Реєстрація переобладнання в електромобіль (електробайк)

10th Травень 2024

Інформація є актуальною для України та частково оновлена станом на 2024 рік для отримання зелених номерів.

Дуже дякуємо за надану інформацію нашим клубникам – batiskaf, waycru, Alex Dnepr.

Намагатимуся описати весь процес.

  1. Що обійшлося -2600грн. (2150грн станом на 2015р. для електромотоцикла)
  2. Термін-трохи менше місяця.

Інструкція для тих хто далеко від Києва записана керівником Дніпровського відділення клубу Alex Dnepr про свій досвід реєстрації Fiat Panda EV

Кілька відео 2021 року про реєстрацію різних електро-Таврій та постановку їх на зелені номери

Крок 1.

Йдемо до Сервісного центру та пишемо заяву на переобладнання (ця довідка раніше була безкоштовна, якщо Ви її візьмете до початку переобладнання, а так обійшлася у 800 грн.). Вартість послуги становить 98 грн, а бланкової продукції – 35,4 грн. Розгляд поданої заяви розглядається до 10 робочих днів.

Акт технічного огляду /ДО ПЕРЕОБЛАДНАННЯ/ (198 грн) за ним йдемо в центр діагностики /експерти/ отримуємо 2 папірці (“фірмовий” бланк, жовтенький, та туалетний папірець з підписом інспектора)

1на переоборуд гаи

У 2024 році документи пропонують подавати тільки(!) до Головного сервісного центру МВС. Для цього є 2 способи: особисто за адресою м. Київ, вул. Лук’янівська, 62 або на поштову адресу. Документи для отримання висновку про погодження на переобладнання транспортного засобу також можливо подати до Державного підприємства «ДержавтотрансНДІпроєкт».

Тепер у вас РІВНО РІК на переобладнання в електро. Починайте!

Крок 2

З дозволом на переобладнання йдемо до інституту та пишемо заяву. До заяви прикладаємо копію техпаспорта та реферат. Усі документи можна подати електронною поштою. Адреса куди подавати є на сайті Інституту.

Посилання на приклад реферату tavriya-referat (Document).

У рефераті потрібно особливо підкреслювати, що ви не вносили змін до гальмівної, кермової системи. Не чіпали освітлення та не змінювали зовнішні габарити авто. Не перерізали штатні ремені безпеки та не змінювали лобове скло. Особливо важливо не перевищувати більш ніж на 15% потужність встановленого електродвигуна в порівнянні з колишнім ДВС. Дуже небажано перевищувати вагу. Додайте всі сертифікати та інструкції до заводських запчастин, які встановлювали. Ще важливі ЯКІСНІ фото, які демонструють акуратність та надійність вашої конструкції. Вказуйте ВСІ позитивні сторони вашої конструкції з точки зору безпеки: запобіжники, контактори, використання заводських вузлів, аварійні тумблери, зрештою помаранчевий колір ізоляції високовольтних дротів!

Якщо ви таки вирішили подати документи особисто, то за науково-технічною експертизою йдемо до ДП “ДЕРЖАВНИЙ АВТОТРАНСПОРТНИЙ НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ І ПРОЕКТНИЙ ІНСТИТУТ” м. Київ, Перемоги, 57 (м. Берестейська). Вас відправлять до експертів Юрія Михайловича та Юрія Миколайовича (інформація за 2017 рік). Люди адекватні, темою цікавляться, палки в колеса не ставлять. Для електромотоцикла попросили описати процес переробки та зробити фото ряду вузлів та агрегатів, так. званий “Реферат”. (отримуємо гарний синенький папірець).

В інституті електромобіль дивилися фахівці і перевіряли в лабораторії (зважували). В цьому випадку реферат непотрібений.

2на переоборуд гаи
3на переоборуд гаи

 

Крок 3

Телефоном дізналися, що комісія інституту розглянула та схвалила наші заявки. Приходимо до інституту та оплачуємо 900 грн у касу (ціна на електромотоцикл, 2015р).

4на переоборуд гаи

Крок 4

Через 10 днів приходимо до інституту за Висновком.

5на переоборуд гаи
6на переоборуд гаи

 

Крок 5

З Висновком з інституту йдемо до автоексперта в Сервісний центр для перереєстрації транспортного засобу. Платимо 170 гр (ціна 2012р) і за кілька годин отримуємо рішення. Автоекспертиза знаходиться у парку навпроти інституту.

Щодо цього акта технічної експертизи (450 грн). Насправді отримуєте 2 папірці – сам акт та сертифікат відповідності на компанію яка видавала акт. Отримуємо його у відповідній конторі (у кожному регіоні своя, яка саме знають у Сервісному центрі та можуть підказати в інституті)

7на переоборуд гаи
8на переоборуд гаи

Режим роботи автоекспертизи.

9на переоборуд гаи

Крок 6

З усіма зібраними документами їдемо до Сервісного центру. Заява на переобладнання (безкоштовно). Надаємо авто на експертизу. Акт технічного огляду /Після переобладнання/ (198 грн). Оплата заміни техпаспорту (800+ грн за зелені номери, ціна 2023 року). Чорні звичайні номери для електромобілів зараз принципово не видають.

Може бути +600 грн послуги фірми посередника, якщо не хочеться стояти в черзі, і отримуємо заповітний новий техталон.

Користуйтеся!

0на переоборуд гаи

Электромотоцикл

УСІ ПИТАННЯ по реєстрації переобладнання можна задати в профільній темі форуму тут.

обсуждение

Комментирование закрыто.