Поточний час: 23 квіт 2024, 08:11

Часовий пояс: UTC + 2 години



Почати нову тему Відповісти на тему  [ Повідомлень: 416 ]  На сторінку Пред.  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 28  Наступ.
Автор Повідомлення
#87963Повідомлення 08 серп 2019, 00:28 
Не в мережі

Звідки: Запорожье
Дякував (ла) 115 Подякували 193
Мій електротранспорт: -
Хочу електротранспорт: -
budivelnik писав(ла):
В лоб це
https://prom.ua/ua/p2229302-tiristor-t122.html - 33 штук (29 штук на кожен розєм комірки і 4 штуки на перемикання зміни полярності до ДС-ДС) , ціна до 2000 грн
Схема комутації - проста і відома навіть мені
Яку тепер розумну ідею дасьте по ДС-ДС ?

Похоже, вы ни разу тиристор в руках не держали, не включали, представляете его только как красивую железячку на картинке, совсем не представляя для чего он применяется и каковы его характеристики.
Купите этот тиристор, включите и сразу идея с коммутатором на тиристорах станет понятнее. Еще понятнее станет когда задумаетесь как его выключать на постоянном токе. С Соколом проконсультируйтесь - тоже большой знаток и заочный любитель тиристоров.
Розумна iдея - облиште це. Електронiка та навiть проста електрика - не ваш фах.
Трудно сказать чего у вас больше - самоуверенности , наивности или нахальства. Вообще, мне этот флуд с хуторскими остротами надоел.
Если у кого вопросы по существу - отвечу. А треп про ЧСВ - идите лесом!


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
#87966Повідомлення 08 серп 2019, 06:17 
Власник електромобіля
Аватара користувача
Не в мережі

Звідки: между морем и степью
Дякував (ла) 43 Подякували 111
Мій електротранспорт: Hyundai KONик
Хочу електротранспорт: Новую батарейку на Fiat 500E
Микроватт писав(ла):
тиристор, включите и сразу идея с коммутатором на тиристорах станет понятнее. Еще понятнее станет когда задумаетесь как его выключать на постоянном токе.


Эй, коллега Микроватт!!! Это ж идея для "абсолютного балансира": просаживаем каждую ячейку до 0 вольт -- и вот все они идеально отбалансированы!!! :hurra:

...Ну а по делу -- вот есть такая хорошая штука, как оптореле на MOSFET. Конкретно у нас используются PVT412 на 100 мА, но есть и помощнее. Появились относительно недавно. Не рассматривали их как элементы коммутации?

_________________
Gray©at.


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
#87968Повідомлення 08 серп 2019, 08:14 
Активіст форуму
Аватара користувача
Не в мережі

Звідки: Запорожье
Дякував (ла) 21 Подякували 15
Мій електротранспорт: Aima King S
Микроватт писав(ла):
Kipishnoy писав(ла):
А стебануть можна?

По технике - всегда можно и полезно.
...................................
Что еще упустил?

Хотел предложить идею на 10 или 20 ячеек сразу на одной плате реверсивно -синхр (как делают платы БМС)- но понял, что опять упремся в трансформатор-мутант...
Спасибо за развернутый ответ - спасли от напрасно потраченного времени на поиск оптимального решения балансировки.
...ох нифига себе - только увидел какое бурное обсуждение началось на форуме - та еще и со схемками, и без ругани - любо дорого смотреть....
Еще раз спасибо.

_________________
Перешел на литий - это сила!


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
#87970Повідомлення 08 серп 2019, 08:59 
Власник електромобіля
Не в мережі

Звідки: Марьинка
Дякував (ла) 405 Подякували 345
Хочу електротранспорт: Kia soul ev, но ищу лифа или зою


Оффтоп
Тиристоры,опять тиристоры...интересно, любители тиристоров делали когда ни будь в детстве светомузыку на тиристорах? Помню, на радиокружке, нужно было перебрать штук тридцать, чтобы выбрать 4шт которые будут правильно открываться и не зависать от какой ни будь помехи.


