Поточний час: 16 квіт 2024, 14:37

Часовий пояс: UTC + 2 години



Почати нову тему Відповісти на тему  [ Повідомлень: 8 ] 
Автор Повідомлення
 Заголовок повідомлення: мій ровер 60В 1000Вт
#7735Повідомлення 22 лют 2015, 16:52 
Не в мережі

Звідки: Тернопіль
Дякував (ла) 0 Подякували 2
Мій електротранспорт: електровелосипед 60В 1КВт
Хочу електротранспорт: Tesla Model S
доброго дня усім. приймайте новачка на форумі.
відразу прошу вибачення у модераторів за можливі мої провтики, я тільки вчусь користуватись форумом (пів години мудрував звідки б фото на форум закинути).
вирішив поділитись історією створення свого електричного велосипеда. старатимусь писати детальніше, з усіма своїми помилками і переробляннями, щоб ті хто захоче зробити щось подібне не наступав на ті самі граблі.

отже, у січні 2013р я загорівся ідеєю перевести свій велосипед на електротягу, якийсь час вивчав це питання. точно знав що хочу мотор 1КВт, от тільки довго не міг обрати 48В чи 60В. вибрав 48В тому що контролер 1000Вт 48В був набагато дешевший за 60В 1000Вт, а бюджет був обмежений.
у лютому я зробив замовлення в інтернет магазині на контролер 48В 1000Вт Зображення, двигун 48В 1000Вт Зображення, та інші дрібнички типу ручки акселератора Зображення, системи PAS та ін.
акумулятори вибрав свинцеві 12В 7Аг 4 шт (стандартні від упсів) через їхню доступність, я тоді працював у майстерні (акумулятори в упсах міняли щодня), акумулятори були завжди в наявності, а прихідна ціна була досить цікавою.
зарядку вирішив не купувати через (як на мене) високу ціну і малу потужність, а якийсь час, поки не придумаю чогось кращого, заряджатиму саморобним,Зображення переробленим з комп'ютерного БЖ, перекомутовуючи під час зарядки акумулятори з послідовного в паралельне з'єднання.
в іншому інтернет магазині замовив новий підсилений алюмінієвий обід та покришку Зображення

тепер чому я відразу не брав готове, заспицьоване мотор-колесо? коротко: думав що я мудріший. мені не подобалась пряма спицовка Зображення, я хотів щоб типу цього Зображення. у мене був план: спиці взяти мотоциклетні, обрізати до розрахункової довжини Зображення, і нарізати нову різьбу. як виявилось різьба на спицях не нарізана, а накатана, і сполучається що діаметр спиці менший за діаметр різьби, отже рідні гайки (не знаю як вони правильно називаються) якими натягується спиця не підійдуть. пошук менших гайок не дав результатів, а точити нові - економічно не вигідно.
вирішено повернутися до того чого спочатку я не хотів. замовив спиці на http://www.electra.com.ua/. пам'ятаю приїхали вони у п'ятницю, ввечері прийшовши додому відразу взявся збирати колесо. зібравши колесо - почав збирати все до купи на велосипеді. знайшов якусь стару сумку сестри в яку дуже класно помістились 4 моїх акумулятора. о 3 год ночі я уже катався по квартирі на електровелосипеді.
приблизно у такому тестовому вигляді велосипед проїздив кілька місяців
ЗображенняЗображенняЗображення

далі буде...


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
 Заголовок повідомлення: Re: мій ровер 60В 1000Вт
#7736Повідомлення 22 лют 2015, 18:31 
Не в мережі

Звідки: Тернопіль
Дякував (ла) 0 Подякували 2
Мій електротранспорт: електровелосипед 60В 1КВт
Хочу електротранспорт: Tesla Model S
одне забув: мотор-колесо я замовляв 48В 1000Вт, а приїхало 60В 1000Вт Зображення
мене це від самого початку гризло що мотор кіловатний, а при 48В точно не працює на повну, хоча динаміка, на мою суб'єктивну точку зору, була пристойна.
почались роздуми, щоб перевести його на 60В. варіанти: новий контролер на 60В або переробити свій. звичайно свій переробляти! знайшов кілька схем контролерів, щоб зрозуміти як воно працює. виявилось все досить не складно: 3 пари польових транзисторів комутують, в певній послідовності, 3 обмотки двигуна. був придуманий план: заживити вихідні транзистори на 60В, а іншу частину семи продовжувати живити від 48В.
розібравши контролер я побачив що все набагато простіше ніж я собі уявляв. транзистори мали достатній запас то напрузі та струму, довелось тільки замінити усі електролітичні конденсатори (замість 63В потрібно 80В чи навіть 100В). із комутацією живлення все також досить просто: силовий дріт від акумулятора припаяний біля силових транзисторів, через нього тепер подаватимемо +60В, живлення на іншу частину схеми подається через кнопку (в моєму випадку замок на кермі) включення, відпаяв дріт який іде з +60 до кнопки і подаю на нього +48В.
також вивів з контролера 2 додаткові функції яких у мене не було: обмеження максимальної швидкості, та рекуперацію (її я під'єднав до дротів датчика гальма, тепер як гальмую - заряджаю акумулятори).


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
 Заголовок повідомлення: Re: мій ровер 60В 1000Вт
#7738Повідомлення 22 лют 2015, 19:02 
Власник електровелосипеда, член клубу
Аватара користувача
Не в мережі

Звідки: Киев, Харьковский р-н
Дякував (ла) 258 Подякували 349
Хочу електротранспорт: любой, пока что электровелосипед 1500Вт, 52В, 50км/ч, 60ач
С виду Мотор-Колесо от черкасской "Электры" (electra.com.ua). Они, помоему, уже могут заспицевать и крестом (если попросить). И у evel.com.ua дешевле киловатка стоит (3504 грн против 4032 грн)....

