Не в мережі

Звідки: Днепр
Дякував (ла) 1058 Подякували 1071
Мы тут уже мильён раз обсуждали экономику альтернативщиков.
С позиции "умеренных пессимистов" :D (это те,кто реально умеет считать) данная инвестиция не особо привлекательная.
"Безмерные оптимисты" же имеют радикально иную точку зрения. ;)
Но это экономика.Что же касается целесообразности,которая включает в себя ещё много аспектов (автономность,независимость,устойчивость в критических ситуациях и т.п.) то у каждого она своя. И эти аргументы могут запросто перевесить чисто денежное обоснование.
В любом случае лично я уважительно отношусь к выбору каждого вне зависимости,согласен ли я с тем или иным обоснованием.


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
 Заголовок повідомлення: Re: Моя сонячна станція.
#135117Повідомлення 29 лист 2023, 13:39 
Активіст форуму
Не в мережі

Звідки: с,Малютянка
Дякував (ла) 289 Подякували 100
Мій електротранспорт: вело
Хочу електротранспорт: електро вел
навіть з зеленим тарифом окупність дуже і дуже сумнівна.з початку війни з кацапами по зеленому тарифу платять якісь невеликі % і то незавжди .окрім того один з моїх покупців (продаю розсаду овочів дома) питав мене про окупність ,я поставив під сумнів що це колись буде і тоді він сказав що у нього дружина бугалтер в фірмі яка ставить сон. панелі і вона каже що ні прояку окупність мови немає ,основна причина -процес старіння панелей і обладнання йде скоріше ніж обіцяють продавани а війна взагалі процес окупності унеможливлює .


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
 Заголовок повідомлення: Re: Моя сонячна станція.
#135128Повідомлення 30 лист 2023, 13:16 
Творець електромобіля, член клубу
Аватара користувача
Не в мережі

Звідки: Київ
Дякував (ла) 135 Подякували 384
Мій електротранспорт: Chevrolet Volt 2014,Chevrolet Bolt 2017
Хочу електротранспорт: Tesla Model S
ще треба врахувати що влада в нас міняється як погода і кому що там стрельне в голову-невідомо, зелений тариф можуть скасувати а сонячні станції обкласти податками, я в цьому житті вже нічому не здивуюсь. В моєму випадку встановлення панелів це як додаток до обладнання що вже є в наявності і сума вкладень відносно невелика.

_________________
загальний пробіг на електротязі більше 200 тис.км км
http://electroavtosam.com.ua/forums/viewtopic.php?f=28&t=184


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
 Заголовок повідомлення: Re: Моя сонячна станція.
#135131Повідомлення 30 лист 2023, 17:12 
Активіст форуму
Не в мережі

Звідки: с,Малютянка
Дякував (ла) 289 Подякували 100
Мій електротранспорт: вело
Хочу електротранспорт: електро вел
Так для підключення зеленого тарифу окрім панелей ще потрібен окремий перетворювач напруги який встановлює фірма з ліцензією,лічильник який сам передає всю інформацію також окремий дозвіл від місцевого РЕС а вони скажуть що спочатку потрібно надати купу всіляких довідок (приватизацій і т.д.всього непам'ятаю) провести нову посилену лінію і всі ці пригоди можуть тривати до півроку .


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
 Заголовок повідомлення: Re: Моя сонячна станція.
#135136Повідомлення 30 лист 2023, 23:42 
Творець електромобіля, член клубу
Аватара користувача
Не в мережі

Звідки: Київ
Дякував (ла) 135 Подякували 384
Мій електротранспорт: Chevrolet Volt 2014,Chevrolet Bolt 2017
Хочу електротранспорт: Tesla Model S
карабас. б. писав(ла):
Так для підключення зеленого тарифу окрім панелей ще потрібен окремий перетворювач напруги який встановлює фірма з ліцензією,лічильник який сам передає всю інформацію також окремий дозвіл від місцевого РЕС а вони скажуть що спочатку потрібно надати купу всіляких довідок (приватизацій і т.д.всього непам'ятаю) провести нову посилену лінію і всі ці пригоди можуть тривати до півроку .

фірми під ключ роблять це від 4 тис. долл.

_________________
загальний пробіг на електротязі більше 200 тис.км км
http://electroavtosam.com.ua/forums/viewtopic.php?f=28&t=184


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
 Заголовок повідомлення: Re: Моя сонячна станція.
#135146Повідомлення 01 груд 2023, 19:20 
Власник електровелосипеда
Аватара користувача
Не в мережі

Звідки: Борисполь
Дякував (ла) 90 Подякували 249
Мій електротранспорт: Самодельный электромот "Багира"
Зелёный тариф не для простых людей.Просто проект подключения без изменения мощности стоит 18000грн.Это просто так,плюс ещё куча всяких бумажек.А платить уже вряд ли будут.
А что касается небольших автономных станций,вот мой личный пример- инвертор 3квт,панели две штуки Rysen 545 Вт и 14 ячеек от Коны 7s2р.Установил в июле и уже сэкономил чуть больше 500квт.В наших условиях это примерно 1500грн.Главный бонус- у меня всегда есть свет,а по поводу окупаемости поговорим через пару лет,когда стоимость э/энергии доведут до европейского уровня и вся эта установка будет окупаться от силы пару лет.Хотя даже с такими ценами у у меня окупаться будет меньше 10лет.Но подозреваю что отобьется все максимум за 4 года.