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
#87971Повідомлення 08 серп 2019, 09:01 
Власник електромобіля
Не в мережі

Звідки: Марьинка
Дякував (ла) 405 Подякували 345
Хочу електротранспорт: Kia soul ev, но ищу лифа или зою
И да, ещё вопрос, а если в батарее окажется более одной просевшей ячейки, как тогда комутировать?


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
#87973Повідомлення 08 серп 2019, 09:04 
Активіст форуму
Аватара користувача
Не в мережі

Звідки: Запорожье
Дякував (ла) 21 Подякували 15
Мій електротранспорт: Aima King S
budivelnik писав(ла):
Я дуже радий ,що ви дали таку висококваліфіковану пораду на рахунок колодок і негра який буде їх перекомутовувати.
На жаль для вас-мені відомі більш високотехнологічні варіанти

і не цікавить чи подадуть цей винахід на отримання премії як за суперінноваційний.

Здравствуйте. Ваша идея технически реализуема, НО.
1) комутатор ячеек должен выдерживать минимум максимальное напряжение полной батареи (допустим 150В), при этом вливать в ячейку Вы хотите 25А, значит комутатор должен выдерживать 30А. итог Транзистор IRFB5615PBF стоимостью 35грн. для реализаци твердотельного реле (как писали ниже о PVT412 на 0,1А) необходимо два таких тарнзистора+ оптодрайвер+ питание = 100грн минимут одно реле. Таких реле нужно xS*-1/. при 20S это выливается в 2000грн на комутац. элементы. При пропускании тока 25А через ключи (35мОм+35мОм)*2 = 0,14Ом Мощность рассеиваемая на комутац. елементе со стороны вливаемой ячейки = I^2*R = 25А*25A*0.14Ом=87,5Вт. Итог - для перекачки комутационным блоком с Идеальным (100% КПД) преобразователя потери составляют почти 100Вт. Пробовали держать выключенную в руках лампочку накаливания в 75Вт? - нужен приличный радиатор. Навскидку - такой комутатор будет по габбаритам как ноутбук.
2) учитывая огромные потери на комутационном блоке + потери при 25А на проводах к акб, - измериловку акб нужно вести по отдельным проводам....ох и паутина в отсеке акб будет...
Теоретически идея рабочая - практически просто пипец как дорого....просто негр с отверткой - дешевле.)))))

_________________
Перешел на литий - это сила!


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
#87974Повідомлення 08 серп 2019, 09:05 
Власник електромобіля, член клубу
Не в мережі

Звідки: м Львів
Дякував (ла) 225 Подякували 180
Мій електротранспорт: EQA300
А які проблеми?
Підзарядили одну-переключились на іншу.
Доступ то до всіх

Здається я щось погано пояснив
Комутатор не перекомутовує комірки між собою - це була пропозиція Олександра
Комутатор підключає до комірки блок ДС-ДС, тобто комутує він великий ампераж ,але при цьому малий вольтаж
І головне-комутатор перекомутовує підключення без напруги і струму

_________________
Пробіг на електротязі 22000


Востаннє редагувалось budivelnik 08 серп 2019, 09:17, редаговано 1 раз.

Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
#87975Повідомлення 08 серп 2019, 09:08 
Власник електровелосипеда
Не в мережі

Звідки: Киев
Дякував (ла) 243 Подякували 617
Мій електротранспорт: Ё
Мне одному кажется , что последние пару страниц , это завуалированный тролинг Микровата ? :D
budivelnik писав(ла):
Схема комутації - проста і відома навіть мені


поделитесь с нами ? очень хочется на нее взглянуть :D
особенно , куда девать 15 Вт тепла ( 10А*1.5В ) и как вы будете закрывать тиристор на постоянке

_________________
Э-вел,3 кВт Quanshun,Келли 200А,ли-ион,3.2кВтЧ,(LG 48АЧ, 21S) , max 75 км\ч, > 60 000 км


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
#87976Повідомлення 08 серп 2019, 09:10 
Власник електровелосипеда
Не в мережі

Звідки: Киев
Дякував (ла) 243 Подякували 617
Мій електротранспорт: Ё
budivelnik писав(ла):
щоб відключити тірістор треба подати зворотній струм

