В Украине открыли первую заправку для электромобилей

24th Март 2013     Рубрика: Новости клуба, СМИ о клубе

Увімкни авто в розетку. В Україні відкрили першу заправку для електромобілів. Підзарядитися там, причому абсолютно безкоштовно, можуть усі власники екологічних автівок. Чи збираються на заправці черги дізнавалася Олександра Казакова.

Металевий стовп, дві розетки — зарядка для електрокарів виглядає непримітно, та й охочих підзарядитися — теж не видно. Власники автівок кажуть — їхати сюди далеко. Поки доберешся — витратиш половину з підзарядки. Акумуляторів на таких машинах вистачає у середньому на сто кілометрів, а потім знову треба шукати розетку. Проте — електрика обходиться у 60 разів дешевше за бензин.

В’ячеслав Полтавець, інженер-енергетик:

— Максимально 160 километров на одной зарядке, это 18 киловатт энергии. Стоимость этой энергии, около 6 гривен на 160 километров.

Ця екзотична «Тропіка» приїхала в Україну з Лас-Вегаса. Там для власників екотранспорту — усі умови — і заправки, і пільги. Навіть грошима заохочують.

Олександр Туз, власник електромобіля:

— Каждому купившему в Америке возвращается семь с половиной тысяч долларов. В Дании в зависимости от модели возвращается до двадцати двух тысяч евро.

В Україні електромобіль — задоволення не для кожного. Найпростіша китайська модель коштує більше двадцяти тисяч доларів.

Арсеній Абдураїмов, засновник компанії-імпортера:

— Обращаются люди, которые покупают себе вторую-третью машину в семью, т.е. люди достаточно обеспеченные.

Дешевше — самотужки замінити двигун на електричну систему. Є й майстри, і технології. Проте за реєстрацію переробок доведеться сплатити — майже як за нове авто.

Валентин Гербштейн, пенсіонер:

— Если вы поменяли двигатель, надо сертификацию и на тормоза и на рулевое и на все остальное. Общая сумма может быть и уложилась бы в пятнадцать, двадцать тысяч, если б это можно было пройти с одного раза, но это еще никому не удалось.

Власники електрокарів кажуть — якби вдалося перевести український автопарк на електрику, щорічно економили б мільйони гривень. Але без допомоги держави це не можливо, тож екологічних автівок в країні поки що — кілька десятків, а ця заправка ризикує залишитися єдиною.

Олександра Казакова, Микола Шараєвський, Новини, телеканал «Інтер»

Обсуждение на форуме

Рубрика: Новости клуба, СМИ о клубе

обсуждение


оставить комментарий или два