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
 Заголовок повідомлення: Re: Моя сонячна станція.
#135150Повідомлення 01 груд 2023, 21:10 
Творець електромобіля, член клубу
Аватара користувача
В мережі

Звідки: Кременчуг
Дякував (ла) 573 Подякували 254
Мій електротранспорт: е-Таврия
А какой инвертор, если не секрет, и насколько надежен?

_________________
автопробег на электричестве 40000 км


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
 Заголовок повідомлення: Re: Моя сонячна станція.
#135154Повідомлення 02 груд 2023, 01:51 
Творець електромобіля, член клубу
Аватара користувача
Не в мережі

Звідки: Київ
Дякував (ла) 135 Подякували 384
Мій електротранспорт: Chevrolet Volt 2014,Chevrolet Bolt 2017
Хочу електротранспорт: Tesla Model S
yuri писав(ла):
А какой инвертор, если не секрет, и насколько надежен?

інвертор MUST PV1800 VPK
по надійності не знаю, брав по блату в період блекауту, тому не дуже заморочувався з надійністю, здивувася що він низьковольтний, максимальна напруга від панелів допускається 105 вольт, а струм 120, в мене дві панелі послідовно видають 75 вольт, а от струм в теорії може перевищувати і становити 156 амперів, планую поставити автомат на 120 амперів, поки на 63 ампери поставив, чекаю коли спрацює.


Додаткові файли:
alfa.solar - Must PV1800 VPK.pdf [3.71 МБ]
Завантажень: 38

_________________
загальний пробіг на електротязі більше 200 тис.км км
http://electroavtosam.com.ua/forums/viewtopic.php?f=28&t=184
Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
 Заголовок повідомлення: Re: Моя сонячна станція.
#135164Повідомлення 02 груд 2023, 12:18 
Активіст форуму
Не в мережі

Звідки: с,Малютянка
Дякував (ла) 289 Подякували 100
Мій електротранспорт: вело
Хочу електротранспорт: електро вел
tank6661 писав(ла):
Зелёный тариф не для простых людей.Просто проект подключения без изменения мощности стоит 18000грн.Это просто так,плюс ещё куча всяких бумажек.А платить уже вряд ли будут.
А что касается небольших автономных станций,вот мой личный пример- инвертор 3квт,панели две штуки Rysen 545 Вт и 14 ячеек от Коны 7s2р.Установил в июле и уже сэкономил чуть больше 500квт.В наших условиях это примерно 1500грн.Главный бонус- у меня всегда есть свет,а по поводу окупаемости поговорим через пару лет,когда стоимость э/энергии доведут до европейского уровня и вся эта установка будет окупаться от силы пару лет.Хотя даже с такими ценами у у меня окупаться будет меньше 10лет.Но подозреваю что отобьется все максимум за 4 года.
Дуже сумніваюсь тому що вже мусолять тему про закриття зеленого тарифу а власникам СЕС хочуть пропонувати викуп електроенергії по домовленості з певними організаціями які будуть пропонувати ринкову ціну яку вони і будуть встановлювати. Іншими словами- слуги народу постійно несплять та думають як і з якого боку народ ,,,,,далі буде.
Ну а те що домогосподарствам з СЕС в яких споживання електро енегії 0 вже ніхто нічого неплатить взагалі , заодно і тим в кого генерація йде навіть вночі ,здається там ще щось було але то вже непам'ятаю .


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
 Заголовок повідомлення: Re: Моя сонячна станція.
#135174Повідомлення 02 груд 2023, 17:33 
Власник електровелосипеда
Аватара користувача
Не в мережі

Звідки: Борисполь
Дякував (ла) 90 Подякували 249
Мій електротранспорт: Самодельный электромот "Багира"
Мусолят потому что это изначально было сделано для отмывания денег богатыми дядями.Таких процентов не в одном банке мира нет)))).Дяди денег заработали,и им это стало неинтересно.
А ведь есть же лопухи, которые умудрялись на это ещё и кредиты брать,надеясь на сверхприбыли....


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
Показати повідомлення за:  Поле сортування  
Почати нову тему Відповісти на тему  [ Повідомлень: 56 ]              На сторінку 1, 2, 3, 4  Наступ.

Часовий пояс: UTC + 2 години


Хто зараз на конференції

Зараз цей форум переглядають: немає зареєстрованих користувачів і гості: 28


Ви не можете створювати нові теми
Ви не можете відповідати на повідомлення
Ви не можете редагувати свої повідомлення
Ви не можете видаляти свої повідомлення
Ви не можете додавати додаткові файли

Найти:
Створено на основі phpBB® Forum Software © phpBB Group