вы это на схеме покажите , ведь она у вас проста и вам известна

_________________
Э-вел,3 кВт Quanshun,Келли 200А,ли-ион,3.2кВтЧ,(LG 48АЧ, 21S) , max 75 км\ч, > 60 000 км


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
#87980Повідомлення 08 серп 2019, 09:22 
Власник електромобіля, член клубу
Не в мережі

Звідки: м Львів
Дякував (ла) 225 Подякували 180
Мій електротранспорт: EQA300
Тірістор має струм утримання
Якщо я просто відключу комутатор від ДС-ДС (вимкнувши сам ДС-ДС) - то тірістор закриємться, або на крайняк передбачити функцію зміни полярності на ДС-ДС

ПС
Хлопці , Ви якось не адекватно себе поводите
Я що пробую забрати чиїсь лаври компютерного генія?
Чи те що я прошу чимось Вас ображає?

Мені потрібна штучка, на пальцях я її описав,наш гуру спочатку повністю її розкритикував і тільки після того як підключились ті хто на порядок краще мене розуміються в електроніці виявилось що в принципі зробити можна ,але є певні технічні проблеми.
Так от - для того фахівці і існують , щоб знати як вирішувати проблеми які виникають
В противному випадку-якби я знав як ці проблеми вирішити краще від Вас-на біса тоді Ви мені?

_________________
Пробіг на електротязі 22000


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
#87982Повідомлення 08 серп 2019, 09:40 
Творець електромобіля, член клубу
Не в мережі

Звідки: Украина
Дякував (ла) 117 Подякували 562
Мій електротранспорт: COOLON
Хочу електротранспорт: COOLON
Не кіпішуй. вище постив і матрицікомутації і DCDC /
рыч у тым що це взагалы непотрыбна штука. Комірки в пакі не розбігаються. місяцями. якщо якась/якість просідають і недають використовувати всю ємність інших. то простіше їх викинути і за вартість і втрати на цій БМС (аККД її буде дуже низький) замінити і не видумувати. А якщо хочеться активної. то Тексас пропонує готові плати тестові. Якщо хочеться своє. то поперше думайте про безпеку . Балансуючі провода в акумах дуже тонкі і по кожному ставлять запобіжник 0.1 - 0.2 А . і це не просто так. якщо ви хочете 5-25А там ганять. то ви вже 100% на порядок збільшуєте можливість КЗ і пожару батареї.

_________________
CEO COOLON MOTORS
Head Project "City Truck "COOLON"
https://coolonmotors.com


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
#87984Повідомлення 08 серп 2019, 09:49 
Активіст форуму
Аватара користувача
Не в мережі

Звідки: Запорожье
Дякував (ла) 21 Подякували 15
Мій електротранспорт: Aima King S
budivelnik писав(ла):
Тірістор має струм утримання
-на біса тоді Ви мені?

Вы не схемотехник - Вы это и не отрицаете. Теоретически сделать можна все, но готовы ли Вы за такой девайс выложить около десятка тысяч гривень? А потом еще и ПО писать - согласно алгоритма Вам угодному. Реально, стоимость Вашей идеи будет не пару тысяч поймите.
Я испытывал балансир Микровата - по тех.характеристики - уверяю, все соответствует графикам и описанию. Стоимость на две ячейки 280грн. то есть на 20S - нужно 19*280=5320грн. Единственное, что НЕ делает плата активного балансира - не выполняет функций платы БМС. Но на форуме Вы легко найдете плату БМС местных умельцов за 1200грн. Итого= если есть 6520грн = Вы сделаете все по уму. Не обижайтесь - но реально Ваша идея обойдется на порядок дороже.

_________________
Перешел на литий - это сила!


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
#87985Повідомлення 08 серп 2019, 09:54 
Активіст форуму
Аватара користувача
Не в мережі

Звідки: Запорожье
Дякував (ла) 21 Подякували 15
Мій електротранспорт: Aima King S
SRMotor писав(ла):
Не кіпішуй. вище постив і матрицікомутації і DCDC /
рыч у тым що це взагалы непотрыбна штука. Комірки в пакі не розбігаються. місяцями. якщо якась/якість просідають і недають використовувати всю ємність інших. то простіше їх викинути і за вартість і втрати на цій БМС (аККД її буде дуже низький) замінити і не видумувати. А якщо хочеться активної. то Тексас пропонує готові плати тестові. Якщо хочеться своє. то поперше думайте про безпеку . Балансуючі провода в акумах дуже тонкі і по кожному ставлять запобіжник 0.1 - 0.2 А . і це не просто так. якщо ви хочете 5-25А там ганять. то ви вже 100% на порядок збільшуєте можливість КЗ і пожару батареї.