_________________
"Не закапывай свой талант в землю - можно повредить кабель!..."


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
 Заголовок повідомлення: Re: мій ровер 60В 1000Вт
#7772Повідомлення 23 лют 2015, 21:53 
Не в мережі

Звідки: Тернопіль
Дякував (ла) 0 Подякували 2
Мій електротранспорт: електровелосипед 60В 1КВт
Хочу електротранспорт: Tesla Model S
kucha писав(ла):
С виду Мотор-Колесо от черкасской "Электры" (electra.com.ua). Они, помоему, уже могут заспицевать и крестом (если попросить). И у evel.com.ua дешевле киловатка стоит (3504 грн против 4032 грн)....


на той час я за мотор заплатив 1 308.80 грн, а сайт evel.com.ua оце вперше побачив, досить цікавий. та маємо те що маємо.

продовжу про свій байк.
взимку 13-14 року було вирішено що потрібно закріпити акумулятори на рамі, і щось придумати із зарядкою, бо що 2 дня знімати акумулятори з велосипеда, розбирати та перекомутовувати в паралель вже добряче надоїло.
кілька пізніх вечорів після роботи, кілька метрі відході алюмінієвого профілю, з розрахунком на майбутній 5-й акумулятор вийшло таке ЗображенняЗображенняЗображенняЗображення

новий зарядний пристрій робити часу не було, і в якості тимчасового рішення купив 10шт 12В автомобільних реле, які б при включенні зарядного перемикали усі акумулятори в паралель.
трошки поїздивши, почав розумувати чим би це все прикрити, щоб виглядало краще. план був зробити дві кришки зі скло-пластику самому, активно використовуючи поради, підказки і допомогу свого хорошого друга, авіамоделіста Андрюхи, який з композитними матеріалами на ти. та він запропонував що зробить усе сам, а я замість нього встановлю на авто сигналізацію із дистанційною заводкою двигуна. дуже вигідні для мене умови). через кілька тижнів забрав від Андрюхи свій велик із новими пластиками. пофарбував їхЗображенняЗображення, трішки доробив кріплення ЗображенняЗображенняЗображенняЗображення, врізав розєм для зарядки АКБ Зображення.
знайшов б/у, але ще живий 5-й акумулятор. тепер вже 60В. зібрав усе докупи ЗображенняЗображення

приблизно у такому вигляді він і сьогодні.


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
 Заголовок повідомлення: Re: мій ровер 60В 1000Вт
#9142Повідомлення 20 квіт 2015, 13:54 
Не в мережі

Звідки: Тернопіль
Дякував (ла) 0 Подякували 0
Хочу електротранспорт: tesla model x
"авіамоделіста Андрюхи, який з композитними матеріалами на ти."

чим саме зашивали трикутник в рамі?


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
 Заголовок повідомлення: Re: мій ровер 60В 1000Вт
#9161Повідомлення 20 квіт 2015, 22:29 
Власник електромобіля, член клубу
Аватара користувача
Не в мережі

Звідки: Киев, Украина
Дякував (ла) 880 Подякували 179
Мій електротранспорт: Porsche 924 Молния, Nissan Leaf, Trabant EV, Citroen Saxo
Хочу електротранспорт: Прототип Народного ЭМ
привет
у нас за 50 у.е есть зарядка с регулировкой по вольтажу и току на 0.5 - 1.8 квт

_________________
http://elmob.co


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
 Заголовок повідомлення: Re: мій ровер 60В 1000Вт
#9167Повідомлення 21 квіт 2015, 09:43 
Творець електромобіля, член клубу
Аватара користувача
Не в мережі

Звідки: Харьков
Дякував (ла) 140 Подякували 133
Мій електротранспорт: Безлошадный
Хочу електротранспорт: Наш отечественный электромобиль!!!
Доброго времени суток)
Контроллер я бы выбрал вот такой Инфинеон 12 фетовый http://evel.ua/catalog/kontrolleri/kont ... -irfb4110/.
У меня кстати такое же МК от Электры, скорости большой ждать от него ненужно если поставить Инфинеон как я написал будет 55-57 км\ч, а тот контроллер что у вас даст 45-50 км\ч.
P.S. это все из личного опыта построения элбайка)

_________________
http://controllers.emkit.net


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
 Заголовок повідомлення: Re: мій ровер 60В 1000Вт
#9204Повідомлення 22 квіт 2015, 19:26 
Власник електромобіля
Не в мережі

Звідки: Днепропетровск
Дякував (ла) 119 Подякували 33
что то вы не так настраиваете инфинеон,я выжимал с него 63км/ч.

_________________
пробег на Э-веле_20000км
пробег на Э-авто_200км)))


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
Показати повідомлення за:  Поле сортування  
Почати нову тему Відповісти на тему  [ Повідомлень: 8 ]             

Часовий пояс: UTC + 2 години


Хто зараз на конференції

Зараз цей форум переглядають: немає зареєстрованих користувачів і гості: 22


Ви не можете створювати нові теми
Ви не можете відповідати на повідомлення
Ви не можете редагувати свої повідомлення
Ви не можете видаляти свої повідомлення
Ви не можете додавати додаткові файли

Найти:
Створено на основі phpBB® Forum Software © phpBB Group