Ахтунг!!! то Тексас пропонує готові плати - инфу в студию!!!...я что-то пропустил...ссылки или детально...срочно ...а то ломка начинается...))))
По поводу выкинуть аккум - скажете, когда, и где Вы будете выбрасывать аккум, котрый потерял 40% емкости - я подберу..))))я не гордый..)))

_________________
Перешел на литий - это сила!


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
#87986Повідомлення 08 серп 2019, 09:59 
Активіст форуму
Аватара користувача
Не в мережі

Звідки: Запорожье
Дякував (ла) 21 Подякували 15
Мій електротранспорт: Aima King S
budivelnik писав(ла):
А які проблеми?
Підзарядили одну-переключились на іншу.
Доступ то до всіх

Здається я щось погано пояснив
Комутатор не перекомутовує комірки між собою - це була пропозиція Олександра
Комутатор підключає до комірки блок ДС-ДС, тобто комутує він великий ампераж ,але при цьому малий вольтаж
І головне-комутатор перекомутовує підключення без напруги і струму

Именно ток и порождает падение напряжения на сопротивлении и как итог нагрев (потери). Вольтаж на потреи тут не влияет. Р=I^2*R

_________________
Перешел на литий - это сила!


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
#87989Повідомлення 08 серп 2019, 10:15 
Власник електромобіля, член клубу
Не в мережі

Звідки: м Львів
Дякував (ла) 225 Подякували 180
Мій електротранспорт: EQA300
Коли в студію викладають цифри
теплові втрати
приблизна вартість
Я потрапляю в свою стихію і маю що аналізувати
А заставляти мене придумувати схемотехнічні рішення-явно програшний (для всіх) варіант
Отже
Дійсно такий девайс мене цікавив за 2000-3000 грн (на 30 комірок)
Економічний розрахунок наступний
1 Одна комірка коштує плюс/мінус 600 грн
2 Як правило однотипні комірки не доступні постійно і між їх появою можуть пройти місяці
3 Як правило комірки не вмирають масово,але є одна-дві гірших від інших
Зараз я цей варіант обхожу з допомогою того що паралелю найгіршу з найкращою... це звичайно тимчасово допомагає ,але я свідомий того що роблю з найкращої ще одну найгіршу
4 Якби в мене був подібний девайс, я б запаралелив найгіршу з найгіршою - знаючи що девайс параметри підтягне і дотягнув би до моменту появи потрібного мені типу комірок

Таким чином
Використовуючи данний девайс можна експлуатувати автомобіль , а відсутність експлуатації авто на протязі місяця я оцінюю якраз в тих самих 2000-3000 грн

Якщо хтось має можливість нехай навіть з гіршими параметрами ніж описав я зробити щось подібне за 2000-3000 грн - мене це цікавить і я готовий це профінансувати.

ПС
Зараз вивів в багажник колодку на яку завів всі балансувальні дроти від усієї батареї і раз в пару днів ,вручну підключаю до цих комірок автомобільне китайське зарядне для свинцю 6В*10А і підрівнюю

_________________
Пробіг на електротязі 22000


Повернутися до початку
 Профіль  
Відповісти цитуючи  
Показати повідомлення за:  Поле сортування  
Почати нову тему Відповісти на тему  [ Повідомлень: 416 ]              На сторінку Пред.  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 28  Наступ.

Часовий пояс: UTC + 2 години


Хто зараз на конференції

Зараз цей форум переглядають: немає зареєстрованих користувачів і гості: 5


Ви не можете створювати нові теми
Ви не можете відповідати на повідомлення
Ви не можете редагувати свої повідомлення
Ви не можете видаляти свої повідомлення
Ви не можете додавати додаткові файли

Найти:
Створено на основі phpBB® Forum Software © phpBB Group